Sari la conținut

Invitatie La Enduro-maniaco-depresiv Ed.-ii-a Rm.valcea


Postări Recomandate

Salutare tutror

 

Se poate venii numai de simbata dimineata, doar pentru concurs si distractie (adica placerea de a te innoroi) ? :clap:

Cazare nu este cazul, iar mincare si o bere sper k o sa se gaseasca ceva -- contra cost evident :wave:

 

si.....ma poate lamurii cineva cu privire la locatia intrunirii?!? :drums:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si.....ma poate lamurii cineva cu privire la locatia intrunirii?!? :drums:

uite aici ai toate detaliile

"aceasta invitatie este postata de noi a 2 oara fiindca cea veche a disparut.sper sa trec toate amanuntele esentiale,daca nu mai intrebati si incerc sa raspund in fiecare seara daca apar intrebari.

DATA SI SCOP.SCURTA EXPLICATIE A EVENIMENTULUI

25-27 mai 2006 clubul free bike team din ramnicu valcea va invita sa participati la o altfel de intrunire moto,mai bine zis una cu caracter exclusiv enduro.scopul nostru este sa legam prietenii,sa strangem un numar cat mai mare de AMATORI de enduro(nu neaparat profesionisti) ca sa nu ne mai vaitam pe viitor ca nu gasim gasca sa ne dam.ideea de baza este sa incepem si noi cei care nu suntem profi sa iesim sa ne masuram puterile sau sa ne impartasim experienta cu altii de seama noastra...si om vedea ce-o iesi.

TRASEU

va fi acelasi ptr toata lumea(incepatori sau avansati),cu mentiunea ca la toate pasajele grele incepatorii pot evita urcarile sau coborarile dificile prin zone mai lejere de traversat.nu se va folosi GPS,se va merge pe marcaje cu vopsea,iar ptr avansati pe benzi directionale.

prima zi(hard-enduro) va fi exclusiv padure cu frunzis,namoale,copaci cazuti etc

a doua zi(combinatie de rally raid si enduro)padure ,drumuri forestiere,linie de creasta-masivul cozia

ECHIPATI CAPRELE CU GUME CRAMPONATE OBLIGATORIU

MASA SI CAZARE

la 4 km de valcea in satul fedelesoiu am inchiriat baza de odihna a combinatului OLTCHIM Rm.Valcea ce se prezinta sub forma unui camping cu casute si camere intr-o vila de dimensiuni mai mari.toti bikerii indiferent unde sunt cazati (casute sau vila)vor avea acces la dusuri cu apa calda si toalete.

in camping se asigura masa astfel sambata mic-dejun si cina prelungita(se sare peste pranz din cauza traseului),duminica mic-dejun si pranz.

ptr cei care urasc sa se trezeasca de dimineata va putem oferi cazare incepand cu vineri dupa amiaza.

ACCES IN TABARA

pe E81 varianta de ocolire sau trafic greu a valcii(bucuresti-sibiu)se merge pana la intersectia cu cartierul Goranu.de aici pe strada principala se continua drumul pana in satul fedelesoiu(4-5 km)iar la intrarea in sat se vede campingul.punct de reper vis-a-vis de camping este un teren de fotbal.

TAXA DE PARTICIPARE

include cazarea si masa si ajunge de la 150 lei-170 lei in functie de posibilitatile de cazare.(vila sau casute)

repartizarea se face in ordinea inscrierilor pe email .

UTILITATI IN TABARA

parc rece ptr motoare

karcher ptr curatat namolul

videoproiector cu filme enduro

tuciul cu tocana vanatoreasca a la stefi(prietenii stiu de ce)

gratar de 1,5 mp-promitem sa nu stea gol

bericioaice si alte necazuri placute de rezolvat dupa o zi de endureala

PROGRAM DE DESFASURARE

SAMBATA 07.00-09.00 inscriere,cazare

09.00-10.00 mic dejun,briefing,reglaje

10.30- start proba individuala(hard enduro/contra-cronometru)

12.00- start traseu pe echipe

18.00- revenire in tabara de baza,program de voie

22.00- tuciul cu tocana,filmarile din traseu,premiere proba individuala

DUMINICA 08.00-09.00 reglaje si reparatii

09.00-10.00 mic dejun si briefing

10.30.-start in traseu

14.00-revenire din traseu,pranz,filmulete cu voi din traseu

16.00-festivitatea de inmanare a diplomelor de participare,ura si la gara

informatii la tel 0745/798927 stef ,rezervari DOAR prin e-mail la ene_stefan1974@yahoo.com"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru "cascadori" am pregatit camera de filmat.Eu m-am simtit bine anul trecut asa ca am renuntat la tot programul pentru a merge la acest EVENIMENT (prietenii stiu de ce) :drums: VA ROG SA AVETI GRIJA DE TOCANITA CA M-AM IMBATAT DOAR DE LA LA O PORTIE. :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi am trecut si eu pe langa Fedelesoiu cu masina (ala e drumul meu de relaxare) si am vazut o parte din traseul din padure. Respectele mele pentru cei care s-au dat pe acolo! :cheers:

Cred ca v-a placut vremea din Valcea din weekendul asta! :cheers:

 

Haideti cu poze, ca sa bucurati si ochiul unuia care e inca civil, dar lucreaza ca sa corecteze asta!

Editat de maniakz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de avia intros de acolo: a fost super distractiv si nu are sens sa expun punctele bune asa ca ma voi rezuma la remarci pt viitor:

  • ar trebui sa existe doua trasee unul pentru incepatori si unul pentru avansati - eu ca incepator nu am putut face nici un traseu complet
  • trebuie rezolvata problema marcajelor - a fost super nasol si multi si-au luat-o (incusiv eu) - probabil ca vopseua rezolva problema in padure si poate chiar in camp: si iarba vopsita cu "portocaliu" din 50m ar si suficient.... Asta sper sa rezolve problema ciorditului sau alternativ puneti bete in campie si manjiti-le cu bine cu rahat ! :cheers:
  • in ceea ce priveste natura traseului ar trebui ca traseul sa inceapa cat mai soft si sa devina din ce in ce mai greu astfel incat sa nu se mai formeze cozi... si ca sa nu te demoralizeze prea repede.
  • organizatorii ar trebui sa aiba statii radio - recomand unele din SUA .... :cheers:
  • PS. faceti traseu de incalzire adevarat nu traseu care dupa ce-l faci nu te mai poti da (si asta nu o spun eu... ci multi altii).
  • aduceti si ceva televiziune, aia de abia asteapta sa dea ceva pe post si chiar au ce!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de avia intros de acolo: a fost super distractiv si nu are sens sa expun punctele bune asa ca ma voi rezuma la remarci pt viitor:

  • ar trebui sa existe doua trasee unul pentru incepatori si unul pentru avansati - eu ca incepator nu am putut face nici un traseu complet
  • trebuie rezolvata problema marcajelor - a fost super nasol si multi si-au luat-o (incusiv eu) - probabil ca vopseua rezolva problema in padure si poate chiar in camp: si iarba vopsita cu "portocaliu" din 50m ar si suficient.... Asta sper sa rezolve problema ciorditului sau alternativ puneti bete in campie si manjiti-le cu bine cu rahat ! :cheers:
  • in ceea ce priveste natura traseului ar trebui ca traseul sa inceapa cat mai soft si sa devina din ce in ce mai greu astfel incat sa nu se mai formeze cozi... si ca sa nu te demoralizeze prea repede.
  • organizatorii ar trebui sa aiba statii radio - recomand unele din SUA .... :cheers:
  • PS. faceti traseu de incalzire adevarat nu traseu care dupa ce-l faci nu te mai poti da (si asta nu o spun eu... ci multi altii).
  • aduceti si ceva televiziune, aia de abia asteapta sa dea ceva pe post si chiar au ce!

ai dreptate in ceea ce priveste traseul,jur ca pe viitor in golul alpin dau betele de marcaj cu cacao sa nu le mai ia altii binevoitori.cu ratacitul ....sorry :cheers: ...dar are farmecul lui...intr-un fel.

statii radio avem...dar le-am uitat acasa ca de obicei.

nimeni nu se astepta sa se strice asa rau de la ploaie, traseul de incalzire dar pana la coada nu poti multumi pe toti.oricum repet chestia asta la infinit..am facut-o just for fun.

televiziuni au fost cei de la realitatea tv si tvr2 2 roti,dar nu cred ca era cazul sa roiasca televiziunile pe acolo ca doar nu facem bani din asta.oricum sunt pana acum vreo 400 de min filmate pe o groaza de camere.sper sa iasa ceva marfa din asta.

problema cu marcajele in zona in care au disparut,e foarte nasol,dar fiind in parc national nu au acceptat altceva decat banda legata in copaci,fara vopsea sau alte artificii din astea.banda pe care tre sa mergem sa o strangem(noroc cu ciobanii ca au strans-o inaintea noastra)

in curand bagam poze cred ca maine,asa ca stati cu nasul pe net.

am sa creez un topic nou in momentul in care este filmul gata.cu respect...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost foarte frumos. mai vin si data viitoare.

apropos de ploaie si traseu, daca n-ar fi plouat, traseul ar fi fost o plimbare pt. pensionari :cheers: . a fost numa' bine asa, iar pt. incepatori erau destule rute forestiere pt. a ocoli zonele dificile.

marcajul mi s-a parut ok(am fost la alte curse unde m-am ratacit mai rau decat aici)..defapt mi-a prins bine intr-un loc, ca am ocolit zona cu bolovani la urcare :lol:

cat despre incalzirea de duminica :cheers: ....in 15 min. nu mai aveam maini, dar tinand cont de faptul ca am venit la munca si nu la relax, n-am ce sa reprosez :cheers:

speciala a fost chiar speciala, felicitari celor care au facut-o sau macar au incercat sa o faca. mie mi s-a parut cam prea tehnica si uda. next time...

felicitari organizatorilor, poze si filme... maine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vineri : sosire in camping seara tarziu, facut cunostinta cu gazdele si plecat la odihna in Valcea.

Sambata : am plecat din seria a 2-a, m-am ratacit de 3-4 ori, m-am intalnit cu Bobo, Seba si altii cu care am continuat si am reusit sa termin tot traseul. Pentru mine, ca incepator prima parte a fost groaznica, dar ma bucur ca nu am abandonat. Pacat ca marcajele erau rare - toti participantii au fost nemultumiti de acest aspect. Ma dor toate oasele si am febra.

Duminica : am vazut traseul si am hotarat ca ma depaseste, foarte tehnic si ud- felicitari celor care l-au terminat. Eu am facut o tura 4x4 pana la manastirea Stanisoara. Am intrat pe un curs de rau si am mai facut o troliere, un semnal rupt, etc. Mi-a placut, o sa vin si data viitoare. Anexat ceva poze.

post-228-1180299496_thumb.jpg

post-228-1180299531_thumb.jpg

post-228-1180299564_thumb.jpg

post-228-1180299597_thumb.jpg

post-228-1180299634_thumb.jpg

post-228-1180299681_thumb.jpg

post-228-1180299769_thumb.jpg

post-228-1180300128_thumb.jpg

post-228-1180300163_thumb.jpg

post-228-1180300217_thumb.jpg

post-228-1180300266_thumb.jpg

post-228-1180300316_thumb.jpg

post-228-1180300365_thumb.jpg

post-228-1180300391_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cine vrea sa se vada la tv,Astazi incepand cu ora 9.00 "nebunul" de DANI (NATIONAL TV ) va intra in platoul de filmare exact ca la cursa (plin de noroi) :cheers: Maine tot de la 9.00 aveti si ceva imagini

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

HAI SA BAGAM CEVA POZE...PERSONAL AM FOST PREA OCUPAT CU TABARA,DAR PRINTRE PICATURI AM FOTAT CATE CEVA.

post-15042-1180332439_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare. va multumim sincer pt acest beton weekend care am fi vrut sa nu se termine asa repede k de abia ne incalzisem dar ata ete. speram sa mai fim invitati si la alte intruniiri de acest gen in care ardelenii s-au inteleles super bine cu oltenii si cu regatenii . super tare. bravo voua . salutari si tie filip dar imi pare rau ca te-ai tras pe fese si nu ti-am putut inmana premiul oferit ... mai vb . cu respect bobo ala mic . PS: VA ARDE DE JOACA?????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poze se pot vedea pe topicul poze din iesiri enduro.in max o luna casa de productie 2 roti va scoate pe piata dvd-ul cu intrunirea.va anunt atunci pe toti.pretul va fi in jur de 50 ron.(sa-i acoperim omului costurile de productie)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...