Sari la conținut

Accident Intre Howard Johnson Si Stefan Cel Mare - 17.05.2007


Carturaru'
 Share

Postări Recomandate

Tocmai vin de la un accident.... un baiat cu sotia mergeau cu un Marauder de 250 intre Romana si Stefan cel Mare, spre Stefan cel Mare, pe langa Cibernetica.... motorul are numarul B 52 HXU, el e un tip grasutz cu ochelari si par tuns spre zero... din contrasens a iesit un mouist arab cu un Esperao alb care a taiat linia continua ca sa intoarca si l-a acrosat pe motociclist. Cand am ajuns eu, amandoi erau constienti, aparent nu aveau nimic rupt sau grav. Fata s-a suit pe picioarele ei cand a venit salvarea, pe el l-au luat cu o targa si i-au pus colan la gat, probabil acuza ceva dureri cervicale sau lombare. dar era constient si vorbea coerent. Au mai aparut niste prieteni de-ai lui si motociclisti, si dupa ce i-a luat salvarea am stat sa se faca masuratorile, sa se noteze pagubele, sa urcam motorul intr-o duba a unor prieteni de-ai lor si sa ne asiguram ca javra aia de arab nu incearca manevre obscure.... atasez si un film facut cu telefonul, se poate vizualiza cu VLC Player... ca o paranteza, accidentatii nu aveau nicio protectie cu exceptia castilor open face. Aveti grija, ca de noi nu are nici dracu..... a filmat o echipa de la National TV, poate o sa dea la stiri ceva....

 

are extensia mp4, dar nu ma lasa sa uploadez daca nu schimbam in avi.

SV_A0040.avi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda.... mare noroc au avut.... se putea sa fie mai grav....

fata schiopata un pic.... iar baiatul avea blugii taiati de cei de la ambulanta si se observa o contuzie la genunchiul stang....

motorul la prima vedere nu pare sa fie grav avariat....

 

... bine ca nu a fost mai rau....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Numai cacanari pe strazile noastre. Nu e zi in care sa nu pui 2-3 frane mai intepate ca sa te feresti de cretini. Imi pare rau de cei 2 si le dopresc insanatosire grabnica Sa fie o lectie pentru noi toti:" La viteze mici, echipamentul face diferenta"

 

Bafta si sa auzim de bine de acum incolo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Accidentul s-a intamplat la 2 metri de fratele meu care trecea pe-acolo. A vazut toata scena. El s-a dus la nu stiu ce spital e peste drum acolo si-a chemat ajutor.

 

Daca cumva e nevoie de un martor, daca nefericitul motociclist e de pe-aici sau macar prietenii lui, va rog sa ma contactati.

 

Multa sanatate celor doi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motocicleta n-a fost avariata asa rau din cauza unui singur crash bar care din fericire era pe partea pe care a cazut... ghidon stramb, scaritza stanga si schimbator duse. dar cam atat... nimic scurgeri sau altceva... asteptam vesti bune de la spital. insanatosire grabnica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

au dat la Antena 1 un reportaj, fata era insarcinata dar e ok, el cica are picioarele zdrobite. Eu unul sincer nu am vazut asa ceva, doar niste zgarieturi, omul nu acuza dureri de oase rupte....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Hairy Poker

au mai filmat si cei de la national tv (aia au fost primii care au ajuns la locul accidentului) dar nu le merge site-ul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Baiatul a fost adus la Urgenta exact cand eram si eu acolo cu propriile mele lovituri la picior si mana. Am stat de vorba cu fratele lui. Pe motociclist Il bagau in operatie, avea o ruptura de femur sau ceva de genul.

Venise si mama lui acolo si plangea, etc. Si mai ales era arabul acolo, ii luau sange ca sa vada alcoolemia.

Nevestei ii faceau ecografie sa vada daca sarcina e ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OMFG, ca mare iti e gradina, dar prea multi au scapat din ea si toti pe strazi...

Bine ca nu a fot mai rau si ca viitoarea mama, se pare ca e ok si ea si ala mic.

Ce sa mai zic, sanatate maxima si recuperare usoara !!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...