Sari la conținut

Nipru Bobber Atit Cit Am Putut


mas oyama
 Share

Postări Recomandate

o fi vrand si el la o tura, ma gindeam sa fac un ham(pentru mine ca el are :rose: ) si sa-l "agat" in fata mea, da e tare nazdrvan si incapatanat si ce stiu eu cei trece lui prin minte cind o vedea o " gagica" din specia lui sau vre-un mascul care tocmai ia marcat teritoriul(impropriu spus la drum), odata ma da la trinta cind isi ia zborul de pe bobber :lol: .

ar arata coma pe motor cu un batic in cap, o zgarda cu spini si niste ochelari de smecheri :P

 

multumesc de aprecieri! :D

mai unul

 

<small>--- Mesaj completat în 10 Mar 2008 19:51 -------------</small><br/>

 

FAN ZERO sunt si eu, da la cadru asta asa-i sta cel mai bine( zic eu!) legat de steaua nu era idee rea, o pustoiaca a desenat un semn tare fain o incrucisare intre cheia nemuriri si mai....(numi vine) poate ala pe aripa fata.

:D

 

<small>--- Mesaj completat în 10 Mar 2008 19:53 -------------</small><br/>

 

:D

Fain video!Buna treaba ai facut acolo! :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 192
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

felicitari mas_oyama!!! :D

 

 

chiar eram nerabdator sa-l vad gata....mie imi place f mult(chiar bobber nu am facut niciodata)dar m-ar tenta akum k vad cat de bine arata al tau

 

felicitari inca odata si poate ne bagi si un filmuletz cu el pe sosea :lol:

 

zile astea o sa gat si eu simsonul si bag poze k am promis :D si akum asi putea face poze dar e la intuneric

Editat de Niku Chopper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

<small>--- Mesaj completat în 10 Mar 2008 22:24 -------------</small><br/>multumesc tuturor de aprecieri, ma bucur enorm ca exista o " mana" de oameni care apreciaza acest stil, in tara patrie mama Romania(mai bine tac ca par a comunist :D )

 

am postat si la rubrica"fruca springer" da cum arata penultima data a postari lumea nu a bagat de seama

furca lucreaza f bine, mult peste asteptarile mele(sa ma laud un pic) se observa si in imagini cursa lina, frina de mina e trasa si impinsa inspre fata cu multa forta, pentru a testa plierea si replierea, sistemul de frinare nu blocheaza nu agata, dupa cum se observa(din nou) axul care tine placa pe care e montat etrierul culiseasa paralel cu placa de capat a prinderilor bratelor(totul e liber in miscare circulara).

ce nu imi place este ca: nu stiu din ce motive pompa de frina da semne de oboseala, si se pare ca tre s-o inlocuiesc.

 

 

va fi si un clip cu "tiganga" zburdand si urland pe strazile patriei!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

<small>--- Mesaj completat în 10 Mar 2008 22:24 -------------</small><br/>multumesc tuturor de aprecieri, ma bucur enorm ca exista o " mana" de oameni care apreciaza acest stil, in tara patrie mama Romania(mai bine tac ca par a comunist :blbl: )

 

am postat si la rubrica"fruca springer" da cum arata penultima data a postari lumea nu a bagat de seama

furca lucreaza f bine, mult peste asteptarile mele(sa ma laud un pic) se observa si in imagini cursa lina, frina de mina e trasa si impinsa inspre fata cu multa forta, pentru a testa plierea si replierea, sistemul de frinare nu blocheaza nu agata, dupa cum se observa(din nou) axul care tine placa pe care e montat etrierul culiseasa paralel cu placa de capat a prinderilor bratelor(totul e liber in miscare circulara).

ce nu imi place este ca: nu stiu din ce motive pompa de frina da semne de oboseala, si se pare ca tre s-o inlocuiesc.

 

 

va fi si un clip cu "tiganga" zburdand si urland pe strazile patriei!

 

 

a iesit mai frumos decat imi imaginam

e una din cele mai frumoase nipre pe care le-am vazut, felicitari

poti sa ma bagi si pe mine in lista celor care apreciaza munca ta :D

 

 

--- Mesaj completat în 13 Mar 2008 12:29 -------------

pun si eu o poza cu moto {HOT BOB} k sa vada lumea k si la noi se lucreaza la greu :crack:

si felicitari pt bobber :D

 

nu afecteaza performantele toba aia?

eu stiu ca la motoarele in 2t conteaza f mult esapamentul intrucat nu are doar rol de eliminare a gazelor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mas, daca ai nevoie am eu o pompa de frana de VN 800 in plus pe care ti-o pot trimite. Toate cele bune si continua in ceea ce faci! :crack:

 

 

<small>--- Mesaj completat în 10 Mar 2008 22:24 -------------</small><br/>multumesc tuturor de aprecieri, ma bucur enorm ca exista o " mana" de oameni care apreciaza acest stil, in tara patrie mama Romania(mai bine tac ca par a comunist :blbl: )

 

am postat si la rubrica"fruca springer" da cum arata penultima data a postari lumea nu a bagat de seama

furca lucreaza f bine, mult peste asteptarile mele(sa ma laud un pic) se observa si in imagini cursa lina, frina de mina e trasa si impinsa inspre fata cu multa forta, pentru a testa plierea si replierea, sistemul de frinare nu blocheaza nu agata, dupa cum se observa(din nou) axul care tine placa pe care e montat etrierul culiseasa paralel cu placa de capat a prinderilor bratelor(totul e liber in miscare circulara).

ce nu imi place este ca: nu stiu din ce motive pompa de frina da semne de oboseala, si se pare ca tre s-o inlocuiesc.

 

 

va fi si un clip cu "tiganga" zburdand si urland pe strazile patriei!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

<small>--- Mesaj completat în 13 Mar 2008 20:30 -------------</small><br/>

mas, daca ai nevoie am eu o pompa de frana de VN 800 in plus pe care ti-o pot trimite. Toate cele bune si continua in ceea ce faci! :crack:

 

da macar o bere accepti cind ne vom intilni? :D apreciez gestul, tinem legatura pe PM, si ca tot am mai facut un "ciubuc" la lucru :blbl: i-am investit si pe acestea in risere.

rise up!!!! :D

plecaciune pentru toti care imi apreciaza munca.

atasez imaginile, va rog sfaturi:

sa le vopsesc negre sau aurii(crom auriu) sau sa le las asa si sa dau cu lac transparent pe ele?

post-9005-1205432880_thumb.jpg

post-9005-1205432973_thumb.jpg

post-9005-1205433058_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da macar o bere accepti cind ne vom intilni? :D mersi iau legatura pe PM, si ca tot am mai facut un "ciubuc" la lucru :crack: i-am investit si pe astea in risere.

rise up!!!! :P

plecaciune pentru toti care imi apreciaza munca.

tasez imaginile, si va rog sfaturi:

sa le vopsesc negre sau auri(crom auriu) sau sa le las asa si sa dau cu lac transparent pe ele?

 

<small>--- Mesaj completat în 13 Mar 2008 20:30 -------------</small><br/>

 

da macar o bere accepti cind ne vom intilni? :haha: mersi iau legatura pe PM, si ca tot am mai facut un "ciubuc" la lucru :blbl: i-am investit si pe astea in risere.

rise up!!!! :lol:

plecaciune pentru toti care imi apreciaza munca.

tasez imaginile, si va rog sfaturi:

sa le vopsesc negre sau auri(crom auriu) sau sa le las asa si sa dau cu lac transparent pe ele?

BLACK! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a iesit mai frumos decat imi imaginam

e una din cele mai frumoase nipre pe care le-am vazut, felicitari

poti sa ma bagi si pe mine in lista celor care apreciaza munca ta :crack:

<small>--- Mesaj completat în 13 Mar 2008 12:29 -------------</small><br/>

 

nu afecteaza performantele toba aia?

eu stiu ca la motoarele in 2t conteaza f mult esapamentul intrucat nu are doar rol de eliminare a gazelor.

 

sa fi iubit!!! :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

negru satinat ar arata super :crack:

 

salut roby

 

<small>--- Mesaj completat în 13 Mar 2008 23:31 -------------</small><br/>Am o parere cred ca ar arata mult mai bine cu butucii culoarea aluminiului...acum arata mult a RAT BIKE fiind tot negru...Lasa unele detalii culoarea aluminiului....chiar ai putea juca putin cu culori de rosu si alb la cercurile de la roti ...parerea mea ca ar arata mult mai a stil BOBER cu detalii ce ti leam spus...ar fii ideal o sea pe arcuri gen cea de ij sau cea de la M72 dar folosesti doar seaua si pui in spate doua arcuri spiralate ca cele de la bicicletele vechi...shimba farul ala enorm de nipru pune unul mai mic gen cele de la tractoarele vechi ..prinde farul acolo unde este jugul de la arcuri la furca springer in mijloc intre arcurile de sus si cele de jos....aaa si ghidonul a iesit foarte interesant.....

asta este parerea mea...

 

spor la lucru... :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca idee uitate la poza asta ce iti ziceam cu rosu la cercuri uitate bine la poza vezi un ironhead facut bober are combinatie de negru si rosu mat...

salut :crack:

post-66-1205522672_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta e de pe site-ul alora de unde lucreaza roby...

m-a dus cu gandul direct la nipra ta

ar merge asa o sa

 

mi-ai luat gindul! :haha:

o sa ceva in genul ala. locuri de arcuri vad io daca or fi, oricum saua aia e prea mica, a mele buci ar suferi grav! :blbl:

am bagat si eu de seama ca strica ceva saua, de voi avea timp voi face alta, de nu!

 

<small>--- Mesaj completat în 14 Mar 2008 22:01 -------------</small><br/>

ca idee uitate la poza asta ce iti ziceam cu rosu la cercuri uitate bine la poza vezi un ironhead facut bober are combinatie de negru si rosu mat...

salut :P

da Roby, stiu unde bati, da pentru treaba asta trebuia scoase spitele, de pe inele, de pe butuci si vopsite individual, si cum eu nu stiu centra , si nci meserias nu am gasit a ramas complet vopsita asa, bine ca e centra asa cum e.

mi-ar fi placut si mie da astai situation!

nu ma deranjeaza nici rat bike, work's for me!

am incercat sa-mi fac pensule cu virf subtire sa trag niste pinstrimping da am esuat ca balena Orca pe uscat.

la saua voi schimba forma , insa arcuri nu am loc de baterie + ca am telescoape + cadru care e ridicat suficient in zona seii, mai pun arcuri o fac enduro(nu ca ar fi rau unul a iesit asa vorba sa nu mi-o ia in nume de rau enduristi :D ) sa le pun mai jos cum am zis nu am loc de baterie.

 

multam de sfaturi, ma voi straduii sa va ce pot realiza. :D

 

--- Mesaj completat în 14 Mar 2008 22:06 -------------
ar merge si un jokey shifter da sa fiu eu micut de am loc de el si sa nu dea in ceva.

 

--- Mesaj completat în 14 Mar 2008 22:08 -------------

M-am oprit aici doar sa-l felicit pe oyama! Cat mai mult asfalt cu el. Super treaba!

 

multumesc :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Reinnoim topicul si continuam povestea, bineinteles ...daca se poate si nu se supara nimeni ;) .

Mi-am dezbracat indianul si incet dar sigur vreau sa il fac bobber...in masura posibilitatilor financiare.

Asadar..am facut rost de una bucata rezervor CZ care, dupa parerea mea da f bine pe bobber si zilele trecute am trecut la periaj apoi chituit..mai am doar de slefuit chitul si de dat grund si vopsea, mi-am facut matrita pt ghidon..cumparat una bucata pedala old school de pe un Pegas vechi..sau de pe o bicla ucraina..si una bucata sa de bicicleta pe arcuri pe care am operat-o azi...si am reusit sa incep saua...pt motor, mai am doaar de pus burete, piele si sa o montez pe motor...acusi vine si un far micut perfect pt motor..mai trebe un stop care sa dea bine pe o aripa scurta si sissy-ul...dar vorba multa strica, pun niste poze..din care se intelege mai bine.

Ink odata felicitari mas_oyama ptr ce ai realizat pana acu.. :bow:

 

cacao nu merge sa pun pozele cum trebe..:bow:

 

--- Mesaj completat în 27 Mar 2008 09:25 -------------
...

post-9420-1206560967_thumb.jpg

post-9420-1206561053_thumb.jpg

post-9420-1206561097_thumb.jpg

post-9420-1206561184_thumb.jpg

post-9420-1206602618_thumb.jpg

post-9420-1206602637_thumb.jpg

post-9420-1206602650_thumb.jpg

post-9420-1206602663_thumb.jpg

Editat de andrey_832
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Reinnoim topicul si continuam povestea, bineinteles ...daca se poate si nu se supara nimeni :ok: .

Mi-am dezbracat indianul si incet dar sigur vreau sa il fac bobber...in masura posibilitatilor financiare.

Asadar..am facut rost de una bucata rezervor CZ care, dupa parerea mea da f bine pe bobber si zilele trecute am trecut la periaj apoi chituit..mai am doar de slefuit chitul si de dat grund si vopsea, mi-am facut matrita pt ghidon..cumparat una bucata pedala old school de pe un Pegas vechi..sau de pe o bicla ucraina..si una bucata sa de bicicleta pe arcuri pe care am operat-o azi...si am reusit sa incep saua...pt motor, mai am doaar de pus burete, piele si sa o montez pe motor...acusi vine si un far micut perfect pt motor..mai trebe un stop care sa dea bine pe o aripa scurta si sissy-ul...dar vorba multa strica, pun niste poze..din care se intelege mai bine.

Ink odata felicitari mas_oyama ptr ce ai realizat pana acu.. :huh:

 

cacao nu merge sa pun pozele cum trebe..:D

 

<small>--- Mesaj completat în 27 Mar 2008 09:25 -------------</small><br/>...

esti invitatul meu :lol:

da riseize la poze, daca sunt in forma mare nu le ia!

la saua am incept si eu lucru am sa pun poze la accesori facute acasa, mai sus un pic.

a mea tabla e un pic mai groasa( ca doar is si eu greu :D ) arcuri nu cred ca am sa pun.

spor la treaba!

daca nu om muri pina in 22 mai :lol: io sper cit pot io sa sper sa ne intilnim la Cluj :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a doua incercare de a pune pozelepost-9420-1206695219_thumb.jpg

faine rau arcurile alea de la sa :ok: daca nu sunt idiscret... de unde si cat? :huh:

 

--- Mesaj completat în 28 Mar 2008 12:09 -------------
si ca sa mentii parkinsonu' dat de flex iti mai dau o idee

la finalul tobelor de esapament poti sa-ti faci...

post-13243-1206698996_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...