Sari la conținut

*adytza*

Super Membru
  • Număr conținut

    1.165
  • Înregistrat

  • Ultima Vizită

Orice postat de *adytza*

  1. Se vinde Aprilia RS 125,power valve(11kw in acte),motor refacut recent.Moto merge impecabil. Pret:1300euro negociabil Tel:0766 640 504 Horia
  2. michelin 2ct dar nu cred ca o sa gasesti pe dimensiunile care le are r125
  3. Fiecare motor trebuie sa functioneze intrun regim de turatie,asa ca nu poate sa schimbe vitezele chiar asa jos ca se duc bujiile
  4. Am un prieten care are o motoreta suzuki rmx50,sunt foarte rare pe la noi.Cand a cumparat-o avea montat un set hebo de 70cc.Ieri i-a scapat siguranta de la bolt si i-a facut praf pistonul si i-a zgariat si cilindrul putin.Problema este ca nu gasim sa cumparam un set de 50 sau 70cc,la suzuki e peste 1000ron un set de 50,valoreaza aproape cat motoreta.Stiti pe undeva prin Bucuresti pe cineva care se pricepe sa alezeze cilindrul si sa ii faca un piston?Pistonul avea un singur segment si boltul pe 12. Multumesc!
  5. *adytza*

    Supermotard Club

    Voi la SM schimbati uleiul la ore de functionare sau la numarul de chilometri parcursi?
  6. Salut! Stie careva daca se potriveste amortizorul de ghidon dupa modelul din 2006 pe modelul din 2005? Multumesc!
  7. www.scuterclub.ro uita-te pe forum ca e un baiat care mai cauta scuteristi din timisoara sa se plimbe
  8. Ma nene ai mers si pe alta motoreta de 125(inafara de CBR) de o tot ti in sus cu CBR-u?Cum compari tu un motor cu un singur cilindru si cu 2 supape cu un motor cu 2 cilindri si 8 supape? Cbr 125 e motocicleta pt. fete sau pt cei scunzi,no offence la posesori
  9. Am vazut-o la sibiu anul trecut,foarte frumoasa
  10. Pai are ambreiaj malossi si arc nou,variator,role si bucsa noi.Ce sa aibe?
  11. Am si eu o nelamurire.Dupa ce am schimbat variatorul(fara bucsa),ambreiajul si cureaua am mers cu 85-90 in spate la tir,dupa l-am lasat la 65-70 si cureaua a facut trosc(a tinut cam 150km).Acum am schimbat cureaua am pus si bucsa noua la variator,niste mecanici mi-au zis ca imi rupe curelele pentru ca merg tare si cureaua se duce prea sus,rolele se da intr-o parte si imi rupe cureaua.Acum voi ce ziceti?Sa fi fost de la bucsa aia ca nu am schimbat-o?Sau....
  12. Ce ati alege intre malossi fly si Motorforce.Nu am reusit sa mai ajung cu scuterul la servis pentru ca mi s-a rupt si cureaua(cred ca s-a rupt de la problema cu ambreiajul,a tinut doar 4000km si era malossi)Acasa nu am reusit sa desfac ambreiajul dar m-am uitat prin spate si am vazut ca are arculetele alea mici intacte si arcul mare.Cred ca mi s-au dus placile alea
  13. trimitea de mult si prin curier
  14. Sau faci plinul,mergi cu el pana la rezerva si vezi cati km ai facut pana la rezerva. Ex:180km=5l 100km=2.7
×
×
  • Creează nouă...