Sari la conținut

Alpi, Dolomiti


Postări Recomandate

Vizitator lznicu

Imi doresc un drum pana in Austria/Germania dar mai mult imi ia sa ies din Romania decat sa ajung acolo, va invidiez, vad ca sunteti din Lugoj adica la doi pasi. Cum v-ati descurcat cu frigul?

Editat de lznicu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator lznicu
Eu sunt din Lugoj celalalt motociclist e din Bucuresti dar daca vrei sa faci 3000-4000 km nu mai conteaza cateva sute pana la iesirea dintara.

 

Nu ma deranjeaza sa fac cateva sute de km in plus ci felul in care se circula in Romania pe km astia, dar nu asta este problema de fapt ci timpul liber pe care nu prea il am, daca stateam in vest puteam sa fac lejer o plimbare in weekend prelungit cu o zi de vineri. Asa sunt mai tentat sa o tai spre Delta.

Editat de lznicu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt din Lugoj celalalt motociclist e din Bucuresti dar daca vrei sa faci 3000-4000 km nu mai conteaza cateva sute pana la iesirea dintara.

 

wow, din lugoj...cunosc numarul ala de inmatriculare:). stai pe undeva in zona stadion bloc 53?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Cand ati fost exact? Noi am fost un grup de la BMW Mountain Days pe 26 mai si era inca inchis Stelvio, se pare ca ati fost norocosi. Noi am fost insa mai norocosi pe Grossglockner se pare, a fost o zi superba numai cu soare (puteti vedea poze si filmulet la "BMW Moutain Days Kaprun 2008").

 

a mai intrebat cineva mai sus... care a fost traseul in mare? Poza in care se vede podul ala... unde e facuta?

 

Vlad

Editat de khk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti sa ne spui cam care a fost traseul, cate zile a durat, cati km ati facut pe zi, etc?

Traseul in mare a fost urmatorul:Lugoj-Beograd-Zagreb-Liubljana-Laco di Garda-Merano-Male-Bormio-Landeck-Grossglockner-Zell am See-Balaton-Lugoj in total 6 zile 3400-3500km si km am facut in prima zi aprox. 900 iar in rest 300-400.Am mers pe autostrada de la Lugoj pana in Italia.A fost super pacat ca a plouat ultimele 3 zile.

 

Salut!

 

Cand ati fost exact? Noi am fost un grup de la BMW Mountain Days pe 26 mai si era inca inchis Stelvio, se pare ca ati fost norocosi. Noi am fost insa mai norocosi pe Grossglockner se pare, a fost o zi superba numai cu soare (puteti vedea poze si filmulet la "BMW Moutain Days Kaprun 2008").

 

a mai intrebat cineva mai sus... care a fost traseul in mare? Poza in care se vede podul ala... unde e facuta?

 

Vlad

salut,

 

 

Am plecat pe 01.06.08 si ne-am intors pe 06.06.08.Si noi am avut ghinion in primul rand era inchis TimmelsJoch si pe Grossglockner a fost rau acceptabil pe urcare dar coborarea a fost groaznica,un motiv in plus sa ne intoarcem sa vedem muntele si pe vreme buna.Poza cred ca e facuta intre Male si Bormio.Am sa postez traseul mai amanuntit zilele astea.

 

 

Bravo Mon cher, la mai mare si la mai multe d-astea!

Poze, poze....

 

 

Nu pot sa pun poze nu le incarca :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde sunt drumuri bune peisaje unice nu prea mai e nimic de adaugat in afara de cateva poze.

Super, este primul drum pe care o sa-l fac cand ma hotarasc sa ies din tara pe motor. La Stelvio ati trecut in Elvetia sau v-ati intors pe unde ati urcat?. Daca ai timp scrie succint localitatile sau deseneaza traseul pe o harta si fa un scan pentru visatorii de pe forum, te rog.

La mai multe!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super... pacat ca n-am prins si noi deschis Stelvio, (am incercat sa-l urcam cu cateva zile inaintea voastra impreuna cu grupul de la Kaprun). Am fost in vara, insa imi doream sa-l vad acum acoperit de zapada. Oricum ... felicitari si la mai multe.

:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Beton excursia, felicitari. Am fost si noi 3 moto intre 6-7 iunie prin Dolomiti, e superb!

Vroiam insa sa fac precizarea ca voi nu ati trecut prin Dolomiti, ci i-ati ocolit.

 

http://ro.wikipedia.org/wiki/Imagine:Dolomiten.png

 

 

 

Din cate stiu eu zona de la Lago di Garda spre Trento Bolzano sunt Dolomitii dar asta e mai putin important.

Editat de spd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...