Sari la conținut

Barajul Vidraru


Postări Recomandate

  • Admin

Am fost saptamina trecuta,superbe zone,pacat ca inspre Balea drumul este rupt rau de tot si nu-l repara nemernicii astia de ani de zile!

Pe baraj este instalata mai nou o rampa pentru bungee jumping,pentru cine este amator..

Sa-ti dai drumul in cap de acolo,sunt 166 metri pina jos..trebuie sa fii putin diliu..!

Frumoase locuri,si cite din astea or mai fi prin tara!

Luigi Vicol

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut l.u.v.

faine locuri...

da-mi si mie mai multe detalii despre locul unde ai vazut ca sunt baietii cu "coarde"...sunt mereu acolo...?ai ceva nr de tel...etc....

caut de ceva timp sa fac salturi prin romania dar nimic...

merci anticipat... :drums:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut l.u.v.

faine locuri...

da-mi si mie mai multe detalii despre locul unde ai vazut ca sunt baietii cu "coarde"...sunt mereu acolo...?ai ceva nr de tel...etc....

caut de ceva timp sa fac salturi prin romania dar nimic...

merci anticipat... :drums:

 

Salut, te ajut eu cu ceva informatii legate de bungee:

http://www.extremezone.ro asta este site-ul celor care au instalatiile de bungee de la noi din tara.

http://www.youtube.com/watch?v=k-SP1WKcplU asta este un filmulet cu instalatia de la Vidraru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmmm .... ala e Vidraru ? In curand vedem si ce e pe fundul acestui lac (Doamne fereste !). A scazut rau de tot. Oricum zona e absolut superba si parca Transu` vine ca o completare perfecta.... De-abia astept sa fac drumu cu Suzy. :drums:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Nu,a fost in timpul saptaminii,nu mai stiu in ce zi exact..si am fost cu asta

Cind va fi mai cald si se va putea trece pe la Balea merita urcat prin Curtea De Arges si coborit inspre Sibiu..

Asa cum am mai spus,singurul lucru oribil este drumul dupa baraj,pina sus..cum treci in partea cealalta a tunelului drumul este superb pina jos,ca sa nu mai spun de Valea Oltului..

Luigi Vicol

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu,a fost in timpul saptaminii,nu mai stiu in ce zi exact..si am fost cu asta

Cind va fi mai cald si se va putea trece pe la Balea merita urcat prin Curtea De Arges si coborit inspre Sibiu..

Asa cum am mai spus,singurul lucru oribil este drumul dupa baraj,pina sus..cum treci in partea cealalta a tunelului drumul este superb pina jos,ca sa nu mai spun de Valea Oltului..

Luigi Vicol

scuze de confuzie .... sambata trecu o xghiulea pe langa mine de abia am avut timp sa ridic aripa in semn de salut

:drums:

ps cand mai aveti drum spre baraj dati cu zvonul pe forum ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s a deschis transfagarasanu?

si daca sunteti din zona: stiti cumva cum e drum din pitesti catre bran?

mersi

:drums:

 

Este plin de gropi...te apuca dracii...pe mine m-a zgaltait pe ATV de m-a inebunit...si mai sunt vreo 2 sectiuni de vreo 5 metrii fiecare unde este drumul surpat...

 

La Vidraru am fost in martie, am stat la Cumpana...era lacul destul de secat am mers cu ATV prin locuri unde in mod normal era apa....acum era mocirla...a fost fun....:wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este plin de gropi...te apuca dracii...pe mine m-a zgaltait pe ATV de m-a inebunit...si mai sunt vreo 2 sectiuni de vreo 5 metrii fiecare unde este drumul surpat...

 

La Vidraru am fost in martie, am stat la Cumpana...era lacul destul de secat am mers cu ATV prin locuri unde in mod normal era apa....acum era mocirla...a fost fun....:wave:

k

:drums:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s a deschis transfagarasanu?

si daca sunteti din zona: stiti cumva cum e drum din pitesti catre bran?

mersi

:drums:

sal

transfagarasanul nu e deschis inca

din pitesti cauti iesirea catre campulung

:wave: si de acolo tooot inainte

:clap:

ydn pitesti - brasov

:(

daca vii pe soaseaua bucuresti pitesti nu mai intri in oras .. la intersectie faci dreapta si tii drumul

,de pe autostrada vezi centura

sau prin curtea de arges -campulung - brasov

:) cu exceptia catorva regiuni unde e drum surpat si se merge pe aratura drumul e practicabil, mai ales daca ai turing-enduroi da si de chooper merge :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...