Sari la conținut

Accident Mortal Constanta - 12.05.2007


TAZ99
 Share

Postări Recomandate

bah, dar ala care spune cati cai are este chiar patetic. mai avea putin si spunea si in cat prindea suta, si ca de fapt baiatul mergea cu 500 pe varianta. deh, s-a vazut si el la stiri. de parca lumea stie ce (cuvant urat) e ala zx 12. tot o tinea ca este un motor f puternic... . mai bine tacea dracu din gura aia. las-o asa cum a cazut. imi place ca asociaza motoarele cu pericolul.

 

Mai amice eu sunt ala care "s-a vazut la stiri", in primul rand asociez motoarele cu pericolul nu trotinetele, si anume ce calaresti tu, alea le asociez cu hilarul. Iar in al doilea rand nu stiu care e problema, dc spuneam in cat timp prinde suta te suparai cumva, nu cred ca am zis nimik de viteza lui Dan pe varianta asha ca ar trebui sa nu te mai ia gura pe dinainte pe forum. Latratul din fata calculatorului km toata lumea o face.

Asha ca marsh cu jignitul oamenilor prostovane, si poate mai schimbi viteza si tu la drum.

Editat de Knosmin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 132
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

bah, dar ala care spune cati cai are este chiar patetic. mai avea putin si spunea si in cat prindea suta, si ca de fapt baiatul mergea cu 500 pe varianta. deh, s-a vazut si el la stiri. de parca lumea stie ce (cuvant urat) e ala zx 12. tot o tinea ca este un motor f puternic... . mai bine tacea dracu din gura aia. las-o asa cum a cazut. imi place ca asociaza motoarele cu pericolul.

 

 

ba... faci ce faci iar te duci in porumb... afla tu hobre cu gura spurcata si mintea-n colturi.. ca in afara de faptul ca "ala " cum zici u este unul dintre prietenii buni ai decedatului Dan, este dealer, de cand tie inca iti era rusine sa iti cumperi primul prezervativ si are service moto de cand erai un mic (cuvant urat)! e unul dintre mecanici de top din constanta, a fost la locul accidentului imediat incercand sa de-a ajutor nu un post pe forum, este cel care i-a luat motoreta , a ajutat la cumpararea crucii si a organizat ca motociclisti sa fie alaturi de Dan pe ultimul drum! ce mai zici acum mai grebla? daca erai unul din tara intelegeam... mai esti si din constanta.. sa vedem cui mai ceri acum u sarma pe drum cad nu iti mai merge drujba! daca nu ai nimic de zis sau vrei sa jignesti fa sedinte in oglinda! cum te simtzi acum revoltat, iritat, lovit? vrei sa ma insulti? daca da ia un numar si treci la coada! daca iti dai seama de gresala facuta si cine este patetic cere scuze si mergi la drum cu noi totzi mai departe! si te rog citeste-mi si semnatura! te pop dulce

Editat de Suspans
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din bun simt macar si din respect pentru un suflet decedat, ati putea inceta cu mizeria. :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa aibe grija de sufletul lui :bounce: :angry: :what: :huh:

 

PS: Am avut rabdare sa citesc toate posturile din topicul asta, si tremura carnea pe mine de nervi. Mai, eu nu pot intelege cum niste motociclisti pot avea atita vanitate si orgoliu incit sa-i ciuguleasca ochii baiatului..Chiar toti astia care posteaza din astea cu selectia naturala si alte asemenea sint atit de meseriasi? N-a avut nimeni incidente? SI nu ma refer neaparat la accidente..Pur si simplu o manusa mai umeda sau o casca mai mica? Si de cite ori ati scapat, a fost meritul vostru? Si au fost doar incidente naturale, nici odata in conditii in care ati fortat sau ati fost obositi sau lipsiti de concentrare? A fost doar vina altcuiva? Va face sa va simtiti mai vii si mai buni daca-l rascoliti pe baiatul cu kawa in mormint? Puteau fii multi factori care sa fi dus la accident. Pina si soarele ala era cumva. Probabil ca a gresit, nu contest acest aspect. Dar una e sa analizati cazul, si alta e sa aruncati cu noroi. Cei care pe linga firefox se mai dau si cu motorul stiu ca linia care separa un incident minor de un accident major e subtire si intortocheata si care de multe ori nu tine numai de experienta si prezenta de spirit. Si in fond nu se stie mare lucru despre accident. Putea fi un junior teribilist, putea fi un motociclist experimentat. Putea gresi in ambele cazuri, putea la fel de bine sa aiba ghinion, putea sa fie un incident mecanic, puteau fi multe lucruri.

A fost si baiatul cu yzf-ul r6 care s-a dus. Ala a fost junior si incepator, am inteles cumva aerele de superioritate care oricum nu-si aveau rostul..Dar chiar nimeni nu a inteles ca un incepator nu are cum sa inteleaga ca in trei sec ai suta? Nu poate intelege. Nu are experienta anterioara. Nu are nici o referinta. Uitatul miinii in gaz e o problema destul de frecventa la incepatori, dar evident el nu a constientizat acest lucru. Probabil ca nici n-a avut nimeni rabdare sa-i explice temeinic, niste filmultete, ceva. E destul de evident ca un junior cu moto puternic si usor e carne de tun. Nici cei cu experienta nu sint scutiti. Dar in loc sa faceti mistouri pe topicurile cu oameni morti mai bine ati mai educa un junior sau, chiar, de ce nu, o mica introspectie pt a vedea care e pozitia morala de pe care vorbiti..

Scuze pt off-topic, si imi pare bine ca unul din baieti si-a cerut scuze pt niste vb care nu erau de zis aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e nimeni superiori asa ca lasati vrajala ...poate invatam ceva din nesansa asta . Lui Dan sa ii fie tarana usoara si sa aiba Dumnezeu grije si de sufletul lui.. ce vrei sa imi tin gura .. la remarci de genu asta? ca sa mai fie inca un mort in jurnalul negru.. mai bine sa fie cearta din cauza mea si poate asa va ramane mai mult timp si cazul lui in mintea voastra... atat am avut de zis nu ma mai completati

Editat de Suspans
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba... faci ce faci iar te duci in porumb... afla tu hobre cu gura spurcata si mintea-n colturi.. ca in afara de faptul ca "ala " cum zici u este unul dintre prietenii buni ai decedatului Dan, este dealer, de cand tie inca iti era rusine sa iti cumperi primul prezervativ si are service moto de cand erai un mic (cuvant urat)! e unul dintre mecanici de top din constanta, a fost la locul accidentului imediat incercand sa de-a ajutor nu un post pe forum, este cel care i-a luat motoreta , a ajutat la cumpararea crucii si a organizat ca motociclisti sa fie alaturi de Dan pe ultimul drum! ce mai zici acum mai grebla? daca erai unul din tara intelegeam... mai esti si din constanta.. sa vedem cui mai ceri acum u sarma pe drum cad nu iti mai merge drujba! daca nu ai nimic de zis sau vrei sa jignesti fa sedinte in oglinda! cum te simtzi acum revoltat, iritat, lovit? vrei sa ma insulti? daca da ia un numar si treci la coada! daca iti dai seama de gresala facuta si cine este patetic cere scuze si mergi la drum cu noi totzi mai departe! si te rog citeste-mi si semnatura! te pop dulce

 

 

Doamne mare ti-e gradina.... :bounce: :angry: Prietene,scuza-ma ca iti spun,esti cu vaca rau...Mai aveai putin si spuneai si cate bashini da ala pe noapte... :ok: Ce tari sunteti voi mah..aveti motoare,nu drujbe..aveti si service...bravo voua :lol: dar figuri cata apa pe Dunare.... :what: Si cat despre "ala" care a fost la stiri,este vai...SUFERITI RAU DE VOI BAH!!!!Scuze ca incep iar discutia,dar nu ma pot abtine cand citesc prostiile altora.

 

 

Dumnezeu sa-l odihneasca in pace pe Dan! :ok:

 

PS: Ca sa intelegeti si voi de ce am vb asa,va mai spun ceva:

 

-inainte i-a fost luat interviu unui alt prieten de-al lui Dan,care vorbea despre viata lui,despre ce om a fost,ce prieten,despre pasiunea lui,etc si acel om avea lacrimi in ochi..se vedea pe el ca sufera :ok:

-a venit si randul "motociclistului mecanic"....si normal,a inceput sa are pe camp..."e un motor puternic,are 150cp...motoarele sunt periculoase,in fiecare zi suntem in pericol...si etc aberatii... ;) Si ce m-a enervat la culme,vorbea cu o asa seninatate,de parca era la reprezentanta Bmw...nu mai stia ce se intamplase si de ce i se lua interviu... ;) dar vorba aia,il vede o tara intreaga cat de destept este el si cat se pricepe la motoare..doar are si service. :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...