Sari la conținut

Practicanti De Fmx ?


Postări Recomandate

Chiar nu exista in Romania, sau pe Motociclism.ro nici un practicant de FMX ?

As vrea si eu sa fac cu cineva schimb de impresii despre asa ceva, si se pare ca nu am cu cine..ori nu sunt practicanti, ori nu a luat acest fenomen amploare in Romania..

 

Oricum, cei care sunt interesati de acesta ramura a motociclismului, sa posteze aici, si o sa adaug poze, filmulete cu mine, si pentru cei care vor sa facem niste trickuri impreuna, ma gasesc in Tg-Jiu, pe circuitul de Motocross de aici aproape in fiecare zi, cam 5-6 ore :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 50
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

nar strica sa vedem niste filmulete,poze etc.Pai tu practici FMX ca ai cu ce.yo cu ce sa fac?cu 50cmc??:crack:))

 

 

Pana mai cresti,te poti uita la el.

 

Spor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Traiasca SAPARDUL!!!!! :what: :what:

 

Din pacate SAPARD nu este o alternativa usoara..este mult de umblat dupa acte, etc..

Cred ca nu face drumul cat banii care ti dau ei ( depinde de afacerea care o ai )

:crack: :crack: :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Yo am practicat FMXul doar hobby...am facut trickuri pai simple:nohand;nofeet;nothing;nohandlanding;heelkick;cancan;nacnac..cam atit.

Dar singur e plictisitor...am incercat hardenduroul asta e pt. mine, oricum nu pot in fiecare data cand vreau FMXul sa schimb uleiul din furca si nu merita modificarile...asta e. Dar e un sport frumos spor la treaba. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmm, se pare ca te pricepi :crack:

Trickurile mele preferate sunt Kiss Of Death, Lazy Boy si SuperMan + No hand, un trick greu de executat :crack:

 

PS: Cauta`ma pe Yahoo Messenger, pentru un schimb ceva de experienta :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei interesati de Freestyle aici cateva poze cu mine..

Pozele sunt facute anul trecut in mare parte, deoarece anul acesta am stat mai tot timpul pe "banca de rezerve" dupa o accidentare suferita in urma unui Kiss Of Death ratat :crack:

post-10533-1155902482_thumb.jpg

post-10533-1155902525_thumb.jpg

post-10533-1155902546_thumb.jpg

post-10533-1155902561_thumb.jpg

post-10533-1155902584_thumb.jpg

post-10533-1155902597_thumb.jpg

post-10533-1155902616_thumb.jpg

post-10533-1155902649_thumb.jpg

post-10533-1155902661_thumb.jpg

post-10533-1155902674_thumb.jpg

post-10533-1155902688_thumb.jpg

post-10533-1155902705_thumb.jpg

post-10533-1155902731_thumb.jpg

post-10533-1155902744_thumb.jpg

post-10533-1155902756_thumb.jpg

post-10533-1155902788_thumb.jpg

post-10533-1155902801_thumb.jpg

post-10533-1155902818_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar ma gandeam de ce nu exista topic despre FMX pe forum.

 

Ce sa zic ..oare avem sanse daca ne apucam asa tarziu de el si nu ca Travis Pastrana de mic copil? :crack:

 

Anyway, cine prinde Extreme Sports Channel, gaseste acolo emisiuni cu FMX.

 

De urmarit e http://www.redbullxfighters.com/ . Chiar e fain showul, intr-o arena de corrida. Deh, crazy spanish people :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai deocamdata nimic nu este tarziu..

Inca ceva...eu practic acest sport, dar nu in Romania ci in Italia, unde se gasesc sponsori, etc

Practic motocrossul din 1995, iar freestyle din 1998 ( Pastrana s`a apucat cu 1 an inaintea mea )...

Mai am multe de invatat...dar pentru nivelul la care sunt, pot sa zic ca sunt destul de bun!

Din fericire am avut ocazia sa il intalnesc personal pe Travis Pastrana intr`o gala la Tel Aviv..acum 2 ani :crack:

 

In Romania inca nu este cunoscut acest gen de sport, mai ales ca nu sunt multi care vor sa isi riste viata pentru asa ceva :crack:

 

Din discutiile pe care le`am avut cu Smokey, a zis ca atunci cand o sa fie mai multi iubitori de FreeStyle pe acest forum, o sa faca un forum special pentru asta :what:

 

Pana atunci...need to wait!

Editat de Bikerz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da DCSAN asa este...

 

Oricum, uitati niste poze facute la petrecerea de ziua mea de anul trecut, la care a fost invitat si bunul meu prieten, Mike Metzger, supranumit si "The Godfather", deoarece este si singurul rider de FreeStyle care a reusit un Duble BackFlip...

Dupa parerea mea este cel mai bun rider....mai bun si ca Travis Pastrana :crack:

 

Pozele... :crack:

post-10533-1155978939_thumb.jpg

post-10533-1155978951_thumb.jpg

post-10533-1155978965_thumb.jpg

post-10533-1155978976_thumb.jpg

post-10533-1155978987_thumb.jpg

post-10533-1155978998_thumb.jpg

post-10533-1155979010_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bah omule...ce ii cu pozele alea de pe olafpix.com.?? aiiii? si cum se face ca nu a auzit nimeni de tine pe dincolo si nici in concursurile de Fmx.?

un roman practicant de fmx ?nu cred.mai ales asa cum eshti tuh.

Parerea mea este ca tu PRACTICI FMX DE LA TASTATURA si nici decum cu motorul.

Nishte dovezi cum ca ai fii roman si practicant de asha ceva te-ar ajuta darrr..........daca nu U SUck

Respect my asss!!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bah omule...ce ii cu pozele alea de pe olafpix.com.?? aiiii? si cum se face ca nu a auzit nimeni de tine pe dincolo si nici in concursurile de Fmx.?

un roman practicant de fmx ?nu cred.mai ales asa cum eshti tuh.

Parerea mea este ca tu PRACTICI FMX DE LA TASTATURA si nici decum cu motorul.

Nishte dovezi cum ca ai fii roman si practicant de asha ceva te-ar ajuta darrr..........daca nu U SUck

Respect my asss!!!!!!!!

 

"Desteptule" daca pot sa iti zic asa...uite sa iti zic niste lucruri, apoi sa postezi:

 

1.Mama Romanca tata Italian ( Eu am nume Italian )

2.Sunt nascut in Italia, deci in Romania am venit abia in 1995

3.Vorbesc bine Romana fiindca la mine in familie mama vorbea romana cu mine, si in plus de asta vin foarte des in Romania unde am o locuinta :crack:

4.Olaf este unul dintre cei mai buni fotografi de sporturi extreme din Italia

5.Poza accea in care apar cu Mike Metzger este facuta de catre Olaf, si mi-a fost data de catre acesta, sub marca lui de Fotografii!

6.De ce nu s-a auzit de mine in afara ?...pai in primul rand tu sti cum ma cheama pe mine, unde evoluez sau ce fac ?...NU STI !

7.Ce dovezi sa iti dau ca as fi practicant de FMX ?...pai am pus poze, daca vrei iti dau si filme de 1 ora cu mine si cu echipa mea :crack:

8.Ai grija cum vorbesti, ca eu nu am vorbit asa cu tine, si nu sti daca eu suck sau altceva, deci incearca sa iti ti gura :what:

9.Da, practic FMX si de la Tastatura, deoarece sunt multe trickuri pe care le realizez pe calculator apoi incerc sa le pun in practica..

10.Mai ai ceva de obiectat ?...daca nu, iti urez "Toate cele bune"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...