Sari la conținut

Talon


MIU
 Share

Postări Recomandate

cine imi poate spune cum pot s fac rost d un talon pt un scooter? va rog. Ca deja am bagt bani multi in scoterul asta s ar fi pacat s nu l inregistrez :duel: . S pt u prieten care are un scuter Yamaha Jog-R 49 cc racire p apa,la luat de o sapt s a facut 700 d km,cam la blana asa........ :ok: s acum nu mai trage.mai mult d 30 nu ia cu el,parca nu s mai tureaza,i am curat carburatorul,filtru d aer s degeaba..........va rog daca puteti sa mi raspundeti.......multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Talon din cate stiu eu poti face la RAR...nu acolo se face ptr masini? Si iti fac in romana tot...doar ca trebuie sa dai bani. Sau poti sa cumperi un talon de la cineva, dar atunci nu o sa coincida seriile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

. S pt u prieten care are un scuter Yamaha Jog-R 49 cc racire p apa,la luat de o sapt s a facut 700 d km,cam la blana asa........ :D s acum nu mai trage.mai mult d 30 nu ia cu el,parca nu s mai tureaza,i am curat carburatorul,filtru d aer s degeaba..........va rog daca puteti sa mi raspundeti.......multumesc

Pai in primul rand verifica si tu , mai are compresie, bujia e buna, centrifuga si bilele daca sunt la locl lor!!!

daca nu are compresie e clar....trebuie segmenti!!!

spor la reparatii!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe baza actelor de vanzare cumparare, te duci si-l inregistrezi la primarie!!!!

nu-ti trebuie talon!!!

DMW , eu nu am acte la scuterul meu , am doar contract vanzare-cumparare. zici ca e deajuns sa`l inregistrez la primarie ? ms :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DMW , eu nu am acte la scuterul meu , am doar contract vanzare-cumparare. zici ca e deajuns sa`l inregistrez la primarie ? ms :D

 

Cand m-am dus sa-l inregistrez, mi-a cerut doar factura si 70 RON (plus 25RON traducerea facturii). :rock: A zis sa ma intorc luni (maine) ptr placuta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D

Cand m-am dus sa-l inregistrez, mi-a cerut doar factura si 70 RON (plus 25RON traducerea facturii). :rock: A zis sa ma intorc luni (maine) ptr placuta.

Super..ar fi bine sa fie doar actu vanzare-cumparare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt inregistrare iti trebuie si C.i. ca sa se asigure ca nu-i cioarda...

hai ma lume..unu imi zice ca trebuie doar actu` vazare-cumparare ,altu ca tre si C.I .. ce sa mai cred.

Cel mai bine ma duc eu frumusel la mine la primarie si intreb sa stiu ce sa fac. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost eu azi...domane ce mi-a cerut.....act de identitate(al meu original si copie), cartea de identitate al scuterului (o+c), poze la el.... a tb sa securizez cartea.....taxe (30+20 ron)......parca si copii de pe facturi. si dup'aia sa ma duc la o firma sa imi faca placutza 8-|

 

apropo talon nu-ti trebuie k nu il inmatriculezi la politie... am fost si acolo si nu au vrut sa il inmatriculeze :rock: a fost o zi luuuuunga :D)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rock-angel ce insemna asta : :D ??? ejti la spectacol sau ai prea multi fani ?

 

vrea sa stranga cat mai multe posturi, si nu il itereseaza prin ce metoda...

 

:rock:

 

rock_angel, macar fa-te util prin posturile tale. ah... si am mai vazut pe alte topicuri ce si cum ai scris... incearca sa scri cat de cat pe romaneste, si nu ca pe mIRC... :rock:

 

:rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...