Sari la conținut

Creasta Baiului


Postări Recomandate

Urcare din Poiana Tapului pe drumul forestier de pe culmea Zamora, creasta Baiului si coborare in satul Secaria. In dreptul varfului Baiu Mare m-am intalnit cu Angi de pe forum si gasca lui.

post-7680-1223757479_thumb.jpgpost-7680-1223757415_thumb.jpgpost-7680-1223757444_thumb.jpg

 

 

 

Mai multe poze pe http://picasaweb.google.com/andreibelcic/20081011Baiului#

Editat de andrei belcic
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce ati trecut, am inceput sa ma echipez ca sa va urmez. Atunci am constatat ca nu mai aveam manusi. Le-am pierdut pe trotuarul dintre Petrom si benzinaria unde stateam de vorba cu niste pretini. Le pusesem pe rezervor si, bineinteles, au cazut pe drum. Le-am cautat vreo juma de ora dar n-am gasit decat una. Pe drum am improvizat manusa dintr-o gluga de geaca.

PS In timp ce cautam manusile, a aparut Achile de pe forum cu Honda XR R. Zicea ca va stie. Venea de la Brasov si mergea spre Targoviste. A venit pe unde am mers si noi: peste munte - Neamtului, Baiului

 

salutare domnu'

 

ne-am pierdut la benzinaria din campina...nu am apucat sa ne luam la revederi.

 

toata stima si respectul!

 

poate ne mai intalnim pe coclauri

 

codrut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS In timp ce cautam manusile, a aparut Achile de pe forum cu Honda XR R. Zicea ca va stie. Venea de la Brasov si mergea spre Targoviste. A venit pe unde am mers si noi: peste munte - Neamtului, Baiului

:unsure: Asa se cheama?? eu doar am urmat liniile de inalta tensiune de la sacele la valea doftanei si am bagat cateva "scurtaturi" pe niste poteci suspecte :D :D

P.S: janta indoita, roata descentrata...asa-mi trebe daca merg ca disperatul pe forestier. Nah, XR-ul e :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:unsure: Asa se cheama?? eu doar am urmat liniile de inalta tensiune de la sacele la valea doftanei si am bagat cateva "scurtaturi" pe niste poteci suspecte :D :D

P.S: janta indoita, roata descentrata...asa-mi trebe daca merg ca disperatul pe forestier. Nah, XR-ul e :rock:

 

Inseamna ca ai mers pana la lacul de pe raul Tarlung, ai facut dreapta pe Doftana Ardeleana - Pasul Predelus - Doftana Prahoveana - Traisteni - Valea Doftanei. Pai cred ca trece si Dacia pe acolo. Credeam ca ai venit pe creasta: cabana Rentea - Neamtului - Baiului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:unsure: Asa se cheama?? eu doar am urmat liniile de inalta tensiune de la sacele la valea doftanei si am bagat cateva "scurtaturi" pe niste poteci suspecte :D :D

P.S: janta indoita, roata descentrata...asa-mi trebe daca merg ca disperatul pe forestier. Nah, XR-ul e :rock:

 

 

Inseamna ca ai mers pana la lacul de pe raul Tarlung, ai facut dreapta pe Doftana Ardeleana - Pasul Predelus - Doftana Prahoveana - Traisteni - Valea Doftanei. Pai cred ca trece si Dacia pe acolo. Credeam ca ai venit pe creasta: cabana Rentea - Neamtului - Baiului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inseamna ca ai mers pana la lacul de pe raul Tarlung, ai facut dreapta pe Doftana Ardeleana - Pasul Predelus - Doftana Prahoveana - Traisteni - Valea Doftanei. Pai cred ca trece si Dacia pe acolo. Credeam ca ai venit pe creasta: cabana Rentea - Neamtului - Baiului.

am gresit drumul si am mers spre azuga, apoi am gasit o poteca ce urca in partea stanga, peste o culme si am dat din nou de liniile de inalta tensiune :unsure:

 

tre sa imi iau GPS neaparat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...