Sari la conținut

cumpar motocicleta cu atas


duracell
 Share

Postări Recomandate

Daca vrea o motocicleta ca sa o foloseasca cu atas ii recomand Dnepr sau Ural pentru ca sunt foarte puternice. IJ-urile abia pufaie cand sunt cu atas. Vezi la sectiunea "Vanzari" de pe acest forum.

Editat de Auxois350
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sat de langa TG JIU : Ij Festival +atash 200 Euro

Simson Sport+ atash 200 Euro 0740089797

Omul a zis ca sunt asha si asha...

Daca vrei mai calumea recomand IJ Planeta 5 +atash sau Nipru si Ural . Astea trag cel mai bine

 

Sper sa gaseasca o kestie belea :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Auxois350

Bai omule, nu intzeleg ce vrei sa zici cu abia pufaie! :huh:

Fuge Iju Planeta 5 cu pinion de atash 100km/h si mergi in 70 cu 3 persoane in el, urca, trage....

Acuma normal ca nu e ca Uralu sau Nipru care prind si 120 cu atash, dar este poate cea mai buna alternativa pentru unul care nu vrea consumatoare de benzina.

Mie IJU imi consuma ,la drum lung cu atashul gol in 70 la ora, 5,5L de benzinica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Comparativ cu Dnepr...........

Din cate ai citit pe un topic, nush cum se mai cheama, am scris ca, las posesorii de Planeta 5 sa se exprime pentru ca eu am avut Festival iar un IJ 56 cu atash sa nu spui ca fuge ca daca imi se demonstrezi il tai felii si il fac tartina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da bun, ai dreptate in felul tau, dar cand spui Ij spune ce tip, ca intre Festival si Planeta e ceva diferentza la putere si cuplu.

Desi cred, ca atunci cand Festivalul a iesit din fabrica fugea de manca pamantul cu atashul . Problema era ca Festivalul consuma cu carburatorul ei original...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intradevar, in 1949 cand a aparut prima data motoru asta.........cine te vedea pe asa ceva ii cadeau plombele........se uitau oamenii la tine cum te uiti acum la o Hayabusa.....(asta din ce a povestit bunicu....eu nu eram nici macar pe plansheta pe vremea aceea) :huh:

Cu carburator original, adik K28 coansuma 5 la suta cu solo, cu atash nush cat consuma pt. ca am mers doar vreo 50 km cu atash ca nu-mi place. Dar carb-ul original are si avantaje: e foarte faibil si foarte usor de reglat. Plutitorul e in forma de piston cu tija cu trei nivele de reglaj. Sertarasul la acceleratie e tot un pistonas in rest nu mai e nici o diferenta, doar ca e mult mai stabil la reglaje si mai fiabil decat K65.

Editat de Auxois350
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vrea o motocicleta ca sa o foloseasca cu atas ii recomand Dnepr sau Ural pentru ca sunt foarte puternice. IJ-urile abia pufaie cand sunt cu atas. Vezi la sectiunea "Vanzari" de pe acest forum.

Nici eu nu sunt de aceasta parere...IJ-urile merg chiar foste bine cu atas. Merg bine cu atas si cu pinionul normal, universal de '17, iar cu unul de atas rupe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Comparativ cu Dnepr...........

Din cate ai citit pe un topic, nush cum se mai cheama, am scris ca, las posesorii de Planeta 5 sa se exprime pentru ca eu am avut Festival iar un IJ 56 cu atash sa nu spui ca fuge ca daca imi se demonstrezi il tai felii si il fac tartina.

O sa iti demonstrez eu ca fuge! Nu cu 120...dar totusi fuge daca este bine reglat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut ceva de genu' in Craiova , in Lapush...dar era sub o prelata si cam prafuita...daca vrei pot sa intreb oamneii a cui este si sa ma interesez de un pret :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai erau si tipii aia care au aparut la "2 Roti", gemenii Nae si Radu. Tel 220.89.36/0724.541.004.

Off topic: cand se mai organizeaza o intalmite moto in Bucuresti, ca tare sa vrea sa ma "dau" intr-un atas. :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai am intalnit un nene(45-50 de ani)care zice ca are de vanzare un Simson cu atas de prin 1960(e visiniu).Motivul vanzarii e urmatorul:s-a facut ''ranga'' :laugh: a luat o tranta pe partea stanga, fara urmari grave pentru motor, dar pentru el a fost mai rau:si-a fracturat piciorul stang.Probabil s-a speriat rau de tot de vreme ce nu se va mai sui niciodata pe motocicleta(asa a zis respectivul).Mai are o mica :huh: problema la dinam, cica nu incarca bine.Omu' mi-a zis ca vrea pe motor 400 de iepuroi.Ai aici telefoanele respectivului:

--0727.831.580

--0724.119.536

Se numeste Turcu si ii cam place ''drojdia'' :laugh: asa ca daca :laugh: beti ceva inainte de a te intelege cu el, poate mai lasa din pret. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...