Sari la conținut

Rectificare vibrochen


stfan
 Share

Postări Recomandate

Rasfoind acest forum am constatat ca sunt destule motoare care au probleme la vibrochen, de regula la una din biele. In zona mea stiam ca exista o firma care se ocupa printre altele si de metalizari / rectificari diverse componente metalice. Astfel, azi intalnindu-ma cu patronul firmei respective am profitat de moment sa-i cer niste detalii referitor la posibilitatea si existenta tehnologiei necesare metalizarii urmata de rectificarea unui vibrochen moto, discutie care s-a finalizat cu o plimbare in atelier unde mi-a aratat masinile din dotare si evident ca raspunsul primit a fost unul pozitiv, metalizarea facandu-se folosind tehnologia arc-spray. Referitor la costurile operatiunii, sunt in jur de 100E in acest pret intrand metalizare / rectificare palier si biele.

Adresa firmei si detalii, aici: http://www.microplasma.ro/servicii_3.htm

Nu am nici un interes in a face reclama nimanui ci doar incerc sa transmit o informatie celor care au nevoie de ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rasfoind acest forum am constatat ca sunt destule motoare care au probleme la vibrochen, de regula la una din biele. In zona mea stiam ca exista o firma care se ocupa printre altele si de metalizari / rectificari diverse componente metalice. Astfel, azi intalnindu-ma cu patronul firmei respective am profitat de moment sa-i cer niste detalii referitor la posibilitatea si existenta tehnologiei necesare metalizarii urmata de rectificarea unui vibrochen moto, discutie care s-a finalizat cu o plimbare in atelier unde mi-a aratat masinile din dotare si evident ca raspunsul primit a fost unul pozitiv, metalizarea facandu-se folosind tehnologia arc-spray. Referitor la costurile operatiunii, sunt in jur de 100E in acest pret intrand metalizare / rectificare palier si biele.

Adresa firmei si detalii, aici: http://www.microplasma.ro/servicii_3.htm

Nu am nici un interes in a face reclama nimanui ci doar incerc sa transmit o informatie celor care au nevoie de ea.

Nu cred ca tine lucrarea la motoarele de 15 000tr/min si peste 100cai. Poate la masini, unde rar turatia depaseste 5000ture.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca tine lucrarea la motoarele de 15 000tr/min si peste 100cai. Poate la masini, unde rar turatia depaseste 5000ture.

 

Poate ca nu, poate ca da, mai trebuie studiata problema.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in race mod nu tine dar cu hobbyul asta de la noi si daca au si preturi bune se poate incerca..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, ese poate rectifica... dar nu prea merita... la cele la care apar probleme cu vibrochenul de regula sunt motoare mai vechi uzate. Daca cumperi un vibrochen din dezmembrari tot acolo ajungi la pret. si ii mai simplu. Daca se face rectificare , fara incarcare, ai nevoie si de cuzineti speciali, iar daca se incarca ii mai complicat cu tratarea termica nu prea are sens.... M-am interesat si eu am avut probleme cu vibrochenul :) si de meserie sunt si inginer... nu ii asa simplu si nu prea merita

Editat de emil.gabor88
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am nici un interes in a face reclama nimanui ci doar incerc sa transmit o informatie celor care au nevoie de ea.

 

Nimeni de pe acest forum nu poate raspunde, poate doar reprezentantii firmei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...