Sari la conținut

*adytza*

Super Membru
  • Număr conținut

    1.165
  • Înregistrat

  • Ultima Vizită

Orice postat de *adytza*

  1. Intr-o carte de mecanica scrie clar ca admisia trebuie sa aibe jocul mai mare,nu retin procentajul pt ca numai am cartea la indemana.De exemplu 0.25(pe lera) admisie si 0.20(pe lera) evacuare
  2. La un motor monocilindric in 4t(saracia mea de scuter) care supapa trebuie sa aibe jocul mai mare?Cea de admisie sau cea de evacuare? La un motor monocilindric in 4t(saracia mea de scuter) care supapa trebuie sa aibe jocul mai mare?Cea de admisie sau cea de evacuare?
  3. Degeaba dezbateti voi aici fel si fel de probleme ca garcea daca va ia cu radaru tot amenda va da si nimic altceva ,asa ca numai va agitati degeaba
  4. Mi se pare ca ,cauciucul nu are balonajul destul de mare
  5. Se poate face asa ceva cu roata de 3.5-10 ?
  6. *adytza*

    Casca

    Ce ai spus tu aici despre Nolan,pur si simplu nu-mi vine sa cred.Poate ca ai luat o marimea mai mare si despre pinlock,nu am auzit asa ceva....
  7. La noi ii intereseaza de permis/curs legislatie,sa fie inregistrat si atat.De altceva nu se leaga
  8. AM INTREBAT CE SA O SA-MI FACA POLITIA,THAT IS MY POINT
  9. Eu nu am nici RAR nici ITP,daca vin in bucuresti ce o sa-mi faca?La noi nu se face asa ceva
  10. Va cam plictisiti in iarna asta, nu e asa?
  11. Cei de la scuter centre au zis ca s-ar putea sa fie oala de la ambreiaj ovalizata si ambreiajul sa patineze la turatii mari.O sa verific la primavara. Merci de raspuns
  12. Si curatarea lui ii si mai super .Cica din februarie se incalzeste
  13. da tie ti se pare normal ca la un piaggio si sa iti trebuiasca permis?
  14. Pe permisele noi apare si categ AM dar cred ca din 2010 o sa faca ceva si cu categ. asta,parca a zis un user ca lucreaza in domeniu si nu se anunta nimic pentru anul asta
  15. Da,scria pe ea baotian eco bike si a intrat chiar greu.Eu am schimbat si rolele si acu merge mai tare,inainte nu luam aceeasi viteza si daia nu patina
  16. Problema e ca patineaza cand ii dau maxim cat poate el,70 si nitel asa.Si atunci incepe se se smuceasca.Mi-a dat cineva marimea care ar trebuii sa il aibe arcul acela necomprimat,daca e mai mic decat dimensiunea aia de acolo ar fi,dar vreau mai multe pareri,mai ales ca acum mi-am luat si kit mai mare si nu vreau sa am probleme dastea
  17. Am malossi din kevlar si are 2000 si ceva km.Am inteles ca ar putea fi de la arc
  18. Salut!Mie poate sa-mi patineze cureaua la scuter de la arcul de la ambreiaj?
  19. Motoreta asta porneste cumva doar la pedala? .A fost motoreta unui prieten si zicea ca era multumit de ea
  20. Craciun Fericit tuturor!Sa aveti bani de benzina si ulei,fara probleme la scuter si incidente in trafic
×
×
  • Creează nouă...