Sari la conținut

Accident Mortal Cu Atv 21-05-2007


Laur85
 Share

Postări Recomandate

Imi pare rau ca am ajuns sa deschid iar topic in aceasta rubrica dar de data asta nu a mai fost accidentul meu ci al unui vecin care s-a dat cu atvul sub influenta alcoolului dupa cate am inteles de la prieteni! A intrat pe sebastian venind dinspre prosper de pe o straduta fara sa acorde prioritate unui Pegeout 206-207 cu care s-a sicanat mai apoi in trafic apoi a tras brusc de ghidon ca sa intre pe prima straduta la dreapa intre blocuri dar avea viteza prea mare! A fost aruncat de pe atv si acesta a venit peste el rupandui gatul! Dumnezeu sa il ierte se pare ca a decedat pe loc! Condoleante familiei!!!!!

 

Am uitat sa precizez ca nu avea nici un fel de protectie era in pantaloni scurti si tricou! pcat de el avea in jur de 30 de ani si era casatorit! AVETI GRIJA CAND VREI SA FACETI PE GROZAVII

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 104
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Problema cu ele e ca dau senzatia ca fiind foarte sigure insa in viraje...........Atentie mare!! Eu am avut accident acum 1 an jumate cu motorul un urma caruia ama vut piciorul rupt deabea astazi mi-am facut curaj si am fost sa imi cumpar iar scuter sa o iau de la capat usor cate o treapta si am primit o lectie cruda cand am vazut tipul intins pe asfalt cu capul indoit de la gat prins sub el!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum nu mai putem oricum sa-i explicam ca a gresit enorm nepurtand cel putin casca. In Timisoara e moda sa mergi cu parul gelat in vant pe ATV si cu blondina in spate ( tot fara casca ), chiar ma asteptam la topicuri de acest gen .

 

Pe de alta parte , un tanar a plecat dintre noi ....

 

:drums: :wave: :clap: R.I.P :( :) :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai bou e ala care zice despre un om decedat asa ceva :drums:

 

R.I.P. si nu mai vorbiti de rau cei decedati, el a fost si fiu, si tata, si sot .. si multe :wave:

 

Multi plang dupa el acum, luati aminte si nu va suiti indiferent de cate roti aveti, la volan/ghidon !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat de cei cunoscuti lui care sufera din cauza indiferentei si lipsei lui de grija fata de viata lui si fata de viitorul familiei! Asta e cand te dai zmeu platesti dar parca nici chiar asa un pret atat de mare nu merita!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am ajuns si eu la 10 minute dupa accident...baiatul era deja mort...am facut niste poze o sa le postez cand ajung acasa..din cate am vazut ce discutau politisti nu era atv-ul lui era al unui baiat care era si el la locul accidentului( am vazut cand au discutat si i a cerut talonul)daca purta casca poate mai avea o sansa :drums:

RIP :wave: :clap:

ps cand au ajuns militieni de la rutiera au zis .."hai bai frate e al 2 lea pe ziua de azi" si mi au zis"mergeti ba mai usor ca o sa muriti toti"

eu sunt de parere ca a fost vina numai si numai a celui decedat

 

 

 

sa se odihneasca in pace.. :( :) :P

later edit: pentru atv nu este obligatorie prin lege casca de protectie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva idee ce fel de ecipament te poate salva intr-o astfel de situatie in momentul in care cazi in cap si atvul vine peste tine? existra protectii pt gat???? ms frumos

 

Cel mai bine asa ceva

 

R.I.P.

post-17561-1179773755_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai bine asa ceva

 

R.I.P.

 

 

 

Ms de raspuns chestia asta vine prin haina nu? Ca nu imi dau seama din fotografie

Da intradevar nu e atvul lui! proprietari sunt frati din cartiercare se dau toata ziua cu el initial am crezut ca e unul dintre ei!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai cand ma gandeam mai serios sa-mi iau si eu motor am vazut accidentul asta si mai ales imaginea de cosmar cu baiatul intins pe asfalt...... :drums: ....ma gandesc k mai bine intra in ceva k poate scapa dar in fine cand esti beat....a mai bagat si pe altii in belea....odihneasca-se in pace si drum uscat si mintea limpede

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ms de raspuns chestia asta vine prin haina nu? Ca nu imi dau seama din fotografie

Da intradevar nu e atvul lui! proprietari sunt frati din cartiercare se dau toata ziua cu el initial am crezut ca e unul dintre ei!

 

Ala e un roll bar,se monteaza pe ATV.Nu stiu cat te ajuta sa il pui pe sub haine :drums: ,chiar daca ar incapea

 

oricum,o intamplare stupida as putea spune,trebuie insa sa invatam din greselile altora care din pacate,uneori sunt fatale.Ce e si mai tragic e ca in ultima vreme majoritatea sunt fatale :(

 

Rip :wave: :clap:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

decedatul avea permis de conducere categorie B? daca nu cel care ia dat atvul se va alege cu dosar penal :drums: :wave:

numarul atv-ului este B-57-CVY

 

Da avea permis...oricum cred k va avea probleme avand in vedere ca decedatul era beat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

decedatul avea permis de conducere categorie B? daca nu cel care ia dat atvul se va alege cu dosar penal :drums: :wave:

numarul atv-ului este B-57-CVY

 

 

da avea sigur permis de b conducea o octavia verde nu il cunbosteam personal doar din vedere! dar dak cumva cel ce ai incredintat atvul stia ca e sub influenta alcoolului s-ar putea sa ilo bage in cacao! acum nu stiu dak familia o sa sape sa caute ceva in cazul asta dar dak ar dori neaparat cred ca pot sa il infunde pe proprietarul atvului!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am trecut pe acolo cu taxiul (ma indreptam spre Ferentari) si am vazut scena accidentului...politistii inconjurasera zona si faceau masuratori....am presimtit ca se intamplase ceva foarte grav si asa zicea si taximetristul....in astfel de cazuri cuvintele sunt de prisos.....oricum ce s a intamplat ramane ca exemplu pentru noi cei care am ramas...sa fim atenti si responsabili de fiecare data cand ne urcam in sa ...

 

:drums: :wave: :clap: R.I.P. :( :) :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi pare rau ca pun acest comentariu cu aceasta ocazie (imi statea demult pe limba): SA MERGI CU ATV-UL PRIN ORAS ESTE O MARE FITZA!!!

NB: eu vand si ATV-uri, deci comentariul nu ma avantajaza...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva idee ce fel de ecipament te poate salva intr-o astfel de situatie in momentul in care cazi in cap si atvul vine peste tine? existra protectii pt gat???? ms frumos

transpalnt de creier?

...am auzit ca inca nu e viabila solutia

 

Acum nu mai putem oricum sa-i explicam ca a gresit enorm nepurtand cel putin casca. In Timisoara e moda sa mergi cu parul gelat in vant pe ATV si cu blondina in spate ( tot fara casca ), chiar ma asteptam la topicuri de acest gen .

 

Pe de alta parte , un tanar a plecat dintre noi ....

 

:drums: :wave: :clap: R.I.P :( :) :P

si slapi, sa nu uitam de slapi!

poate daca ar avea casetofon si boxe , o manela ceva... :pow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor am trecut si eu exact la cateva minute dupa cele intamplate, era o scena de nedescris, inca mai respira si nimeni nu l-a miscat din pozitia care era, cu gatul stramb, stramb de tot...ma gandesc ca poate nu putea sa respire...de asta a murit...as fi putut sa fac poze cum era acolo dar nu am mai rezistat...si am plecat. Purtati casca oameni buni si mare atentie...

 

Condoleate familiei si prietenilor,

RIP :drums: :wave: :clap:

Editat de The_One_Forever
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...