Sari la conținut

Haideti La Cea Mai Mare Intilnire Europeana


RIDE TO LIVE
 Share

Postări Recomandate

European-Bike-Week 2007 Faaker See Tiscover Prices Faakersee ...

 

Bagati pe net tot ce e in legatura cu Faaker See, Villach, Harley...

 

Veniti: Budapesta, Wiena, Graz, drept inainte vine Villach. Are loc la 17 km de Villach in jurul unui lac mare care se numeste Faaker See. Vedeti pe harta. De acolo poti fugi in Italia, Slovenia. Se merge pe un singur sens roata, roata. Nu au voie sa intre acolo numai motociclist. ( Pt masini saptamina aia e interzis). Anul trecut au fost in jur de 70.000 de motoare si peste 100.000 de vizitatori. Se poate sta si cu cortul. Cit e locul nu stiu, dar nu poate sa fie mult. Benzina putin peste 1 Euro, mincarea intre 7-15 Euro portia. Sou de numa, numa..... Am ramas nebun, cind m-am intors. Eu : sz_andrei1968@yahoo.de Salutari si veniti ca nu o sa va para rau!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu voi fii acolo vineri si simbata pina duminica, cind e gata. Anul trecut a fost o defilare imensa, am intirziat. Dar anul asta ma stradui sa defilez si eu pe-a-colo. Sa va asteptati la un stop end go! Lumea se aduna la 8 dimineata si plecarea a fost la 12. :cheers: Cind se apropie data, cu citeva zile va voi da nr meu de tel. sa va ajut eventual la o traducere s-au eu stiu cu ce?! Eu stau pe linga Wels Austria. Asfalt uscat!!!!!!!

 

--- Mesaj completat în 16 Aug 2007 20:24 -------------
Niste informatii www.europeanbikeweek.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intilnirea se numeste EUROPEANBIKEWEEK, este intilnire internationala si mai bine zis Harley si prietenii. Poti veni cu ce ai ! Nimeni nu te va fugarii! Tot felul de ciudatenii vor fii pe 2 si 3 roti. 4 si 2 timpi. Anul trecut au fost si din USA, Arabia Saudita etc..... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mergem pe drumuri nationale. O luam pe la nord de Balaton si intram in A langa Gratz. Vrem sa inoptam in zona granitei dintre HU si A si a doua zi, pe la pranz sa ajungem la Vilach (joi 6 sept.)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mergem pe drumuri nationale. O luam pe la nord de Balaton si intram in A langa Gratz. Vrem sa inoptam in zona granitei dintre HU si A si a doua zi, pe la pranz sa ajungem la Vilach (joi 6 sept.)

 

Intreaba aici: 0256228448 ( Honda Schadow 600 Custom,din Freidorf) daca vine cu voi, ca-mi spunea ca are de gind sa mearga daca gaseste inca pe cineva. Salutari ( Andrei din Austria)

 

 

--- Mesaj completat în 22 Aug 2007 21:08 -------------
Aici niste informatii www.europeanbikeweek.com

 

Salutari :agree: :smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In perioada respectiva am sa fiu prin Europa, deci ne vom intilnii acolo. M-ar interesa care e drumul de intoarcere, si cind ajungeti inapoi in bucuresti. Vreau sa stiu cu cite zile trebuie sa-mi prelungesc concediul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intreaba aici: 0256228448 ( Honda Schadow 600 Custom,din Freidorf) daca vine cu voi, ca-mi spunea ca are de gind sa mearga daca gaseste inca pe cineva. Salutari ( Andrei din Austria)

<small>--- Mesaj completat în 22 Aug 2007 21:08 -------------</small><br/>Aici niste informatii www.europeanbikeweek.com

 

Salutari :D :bounce:

L-am sunat pe prietenul tau din Freidorf. Nu este foarte sigur dar spera sa vina cu noi. Aflam marti, 4 sepembrie, daca vine sau nu.

 

Salut !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vreti sa ne gasim acolo, dati un bip aici: 00436645103224 Andrei :bounce:

 

 

de la braila am programat plecarea ptr miercuri...totusi...pe as vrea sa stiu cum e vremea pe acolo...ca pe la noi se pare ca o sa ploua...si parca nu as vrea sa incep pe ploaie sa continui pe ploaie si sa termin ...tot pe ploaie... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de la braila am programat plecarea ptr miercuri...totusi...pe as vrea sa stiu cum e vremea pe acolo...ca pe la noi se pare ca o sa ploua...si parca nu as vrea sa incep pe ploaie sa continui pe ploaie si sa termin ...tot pe ploaie... :)

 

Pe 3 sept.,in sudul germaniei, a plouat aproate toata ziua.

Ieri, 4 septembrie, ba a plouat, ba era soare, ba batea vintul foarte tare, ba erau toata trei ( adica ploaie cu soare, pe vint puternic .... nu-i gluma ).

Pe 5 sept cica nu plaua, dar nici vreme frumoasa nu este anuntata.

 

Cu alte civinte vreme e foarte instabila.

 

In Austria am auzit c-ar fii la fel. Sper ca spre sfirsit de saptamina sa se faca vreme frumoasa.

 

Eu am sa sosesc vineri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cica, la 1200m altitudine a nins!!!! Pe unde trebuia sa traversez eu Alpii era lant obligatoriu pt. camioane, spunea la radio. A ploat fara pauza 3 zile si 3 nopti. 150 l/m2. Temperatura jos la noi nu a depasit 8 Grade. Am rezervat hotel pe 2 zile inca din ianuarie, de geaba. :) Cica acolo era vremea frumoasa, la 23 Grade si soare. E bine inteles in partea sudica Faaker See si acolo e clima mediteraneana. Sint jumatate de om, parca-mi lipseste o bucata din mine. Se numara zilele: mai sint inca 362 pina la urmatoarea intilnire!!!!!!!! :) Salutari la toti motociclistii din RO care au mers sau au patit ca mine :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cica, la 1200m altitudine a nins!!!! Pe unde trebuia sa traversez eu Alpii era lant obligatoriu pt. camioane, spunea la radio. A ploat fara pauza 3 zile si 3 nopti. 150 l/m2. Temperatura jos la noi nu a depasit 8 Grade. Am rezervat hotel pe 2 zile inca din ianuarie, de geaba. :) Cica acolo era vremea frumoasa, la 23 Grade si soare. E bine inteles in partea sudica Faaker See si acolo e clima mediteraneana. Sint jumatate de om, parca-mi lipseste o bucata din mine. Se numara zilele: mai sint inca 362 pina la urmatoarea intilnire!!!!!!!! :) Salutari la toti motociclistii din RO care au mers sau au patit ca mine :D

 

 

 

salutare adevarat a ploat acolo timpul a fost superb nu sint fan harley dar mia placut a meritat drumul facut mai ales ca mam gasit si cu romani bravo lor apropo de ploaie cine vrea cu adevarat sa mearga merge la intoarcere am facut drumul dintro bucata vilach buc greu dar lam facut cu stima Pompi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...