Sari la conținut

Honda Cb750 Seven Fifty


stefan_cb750
 Share

Postări Recomandate

Va salut pe toti,

 

Am avut pana acum 2-3 ani o comunista, voshod 3m :burnout: pe care a cumparat-o tata nou, in 1992 si cu care nu a mers nimeni pana in 2003.

post-39447-1215456319_thumb.jpgpost-39447-1215456369_thumb.jpgpost-39447-1215456382_thumb.jpg

 

Am vandut-o acum 2 ani si acum i-am luat o Honda.

 

post-39447-1215456685_thumb.jpgpost-39447-1215456698_thumb.jpgpost-39447-1215456715_thumb.jpgpost-39447-1215456730_thumb.jpg

Am urmrit de mult modelul acesta si cum s-a ivit ocazia, nu am ezitat. ( de fapt am ezitat putn pentru ca prietena este total impotriva...)

 

Asfalt uscat la toti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoasa, iar Cb-ul e Cb.

 

S-o stapanesti sanatos!

 

Mersi,

 

Am auzit ( citit ) ca sunt foarte fiabile daca le intretii asa cum trebuie.

Motocicleta are 36000km si este din 1997.

Pare ca a fost bine intretinuta, sper sa nu am probleme cu ea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa parerea mea este ceai mai buna/bestiala/misto/fiabila .... bla bla bla...etc (repet este parerea mea)

 

 

 

ce sa mai zic este cea mai cea este cum se zice "THE ONE".....dupa ce inchei afacerile cu RR-ul pe care il detin acuma un CB 750 o sa imi achizitionez fara DOAR si POATE. AMIN.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoasa,sa-l stapnesti sanatos cb,dupa cum am auzit sunt super fiabile cum ziceai mai sus daca ai grija de ele

sa fi sanatos asfalt uscat

 

Cam orice motor japonez e fiabil daca ai grija de el ... io zic ca ai facut o alegere foarte buna, as zice chair de om cu gusturi .. si eu visam o vreme la zephyr-u de la kawasaki care e intr-o oarecare masura asemanator cu cb

CB-ul de 750 si-a castigat reputatia de cea mai fiabila motocicleta atunci cand a aparut in 1969 ... atunci practic se nasteau motocicletele japoneze fiabile, oricum e una din cele mai vechi motociclete in productie deci ai o adevarata istorie pe 2 roti si io zic ca merita sa te mandresti cu asta si sa ai certitudinea ca motorul tau este intr-adevar un motor fiabil

 

 

Sa ai bafta de ea! :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam orice motor japonez e fiabil daca ai grija de el ... io zic ca ai facut o alegere foarte buna, as zice chair de om cu gusturi .. si eu visam o vreme la zephyr-u de la kawasaki care e intr-o oarecare masura asemanator cu cb

CB-ul de 750 si-a castigat reputatia de cea mai fiabila motocicleta atunci cand a aparut in 1969 ... atunci practic se nasteau motocicletele japoneze fiabile, oricum e una din cele mai vechi motociclete in productie deci ai o adevarata istorie pe 2 roti si io zic ca merita sa te mandresti cu asta si sa ai certitudinea ca motorul tau este intr-adevar un motor fiabil

 

 

Sa ai bafta de ea! :burnout:

 

Mersi,

 

Nu stiam ca are o traditie asa de veche, ma simt mandru... :blbl:

Inseamna ca au avut timp sa perfectioneze cam tot, din cauza asta sunt asa de fiabile probabil.

Imi place ca nu vibreaza absolut deloc si e f. manevrabila + designul de care nu mai zic nimic... de fapt aspectul m-a atras prima data, dupa care am descoperit restul...

 

post-39447-1215547765_thumb.jpg

 

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scula, nene!!!

si iese un cafe-racer din ea cu un pic de imaginatie....

 

 

acu', ca prea a zis toata lumea de bine: intr-un top ten facut pe discovery, cb-ul de 7juma (asta a fost modelul ales) a iesit pe un loc 5 parca sau 6, tocmai din cauza ca fiind atat de perfecta, devenea enervanta :angryfire:

 

p.S. comentariul nu este rautacios, e doar asaaaaaa...

Editat de chopster
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Sal,

 

ma bucur tare ca se mareste nr. posesorilor de Sevenfifty, am si eu una fabr. in 2002, pe care am adus-o din DE prin martie, avea 5.300 Km la bord, acum are 8.000 si de care sunt extrem de ff multumit. Intr-adevar istoria ei, forma si fiabilitatea, fac din motoru' asta o LEGENDA asa cum este si supranumit.

Mai jos ti-am lasat un link al unui pilot american, impatimit si el de SF, care spune niste chestii f. interesante despre UJM si despre SF. Daca o cureti la timp, pui ulei super si bujii asisderea vei avea mari satisfactii.

Bafta si la mai multi Km cu ea.

 

http://www.geocities.com/ujmrider/ujmhistory.html

 

 

 

Incerc si nu reusesc sa pun si o poza. Poate acum merge!? Sper.

 

 

Mersi,

 

Nu stiam ca are o traditie asa de veche, ma simt mandru... :unsure:

Inseamna ca au avut timp sa perfectioneze cam tot, din cauza asta sunt asa de fiabile probabil.

Imi place ca nu vibreaza absolut deloc si e f. manevrabila + designul de care nu mai zic nimic... de fapt aspectul m-a atras prima data, dupa care am descoperit restul...

 

 

 

 

Bafta!

post-25014-1216830921_thumb.jpg

Editat de kawaz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal,

 

ma bucur tare ca se mareste nr. posesorilor de Sevenfifty, am si eu una fabr. in 2002, pe care am adus-o din DE prin martie, avea 5.300 Km la bord, acum are 8.000 si de care sunt extrem de ff multumit. Intr-adevar istoria ei, forma si fiabilitatea, fac din motoru' asta o LEGENDA asa cum este si supranumit.

Mai jos ti-am lasat un link al unui pilot american, impatimit si el de SF, care spune niste chestii f. interesante despre UJM si despre SF. Daca o cureti la timp, pui ulei super si bujii asisderea vei avea mari satisfactii.

Bafta si la mai multi Km cu ea.

 

http://www.geocities.com/ujmrider/ujmhistory.html

 

Incerc si nu reusesc sa pun si o poza. Poate acum merge!? Sper.

 

Salut,

 

Si eu ma bucur ca mai sunt posesori de honda SF. In trafic nu am vazut cam deloc, iar pe forum doar 3-4 posesori :unsure:

Interesant ce spune omul ala acolo.

Eu unu sunt foarte multumit de ea si nu cred ca o voi schimba vre-odata.

In ce zona stai in Buc, poate ne intalnim sa mai schimbam impresii, una, alta...

 

Toate cele bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe langa statuia aviatorilor(rest. Doina). As vrea sa ne intalnim, propune un loc si o zi, numa' sa nu ploua.

Bafta!

 

Salut,

 

Si eu ma bucur ca mai sunt posesori de honda SF. In trafic nu am vazut cam deloc, iar pe forum doar 3-4 posesori :unsure:

Interesant ce spune omul ala acolo.

Eu unu sunt foarte multumit de ea si nu cred ca o voi schimba vre-odata.

In ce zona stai in Buc, poate ne intalnim sa mai schimbam impresii, una, alta...

 

Toate cele bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

NU inteleg de ce s-a deschis inca un topic ptr Sevenfifty. In alta ordine de idei ma bucur ca a aparut un nou posesor in micuta familie a sevenfiftyurilor-in acest sens stefan cb750 te felicit ptr noua motoreta si iti doresc multe clipe frumoase cu ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scula, nene!!!

si iese un cafe-racer din ea cu un pic de imaginatie....

 

 

acu', ca prea a zis toata lumea de bine: intr-un top ten facut pe discovery, cb-ul de 7juma (asta a fost modelul ales) a iesit pe un loc 5 parca sau 6, tocmai din cauza ca fiind atat de perfecta, devenea enervanta :lol:

 

p.S. comentariul nu este rautacios, e doar asaaaaaa...

 

 

locul 3 pt cel mai bun motor fabricat din toate timpurile si da ai dreptate a luat locul 3 pt ca facea lucrurile putin prea bine (ciudat) :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Salut, chiar este o motocicleta foarte fiabila, are tot ce vrei, aspect, putere, comfort,...etc

Cel mai bun prieten al meu a avut una, era din `93 si inca fugea cu 240 km/h, cat are in bord atat baga si peste 15 ani de zile, raspunde perfect la comenzi, iar in afara de consumabile nu ai ce sa ii faci.

Eu am reusit sa ii cumpar lui tata un CB 1000 Big One. In mare parte sunt asemanatoare, doar ca asta de 1000 e un porc mai mare ca ala de 750 si ma cam fortam sa o ridic pe cricul central, eu avand doar 63 kg :rolleyes: . Vreau sa zic ca cel de 1000 are un cuplu fenomenal, in treapta 3 la 3000 de ture daca bagai mana in gaz pur si simplu faceai burnout. Motocicleta asta este facuta sa rupa cauciurile in doua, doar daca vrei si tu asta. Am mers cu ea pe soare, pe ploaie si chiar inainte de Craciun la -6 grade si am prins in Piata Victoriei o zona cu polei in care imi era frica ca co sa pic, dar spre surprinderea mea am redus viteza si totul a fost ok. Bine cand veneam acasa a inceput sa ninga cu fulgi mari si eram alb tot, asta e daca e naked.

Una peste alta motociclete adevarate pentru motociclist, sau mai bine zis motocicleta de barbat.

Atasez si eu niste poze. Sa o stapanesti sanatos si sa ai grija de ea asa cum si ea are de tine.

 

Asfalt uscat!

post-11018-1221736524_thumb.jpg

post-11018-1221736553_thumb.jpg

post-11018-1221736571_thumb.jpg

post-11018-1221736593_thumb.jpg

post-11018-1221736621_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Salut. Iaca ma alatur si io fericitilor posesori de Sevenfifty. Pina acum sint incintat de ea de performante si de pozitie(io avind 1.90 mai greu cu comfortul pe motor) da pe asta stau chiar bine. Oricum pina acum am inima cit o paine de la turci si astept sa vad cum s-o comporta de acum inainte. :)

Asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...