Sari la conținut

Lansare de carte „CULTURA MOTOCICLETELOR” 23.02.2015 Bucur


mihai.i
 Share

Postări Recomandate

Salut,

 

Tocmai am dat peste un eveniment interesant, zic eu.

 

In data de 23.02.2015, va avea loc lansarea volumului CULTURA MOTOCICLETELOR: Studii de sociologia moto-mobilității, autor Gabriel Jderu, colecția Sociologie. Împreună cu autorul, moto-pasionați, sociologi de prestigiu (cu identități încă secrete). Mai apare și editorul Bogdan Hrib, de la Editura Tritonic.

 

Evenimentul va acea loc la Libraria Bastilia, din Bucuresti, piata Romana nr. 5, intre orele 18:30 - 20:30.

 

​Mai multe detalii pe pagina de Facebook a evenimentului

 

https://www.facebook.com/events/387190004792961/?ref_notif_type=plan_user_joined&source=1

 

Numai bine!

 


» Post actualizat in 26 Jan 2015 11:34

post-43386-0-82094900-1422272055_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Interesant si de apreciat oamenii dedicati fenomenului/culturii moto care stiu sa puna in paginii evenimentele traite si impresii.

Toata stima si astept cu nerabdare sa o citesc :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca o gasesc, o cumpar fara discutie. Mi amintesc ca am citit intr un numar mai vechi din "Motociclismo" un material la care a contribuit dl. Jderu si care m a facut sa inteleg ca sunt oameni care au darul sa vada lucruri pe care alti oameni nu le percep sau nu le pot transpune in cuvinte, desi toti privim aceeasi lume.

Chiar sunt curios daca are cont aici, eu as zice ca e imposibil sa nu urmareasca fenomenul chiar din mijlocul lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca o gasesc, o cumpar fara discutie. Mi amintesc ca am citit intr un numar mai vechi din "Motociclismo" un material la care a contribuit dl. Jderu si care m a facut sa inteleg ca sunt oameni care au darul sa vada lucruri pe care alti oameni nu le percep sau nu le pot transpune in cuvinte, desi toti privim aceeasi lume.

Chiar sunt curios daca are cont aici, eu as zice ca e imposibil sa nu urmareasca fenomenul chiar din mijlocul lui.

Este imposibil sa nu-l cunosti pe Gabi.Este un motociclist convins si inrait.Are un Ural Wolf accesorizat nevoie mare si un HD nou nout.Participa la mai toate intalnirile de motociclisti,linistit,modest si cu mult bunsimt.Multa lume il cunoaste dar putini stiu ca este profesor de sociologie,cu conferinte prin Noua Zeelanda , Anglia ,etc.Cu cat vom merge mai multi la lansarea cartii sale,cu atat mai bine si mai frumos.Acesta este un eveniment aproape unic in mica noastra comunitate de motociclisti si nu merita ratat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este imposibil sa nu-l cunosti pe Gabi.Este un motociclist convins si inrait.Are un Ural Wolf accesorizat nevoie mare si un HD nou nout.Participa la mai toate intalnirile de motociclisti,linistit,modest si cu mult bunsimt.Multa lume il cunoaste dar putini stiu ca este profesor de sociologie,cu conferinte prin Noua Zeelanda , Anglia ,etc.Cu cat vom merge mai multi la lansarea cartii sale,cu atat mai bine si mai frumos.Acesta este un eveniment aproape unic in mica noastra comunitate de motociclisti si nu merita ratat.

:10:

» Post actualizat in 28 Jan 2015 16:51

Oare va avea carti destule, ca vad ca deja s-au strans aproape 250 de persoane?!

» Post actualizat in 28 Jan 2015 16:53

Are un Ural Wolf accesorizat nevoie mare

Facut de BastyBikes Art...o opera de arta!

 

http://www.bastybikes.com/ural.html

Editat de mihai.i
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Luni 23.02.2015 ,orele 18.30 la Libraria Bastilia (Piata Romana) ,prietenu nostru Gabi Jderu motociclist convins si profesor de sociologie la Universitate,lanseaza cartea "Cultura Motocicletelor".Un studiu sociologic al autorului si numai sociologic.O carte interesanta si singulara in paisajul motociclistico-cultural autohton.O carte documentata la sange ,cu rigurozitatea omului de stiinta si cu usoare note nostalgice.Am siguranta ca aceasta carte este numai inceputul si ca vor urma si altele.

Invit pe toti prietenii nostri la lansarea cartii sa fim alaturi de Gabi si ,dece nu,sa ne mai vedem unii cu altii,sa mai schimbam o vorba ,o impresie,poate o piesa de moto vechi.Cine stie?

Stiu ca a mai fost deschis un topic pe acelasi subiect dar am cosiderat ca un topic special pentru iubitorii de vechituri,aici la coltisorul lor iubit,nu are ce strica.Daca moderatorii vor considera ca nu-i OK,stiu ce au de facut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cartea a fost pusa in vanzare. O gasiti la libraria Bastilia din rondul de la Piata Romana.

post-43386-0-31253100-1424461917_thumb.jpg

 


» Post actualizat in 20 Feb 2015 20:34

Lansarea a ramas pentru luni la ora 18.30, libraria Bastilia!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost un mare succes .Din toate punctele de vedere.Sala de sus arhiplina.Ma bucur mult pentru Gabi.Sa fie de bun augur si sa nu se opreasca la aceasta prima carte.Comunitatea noastra de echilibristi pe motocicleta are nevoie de oameni care sa scrie despre ea.Si Gabi va continua.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...