Sari la conținut

Facerea de bine...


Vizitator _Raul_
 Share

Postări Recomandate

multumesc pentru recomandare.

 

ma refeream la cei 2 vanzatori din Arad in mod special, in sensul ca la fiecare am gasit cate o motocicleta care sa-mi placa si care eventual sa o pot vedea si cumpara.

asadar, nu a cumparat nimeni motor de la victor din nadlac sau de la miki din arad? kilometrii pe care ii arata motoarele sunt pe bune sau sunt "manarite"? probleme cu motoarele luate de la ei? poate are cineva vreo experienta, buna sau nu...

 

Eu am luat un motor de la vik din nadlac. am mers pana acu 4000 km cu el si ii super ok. doar lantu a trebuit sa-l schimb, in rest sunt foarte multumit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut,

 

Eu am luat de la miki un motor.

In general el aduce din Ungaria motoarele. Nu stiu daca kilometrajul a fost manarit, si chiar daca ar fi fost nu cred ca el ar fi facut aceasta treaba, pentru ca in cazul meu, motorul a venit din Ungaria in ziua in care l-am luat. Baiatul este foarte ok, de cuvant, eu am fost multumit de afacere. Singurul lucru a fost ca testul cu motorul l-am facut dupa ce i-am dat banii, ceea ce mi se pare normal(daca picam si nu il mai luam era nasol).

Oricum trebuie sa verifici bine motorul.

 

Bafta.

 

multumesc pentru info.

ce m-ar fi interesat pe mine are acte de italia, se pare.

ce ma frapa pe mine era ca toate motoarele vandute de cei 2 din arad aveau pana in aprox 20000km, si unele chiar sub 10000... si de acolo si intrebarea initiala.

de la victor a luat cineva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 5 weeks later...
Vizitator _Raul_

Daca aveti nevoie de o vopsitorie buna:

Bogdanestilor 119, aproape de intersectia cu Grigore Alexandrescu (strada ce face legatura intre Bogdanestilor si giratoriul de la Mehala.

Auto Service Luca.

Prima vopsitorie din care ies si eu multumit atat de calitatea foarte buna a lucrarii cat si de pretul platit.

 

Pfiu... nu mai credeam in minuni :rolleyes:!

Editat de _Raul_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca aveti nevoie de o vopsitorie buna:

Bogdanestilor 119, aproape de intersectia cu Grigore Alexandrescu (strada ce face legatura intre Bogdanestilor si giratoriul de la Mehala.

Auto Service Luca.

Prima vopsitorie din care ies si eu multumit atat de calitatea foarte buna a lucrarii cat si de pretul platit.

 

Pfiu... nu mai credeam in minuni :rolleyes:!

Eu mi-am reparat rezervorul (sudura, indreptat, vopsit) la "Bogmiradi" pe Aradului intre Tinetz si semaforul cu miresei. Au lucrat repede, ireprosabil calitativ si ieftin (combinatia perfecta).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Vizitator EduardS

Salut ,am si eu o intrebare. Unde as putea sa refac un capac de la motor ,sau mai bine sa imi cumpar altu? Nu stiu sigur daca asa se numeste dar pun o poza ,si poate ma ajuta cinevaheadscratch.gif .Multumesc anticipat !!!beer.gif

post-68004-0-85847500-1321726606_thumb.jpg

post-68004-0-18862000-1321726981_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o rugaminte! Am nevoie de o presa pt nituit lantul asadar imi imprumuta cineva jucaria? Multumesc anticipat

 

Poti incerca la http://www.facebook.com/#!/profile.php?id=100002189770576

/index.php?/topic/306693-lustruiesc-orice-piesa-din-aluminiu/

Va descurcati cu ajutorul curieratului. E destul de laudat omul.

 

Reply-ul era pentru "EduardS" :)

Editat de petrilacocuz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o rugaminte! Am nevoie de o presa pt nituit lantul asadar imi imprumuta cineva jucaria? Multumesc anticipat

reformulez: doresc sa inchiriez o presa pt nituit 1 singur lant! multumesc anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Salutare.

 

Stie cineva exact pe unde se afla vulcanii noroiosi din Timis? Am inteles ca undeva de la Seceani prin camp catre Oravita.

Daca are cineva coordonatele, rog sa posteze. Cu prima ocazie cand permite vremea (daca o sa am timp poate chiar in week-endul acesta), as vrea sa ma duc sa le vad. Daca mai sunt amatori, va astept cu placere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.

 

Stie cineva exact pe unde se afla vulcanii noroiosi din Timis? Am inteles ca undeva de la Seceani prin camp catre Oravita.

Daca are cineva coordonatele, rog sa posteze. Cu prima ocazie cand permite vremea (daca o sa am timp poate chiar in week-endul acesta), as vrea sa ma duc sa le vad. Daca mai sunt amatori, va astept cu placere.

 

Cauta pe Google Maps: The Mud Volcano from Forocici

 

Eu doar prin primavara pot sa merg, ca sunt cu motorul bucatele pana atunci. Am trecut de 2 ori pe langa ei: prima data din intamplare si a 2-a oara chiar i-am cautat dar nu mi-am facut bine temele de acasa si nu i-am gasit.

 

Cel mai usor de ajuns in zona ii s-o iei pe drumul care face stanga (cel marcat cu linie alba care se intersecteaza cu 693) dupa Padurea Pischia. Mai poti sa intri inainte de padure spre Acumularea Murani apoi prin valea cu mastinile spre vulcani, dar este putin mai dificila portiunea aia. Mai poti dinspre Seceani sa mergi, langa sat o poti scurta pe pasune ca-i dreapta si scapi de pietrisul de pe strada principala.

post-60128-0-23012300-1323381370_thumb.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

multumesc pentru recomandare.

 

ma refeream la cei 2 vanzatori din Arad in mod special, in sensul ca la fiecare am gasit cate o motocicleta care sa-mi placa si care eventual sa o pot vedea si cumpara.

asadar, nu a cumparat nimeni motor de la victor din nadlac sau de la miki din arad? kilometrii pe care ii arata motoarele sunt pe bune sau sunt "manarite"? probleme cu motoarele luate de la ei? poate are cineva vreo experienta, buna sau nu...

 

din nadlac de la victor am fost cu un prieten sa cumpere acum 3 ani.merge si acum fara investitii,doar consumabile,ulei,filtru,cauciucuri(honda cb500)ai cumparat?revin-o cu detalii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CUSTOM POWDER COATING

0744396394

fat_giz@yahoo.com

 

http://www.motocicli...-electrostatic/

 

Eu am vopsit la el 2 motociclete complete si multe alte maruntisuri,recomand

 

Dap.. il recomand si eu pe Giz... super fain lucreaza!!

 

beer.gif

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai la ciclop am fost prima oara, dar e f scump. au chitul ala minuscul(cat o batista) la 35 si cel mai mare (cat o fata de perna) l;a 80. am gasit pe www ceva oferte cu taspe litri kg de fibra and rasina dar nu mai vreau sa platesc transportul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai la ciclop am fost prima oara, dar e f scump. au chitul ala minuscul(cat o batista) la 35 si cel mai mare (cat o fata de perna) l;a 80. am gasit pe www ceva oferte cu taspe litri kg de fibra and rasina dar nu mai vreau sa platesc transportul

 

Depinde si ce vrei sa faci. In ala mic "batista" ii impaturita de cateva ori si rasina ajunge suficient de mult, termini fibra si mai ramane. Daca vrei sa-ti construiesti ceva piesa mai mare de la 0, nu se merita cu kit-uri.

 

Ca idee, un kit de ala mic a ajus pt o carena de Diversion destul de crapata cu bucatele lipsa, plus aripa la fel, si-o mai ramas putina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...