Sari la conținut

Accident Pe Dn 1 In Zona Academiei De Politie


Cata MCMLXXXVII
 Share

Postări Recomandate

Pe la ora 23 am trecut pe acolo in plimbare si pe sensul de intrare in Bucuresti era un motociclist intins pe asfalt, medicii pe langa el, ii acordau primul ajutor. Am oprit si am intrebat daca pot fi de folos cu ceva, mi s-a raspuns ca nu (erau deja cativa motociclisti + soferi opriti) si am plecat. Am inteles ca au fost 2 motociclisti implicati in accident si ca s-ar fi ciocnit intre ei. (informatie neverificata, nu stiu cat de adevarata este). Motociclistul era constient, cooperant. Mai multe nu stiu.

Sanatate bikerilor accidentati si mai multa prudenta, atentie, data viitoare. :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 81
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Eram in grupul respectiv, primul din grup a blocat roata de pe fata si s-a ridicat de spate, mobra a cazut peste el si dupaia s-a dus taras vreo cateva zeci de metri. Urmatoarul din grup l-a evitat si s-a dezechilibrat si a cazut usor. Primul e in stare destul de nasoala dar nu si-a pierdut simtul umorului ... are o mana rupta, bazinu fisurat si un picior. Starea este stabila.

 

Multumim celor care s-au oprit sa ne ajute si celor de la unitatea militara.

Editat de marius_imv
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

grsala de pilotaj stupida primul cazut s-a ridicat in scarite si l-a luat vantul dezechilibrandu-l ,moment in care atinge frana fata blocind roata cu pricina,voblaj,stoppie si gata, moto 2 din grup evita prin degajare dar nu scapa de primul motor care se tara pe asfalt si loveste .Ca urmare cade si fata care o pilota dar la ea nu sunt urmari grave ,doar contuzii,in schimbprimul cam are de tras de acum incolo!

 

celor care ne-au ajutat le multumesc din suflet ,in special lui MIHAI care ne-a pus in legatura cu Doamna mama sa chirurg la Floreasca si care ne-a asteptat ,acordandu-ne tot concursul!!!!

post-38390-1223189793_thumb.jpg

Editat de trike1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si cine sunt cei doi, poate ne sunt prieteni si vrem sa-i vizitam la spital, sa le dam un telefon de incurajare,...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bre...fiecare incercam sa gasim explicatii usor exagerate cand cadem...nu mai face pe desteptu`...ai inteles deja...s-a ridicat usor...nu prea mult...i-a scapat mana...a incercat sa se prinda...fix pe frana...

..si da...erau ceva rafale...iar el,pe naked...ok?

Editat de raducu 77
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

- se da de ani buni cu motorul (are cam 37 ani ... nu e cu ifose de vitezoman ...) ... deci, se poate intimpla oricui ... probabil ca dupa o virsta incolo toti imbatrinim ... si experienta creste si reflexele scad ..., deci e un punct critic deinflexiune pe care trebuie sa-l evaluam corectn ... (parerea mea, e bine dupa o virsta incolo sa treci la BMW-uri mari, grele si stabile... )

 

De cat timp se da cu motoru?
Editat de darth vader
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

- am vazut ca esti un vetreran si pasionat de securitatea rutiera pe 2 roti ... dar se poate intimpla oricui sa aiba o zi mai proasta ... sa nu-mi spui ca tu nu gresesti niciodata nimic si nu scapi uneori datorita norocului ... e posibil sa ai si ghinion sau sa fi cu bioritmul pe minim la toate, sau sa te enerveze gagica sau gagicile ca afla una de alta, sau sa fi prea bucuros si sa fi distrat ...

- apropo de comentarii, mie mi-a fost cel mai greu sa ma abtin sa comentez cind a cazut fratele mai mic cu motocicletele mele ... dar totusi m-am abtinut si sint bucuros ca a scapat cu bine ...

 

Daca se da de ani buni nu inteleg cum s-a sprijinit in frana. .
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@aka raptor.....

Tu n-ai cazut deloc mestere, esti Isus pe mobre, cred ca nu.Asa ca lasa comentariile aiurea si vezi-ti de drum.

Ai primit informatia, ............este suficient, nu cautam nod in papura, aplaudaci sau carcotasi.Te rog frumos sa te abtii.

 

Sanatate motociclistilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

raptore de data asta cred ca se referea chiar la tine :rock:

 

Nu bre, dar daca tot s-a comis, poate aflam cauza sa invetze si cei mai incepatori din greseli.

 

 

 

 

Si eu tot din 2003 am carnet.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

raptore, te rog sa te abtii si e valabil si pt ceilati

ma bag pentru ca intamplator ii cunosc ( si va fi si singurul "post" in acet topic )

 

e ok , m am intors de la "carat mobre" , adica cele implicate.

 

hai sa lasam "flamer urule"

 

 

ce este clar si respectiv SINGURELE Subiecte valide:

 

 

1. stelu a avut un accident din care a iesit sifonat si inca faorte bine

 

2. mobrele implicate au fost duse la nani ( multumim echipe, sensei, jacku, musta, stefon..etc ca erau muulti ), urmeaza evaluari alea alea

 

3.ceva banuti s au strans ( Sa fie , nu strica nicioadata) . ca e mult de tras.

 

4. motivele accdidentului nu au fost externe, ghinion maxim si atat. nu e nimic de invatat, analizat..etc.

 

5. pentru cei care "cunosc" - trike & co ne vor tine la curent cu situatia si eventualele evolutii in care poate fi nevoie de noi

 

santatate maxima Stelule si ..sa ti mearga din ce in ce mai bine

 

 

am rugamintea sa nu incepem balacareala aici sau acolo..cine stie cunoaste. va pup ma.

 

 

 

topicul se paote inchide, nu mai sunt elemente in afara de barfa ordinara tipica

 

respect si profit maxim

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stim. S-a dezechilibrat. Whatever, pentru restul lumii e mai putin important. Se poate cadea si asa aiurea, dupa zeci de mii de kilometri.

Daca am mers vreodata cu incredere ca pasager, la el am mers.

Daca i-am dat cuiva mobra fara sa am inima stransa, lui i-am dat-o.

Daca acum am curaj sa ma dau pe cheia si sa ma las pe curbe, tot lui i se datoreaza.

Nu e un copil cu fitze, nu se dadea pe o roata.

 

Nu se poate invata nimic din asta decat ca shit happens.

 

Take care and ride safe!

 

foxbat are dreptate, putem inchide topicul.

Editat de a_deea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din orice se poate invatza ceva. Daca zici ca nu e nimic de invatat, nici incepatorii nu o sa fie atenti la cum scapa mana in manete, din greseala.

 

Las-o omule asa cum a cazut ...ca prea le stii tu pe toate si cauti nod in papura la toata lumea.Chiar trebuie atata carcoteala ?!?!

Editat de sckhreech
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ba nene, dar degeaba se mai posteaza aici accidente, daca altceva decat compatimiri nu stiti sa scoateti. Vorbarie de pomana pe N pagini, si va mai mirati de ce nu pricep unii mai incepatori de ce li se intampla ce li se intampla. Topicul asta fara lectii de invatat e o frectie la picior de lemn. .numai vorbe goale si utilitate zero.

Editat de AK_Raptor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

- gasca ride4fun.ro va multumeste de grijile manifestate aici, dar din fericire, desi o accidentare e grava situatia e sub control si gasca noastra a rezolvat atit cu doctoricirea lu' Stelu cit si cu transportul motocicletelor la reparatii

- de invatat, cred ca singurul lucru util de invatat e ca daca e sa ai ghinion, nu prea ai ce face ... deh, "fatalitate" ... sa-l interogam prea mult despre cum a scapat cu mina pe maneta, de ce s-a ridicat in scarite, (dupa femei nu s-a uitat, ca e familist serios ...), de ce l-a batut vintul ... il lasam sa se mai linisteasca si sa treaca cu bine de fracturile multiple la mina si alte fisurari de oase, sa-l prinda bine in suruburi si pioneze ... oricum, e cu moralul ridicat si mai are inca simtul umorului.. deci e foarte bine!!!

- multumim mult!!!

 

 

 

d-le Raptor, pai la D-voastra ma refeream in legatura cu 2003 ... eu am carnet cat. A din 1990 si merg pe motocicleta din 1984 si pe circuit am invatat in tinerete sa pilotez de la Vrajitoru!!! si parca tot nu-mi vine sa dau sfaturi ...

 

Si eu tot din 2003 am carnet.

Editat de darth vader
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...