Sari la conținut

Accident Magheru-Bucuresti - 24.05.2007


fat
 Share

Postări Recomandate

succes cu vindecarea accidentatului.in legatura cu televiziunea si cu filmatu ..cred ca e foarte bine.adica sa arate la toata lumea ,la stiri ,ce se intampla cand nu esti atent .macar asa mai vad soferi ce se petrece in trafic si poate asa devin mai constienti si mai dispar din accidente..numai bine !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 108
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

hai hai, nu mai judecati oamenii dupa puterea financiara si masinile scumpe pe care si le permit. Nu e nimeni atat de (cuvant urat) incat sa-si doreasca evenimente de tipul asta.

 

Eu am b-ul de 6 ani, si a-ul de 1 luna jum. In ultimul timp am avut ocazia sa merg cu diversi cu motorul la asa zisa plimbare prin oras care se concretiza intr-o neterminata alergatura. Erau momente cand nu`mi doream nimic mai mult decat sa prindem roshu la semafor. Si asa circula multi dintre voi... Acum ganditi-va ca nu e simplu sa fii sofer in Bucuresti. Probabil ti-ar trebui niste puteri de clarvazator, in pielea mea... nu stii din ce parte iti apare vreunu. Cand se mai circula si-n grup, mi se pare si mai periculos. Mai ales cand se merge in acelasi stil "grabit". Sincer, mie mi-e frica sa mai merg cu masina.

 

Acum am vb la modul general, nu incercam sa scuz soferul implicat in accidentul de mai sus, dar nu mai fiti asa carcotasi si pusi mereu pe hartza .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

succes cu vindecarea accidentatului.in legatura cu televiziunea si cu filmatu ..cred ca e foarte bine.adica sa arate la toata lumea ,la stiri ,ce se intampla cand nu esti atent .macar asa mai vad soferi ce se petrece in trafic si poate asa devin mai constienti si mai dispar din accidente..numai bine !

 

 

Sa filmeze, da.. sa scrie, ok! Dar cand rastoarna tot adevarul si incep cu aberatii va mai convine? "Motociclistul se deplasa cu viteza foarte mare, plecase de la semafor cu 160 la ora..bla bla"...

Vi se pare cunoscut? Rating la ora 5 !!!

Sa-si faca meseria, dar asa cum trebuie, cu responsabilitate si in mod civilizat!

 

Baiatului si pasagerei, le doresc sa se refaca cat mai repede, iar aluia cu BMW, sa stea un timp pe tusha, ca sa priceapa si el ca oglinzile nu-s facute numai sa-ti faci freza in ele!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

or avea dreptul legal dar nu si cel moral, dak ar fi o breasla respectabila nu ar mai filma pe la accidente. Siste kkciosi astia de la presa, paraziti, fac audienta din nenorocirea altora. Si in alta ordine de idei ala cu masina nu e primu din N-E care vine sa macelareasca motociclisti in bucuresti, sa stea draq acolo la ei daca aici nu sunt in stare sa se comporte civilizat.

de unde stii ca soferul nu era bucurestean??? si crezi tu ca soferii bucuresteni sunt sfinti si nu au accidente in restul tarii?

deci sa fim seriosi ca n-are nici o treaba de unde e soferul... si chestia asta i se putea intampla oricui din lipsa atentiei.

insanatosire grabnica celor 2 si sper sa ii ajute asigurarea soferului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de unde stii ca soferul nu era bucurestean???

 

dupa comportament

 

deci sa fim seriosi ca n-are nici o treaba de unde e soferul... si chestia asta i se putea intampla oricui din lipsa atentiei.

 

din neatentie a bagat blana si a depasit tot pe magheru?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am vazut atata violenta. Ca sa-l batem pe BMW-ist, ca l-am "rugat" pe cameraman sa... nu stiu... pt ce??? Ala cu BMW-ul a facut-o intentionat? A dat peste motociclist intentionat? Il iei la bataie... pt ce??? Acum cameramanul... are dreptate. El din asta isi casiga painea... a filmat o motocicleta rasturnata... si??? A facut vreun rau cameramanul? Lasati fratilor atitudinea asta sa-l luati la bataie sa il amenintati etc. Daca facea intentionat, cum am mai citit de-aici ca sunt unii care fac porcarii int rafic doar de-ai dracu!!!! Da. Faceti-i praf. Dar asa...

cand soferul face o greseala asa de banala cum e uitatul in oglinda si pe tine te costa viata... da ai dreptul sa-i tragi o mama de bataie daca scapi... pacifistul lu' peste se vede ca nu ti s-a intamplat niciodata sa te ridici de pe jos si sa-ti zica alt idiot 'nu te-am vazut domle'

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DA!!! Pacifistu' lu peste. Si il bati? Si ce naiba rezolvi? Se duce la IML si te taraie prin tribunale de nu te vezi!!! Pentru ce? Ca sa te dai tu cocos??? Am fost trantit la pamant. Nu m-a vazut. Asta e. A platit medicamentele, consultatii doctor si basta. OMUL GRESESTE. Daca face din reavointa n-ai decat sa-i rupi toate oasele. Dar tu n-oi fi gresit niciodata nimic... ma rog.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multa sanatate lui Alex, bine ca nu a patit nimic si ca motorul e relativ OK.

 

 

Si in alta ordine de idei ala cu masina nu e primu din N-E care vine sa macelareasca motociclisti in bucuresti, sa stea draq acolo la ei daca aici nu sunt in stare sa se comporte civilizat.

 

 

Bai caraghiosule!

Tu crezi ca daca te-ai nascut sau locuiesti in Bucuresti ai capacitati de sofer/pilot innascute? Ia vezi tu mai bine cate accidente se intampla in Bucuresti si cate in restul tarii. Eu sunt din Iasi, sunt unul din cei care ar trebui sa stea la ei acasa daca nu stiu sa conduc, dar uite o chestie: am lucrat timp de un an in Bucuresti in vanzari; asta insemna minim 250 km pe zi, prin Bucuresti. In perioada aia eram si cu motorul in Bucuresti si mergeam si cu ala, de placere, tot prin trafic. NU AM AVUT NICI UN ACCIDENT si nici nimeni nu m-a claxonat desi la motor aveam numere de IS, ca e al meu.

Recunosc ca in BT si VS se circula mai ciudat, dar asta e din cauza ca orasele sunt mai mici si judetele respective sunt predominant agriculturale.

Discutia poate continua la nesfarsit. Esenta e ca omul ala nu a venit din Moldova (stiu ca e un cuvant care te zgarie pe greier) ca sa omoare sau sa schilodeasca un motociclist. Poate avea treaba. Poate era un bucurestean care imprumutase o masina de la un prieten din VS (da, e posibil ca bucurestenii sa aiba prieteni moldoveni). Asa ca inainte sa faci afirmatii demne de un copil retardat (scuze... cu nevoi speciale), du-te si bea un suc dee portocale ca sa te calmezi.

 

PS: ai baut vreodata vreun vin de Husi sau de Cotnari sau de Bucium?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda ma ariciule mai greseste lumea, eram in fuga aseara...da vezi ca nu si-a dat nimeni seama??? :cheers:

 

pai logic ca nu siau dat seama ...sunt prea ocupati sa se certe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DA!!! Pacifistu' lu peste. Si il bati? Si ce naiba rezolvi? Se duce la IML si te taraie prin tribunale de nu te vezi!!! Pentru ce? Ca sa te dai tu cocos??? Am fost trantit la pamant. Nu m-a vazut. Asta e. A platit medicamentele, consultatii doctor si basta. OMUL GRESESTE. Daca face din reavointa n-ai decat sa-i rupi toate oasele. Dar tu n-oi fi gresit niciodata nimic... ma rog.

totusi tu ai vreo treaba cu motoarele?ca din ce zici tu p`aicea nu prea cred...

 

 

 

1 daca ma dadea pe jos si mai puteam,il bateam de se KKA pe el ..

2 daca il rugam pe cameraman sa nu mai filmeze si el continua sa filmeze il bateam si pe ala... sa ma dea in judeata,d`asta nu mai pot eu acuma...

 

Insanatosire grabnica lui Alex,imi pare rau sincer rau ptr el mai ales ca nu era vreun ghostrider sa rupa magheru in 2 cu 200...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana te prinde unu' de te cafteste de te ia dracu. Unde ati crescut mai oameni buni? De ce sa bati cameramanul. Nu am nici o treaba cu motocicletele si nici nu voi avea. Daca nu-ti convine ca sunt aici, vorbeste cu un moderator/admin, imi iau ban si basta. Dar pan' atunci...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

2 daca il rugam pe cameraman sa nu mai filmeze si el continua sa filmeze il bateam si pe ala... sa ma dea in judeata,d`asta nu mai pot eu acuma...

 

 

Nu are rost, ptr ca are nevoie de acordul tau (de fapt al proprietarului) sa foloseasca public acele inregistrari. Altfel il poti actiona in instanta. Nu conteaza ca era intr-un loc public. Asa e legea. Nu mai stiu acum care lege, ca ma chinui de o ora sa o gasesc pe net, dar dau eu de ea, pana la urma. (cel putin asa stiu eu....)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana te prinde unu' de te cafteste de te ia dracu. Unde ati crescut mai oameni buni? De ce sa bati cameramanul. Nu am nici o treaba cu motocicletele si nici nu voi avea. Daca nu-ti convine ca sunt aici, vorbeste cu un moderator/admin, imi iau ban si basta. Dar pan' atunci...

Am pretentia ca nu o sa fiu caftit prea curand si daca o sa se intample chestia asta sunt sigur ca respectivul o sa si-o ia pana la urma...stii cum e aia "fiecare nash isi are nashul lui "

 

Ar fi prea mare efortul sa-ti iei ban cand putem fiecare sa te ignoram ...

 

PS nu conteaza unde am crescut,conteaza pe unde circulam

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai, eu nu spuneam decat ca nu e ok sa iei la bataie pe cineva... cu atat mai mult daca zici ca mai poti sa te ridici. Exact. Intotdeauna se gaseste ac de cojocul oricui... Insa, daca deranjez asa rau ca zic ca n-are rost... ma retrag.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda, numai Zorro pe site-ul asta. Am mai intrat si pe altul dedicat motociclismului dar aia parca mai au treaba cu realitatea, bunul simt si in general judeca calm situatiile de gen. Aici prea va dati in spectacol, muschetarilor ! Ceva ma face sa cred ca media de varsta printre voi nu depasteste 21-22 de ani. In general copiii cam la varste d-astea viseaza sa devina si ei eroi ( nu in sensul bun) .

 

 

ps: Unii de pe aici sunt de-a dreptul patetici. Ma mir cum de va mai suportati la ce figuri aveti in voi ( cred ca se trag de la prea mult Everest ).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda, numai Zorro pe site-ul asta. Am mai intrat si pe altul dedicat motociclismului dar aia parca mai au treaba cu realitatea, bunul simt si in general judeca calm situatiile de gen. Aici prea va dati in spectacol, muschetarilor ! Ceva ma face sa cred ca media de varsta printre voi nu depasteste 21-22 de ani. In general copiii cam la varste d-astea viseaza sa devina si ei eroi ( nu in sensul bun) .

ps: Unii de pe aici sunt de-a dreptul patetici. Ma mir cum de va mai suportati la ce figuri aveti in voi ( cred ca se trag de la prea mult Everest ).

mda, numai Zorro pe site-ul asta. Am mai intrat si pe altul dedicat motociclismului dar aia parca mai au treaba cu realitatea, bunul simt si in general judeca calm situatiile de gen. Aici prea va dati in spectacol, muschetarilor ! Ceva ma face sa cred ca media de varsta printre voi nu depasteste 21-22 de ani. In general copiii cam la varste d-astea viseaza sa devina si ei eroi ( nu in sensul bun) .

 

Da, mai membra nu membru, ca tu tare batrana ai mai fi :cheers:

 

post-2973-1180090816_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, mai membra nu membru, ca tu tare batrana ai mai fi :cheers:

 

post-2973-1180090816_thumb.jpg

 

 

 

 

Ma asteptam la o replica d-asta. Stii tu ce varsta am? Dar nah, prostii simt nevoia sa se afirme. Ma bucur ca ti-am dat shansa asta, altfel se plictiseau fanii tai.

Editat de naughty
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ naughty Aici se vb despre un accident nu vad care e treaba ta aici.

daca vrei sa te faci pupulara, vezi la fete motocicliste poate ai noroc pe acolo;)

care e problema ta daca suferim sau nu? Suntem in Romania, aici toata lumea sufera, nu cred ca faci nici u exceptie dupa modul in care pui problema. numai bine

 

 

 

 

Cat despre reporteri merita o bataie buna. Eu am avut accident, eram ametit, si cameramanul ma tot intreba ce sa intamplat ce sa intamplat, l-au luat prieteni mei dupa mine. sanatate lui alex!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa 5 pagini, din care 4, ca de obicei pe de langa, intreb si io asa... umil si un pic discret... cum se simt acum cei doi? e totul in regula ?

Multa sanatate si bafta !!!

 

OT @Braccio : Raz, cand vrei iti explic io la o citirica... =))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda ma ariciule mai greseste lumea, eram in fuga aseara...da vezi ca nu si-a dat nimeni seama??? :cheers:

 

S-o crezi tuh ca nu si-a dat nimeni seama :cheers: (prea sare in ochi... :cheers: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Important e ca motociclistul n-a patit-o grav.

Este un accident tipic: cel cu masina nu se asigura iar motociclistul o pateste. Eu unul la asta ma gandesc mereu chiar si cand sunt pe 4 roti.

Iar despre bataie: o prostie mai mare nu putea fi spusa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda , ideea e destul de simpla , omu defapt vorbea la telefon sil durea in (cuvant urat), caci el avea bmw, am vb la vreo juma de ora dup aia cu el ca mam dus sa iau motorul, btw il cheama alex, de akolo si era f ingrijorat la fel ca atunci cand uit cafeaua pe fok si imi e ca trebuie sa curatz aragazul dupa , gaborii erau f plictisitzi de viatza ca deobicei trnspirau si se plangeau prin statzie ca e al treilea accident si au decis in graba ca il keama pe bait la sectzie la ora 12 anyweyz romania , nam ce zice , in rest alex e sa zicem ca bine ca nu a fututo mai grav , iar in general imi exprim sincera bagare de (cuvant urat) in televiziunea OTV si in cameranuuuu pizdiiiiiiiiiii care era intrigat sa filmeze motorul avariat , iar la rugamintea mea de a pleka mia dat vestita replika "dar trebuie sa pun si eu ceva in stiri" dupa care lam rugat un pik mai "frumos " si a plekat , dci sex oral lui si lu masa, anyweyz pace, si tzin a multumesc mult alora care lau ajutat pe Alex pakolo

pace

 

 

Patrat n-am nr tau acum la mine il am pe cartela de tel veche, Alex nu raspunde, care e situatia?

Cine stie mai multe???????????????

Alexe sper ca n-ai patit nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...