Sari la conținut

Enduro Easter la Marea Neagra


Postări Recomandate

ar fi mai bine daca nu ai mai merge prin rezervatii

 

Rezervatia trebuie protejata de cocalari si de cei care nu stiu sa o respecte . Nu cred ca este cazul aici .

 

Multa bafta in continuare , faine poze!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Zidu, iti inteleg grija pentru rezervatii si sunt in asentiment cu tine. Crede-ma nici nu ai sti ca am trecut pe-acolo daca ar fi sa urmaresti traseul meu. In afara de asta, impactul pe care il las eu sau restransa comunitate enduro romaneasca daca ar fi sa treaca toti pe acolo, comportandu-se civilizat evident, este insignifiant in raport cu cat a avut zona de suferit pana acum. In plus, aria este protejata in vederea pasarilor migratoare care o viziteaza in sezonul rece, acum ele fiind deja departe. Cel putin asta am citit pe panourile de la intrare. Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Zidu, iti inteleg grija pentru rezervatii si sunt in asentiment cu tine. Crede-ma nici nu ai sti ca am trecut pe-acolo daca ar fi sa urmaresti traseul meu. In afara de asta, impactul pe care il las eu sau restransa comunitate enduro romaneasca daca ar fi sa treaca toti pe acolo, comportandu-se civilizat evident, este insignifiant in raport cu cat a avut zona de suferit pana acum. In plus, aria este protejata in vederea pasarilor migratoare care o viziteaza in sezonul rece, acum ele fiind deja departe. Cel putin asta am citit pe panourile de la intrare. Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

nu ai ajuns la portita nu ?

te-ai oprit la linia de tren ?

mai este podetul ala subred de lemn ?

 

Nu am ajuns, dupa cum am si scris in povestire. Daca te referi la calea de rulare a macaralei, de pe stavilarul de la Periboina, da mai este inca acolo. La fel si portiunea aia din lemn. Cu o zi inainte trecusera niste baieti cu niste capre de cross. Le-au luat in brate. I-a ajutat "Parintele" cu 2 dulapi de lemn peste scandurile alea subrede. Noi din pacate nu puteam sa trecem fiindca erau prea grele motocicletele.

 

Weekendul asta se pregateste o noua aventura si vor fi si poze :). Cine vrea sa vina mai multe detalii despre traseu sunt aici.

 

Traseul ar trebui sa tina 3 zile sambata-luni(Rusalii=zi libera pentru unii).

Editat de 2short2get
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...