Sari la conținut

Accident Grav - Tulcea - Fzr 1000


kima
 Share

Postări Recomandate

Azi a avut loc un accident deosebit de grav intre o Dacie berlina si un FZR 1000.

Dacia care venea pe contrasens, a virat stanga pentru a intra pe o straduta, taindu-i fata motocicletei. Impactul a fost deosebit de violent caci dacia a fost practic intoarsa paralel cu trotuarul.

 

Motoreta dupa ce a fost fotografia etc de politie / procuratura, a fost incarcata intr-o dubita si se afla la service-ul "Convenabil" la iesire din tulcea spre constanta, motocicleta depusa acolo de politie. (informatie pentru prieteni/rude) Motoreta e complect distrusa, fata sparta, furca indoita, motor spart (curgea ulei), cadru afectat - etc.

 

Am vorbit cu baiatul la spital, este internal la Spitalul Judetean Tulcea - sectia Chirurgie - la etaju 1. Starea lui este cat de cat buna tinand cont de ce s-a intamplat, fracturi cel putin la un picior. Din ce a spus baiatul el venea pe banda 1-a, dacia era oprita pe banda a doua pe contrasens, si el era sigur ca l-a vazut, si cand s-a apropiat s-a pus dacia in miscare si nu a putut sa evite impactu.

 

Pun poze imediat ce fac rost de un cablu de date.

 

In concluzie - mergeti incet - si purtati tot timpul echipamentul de protectie si trebuie sa fim un pic paranoici chiar cand vedem masini oprite.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi a avut loc un accident deosebit de grav intre o Dacie berlina si un FZR 1000.

Dacia care venea pe contrasens, a virat stanga pentru a intra pe o straduta, taindu-i fata motocicletei. Impactul a fost deosebit de violent caci dacia a fost practic intoarsa paralel cu trotuarul.

 

Motoreta dupa ce a fost fotografia etc de politie / procuratura, a fost incarcata intr-o dubita si se afla la service-ul "Convenabil" la iesire din tulcea spre constanta, motocicleta depusa acolo de politie. (informatie pentru prieteni/rude) Motoreta e complect distrusa, fata sparta, furca indoita, motor spart (curgea ulei), cadru afectat - etc.

 

Am vorbit cu baiatul la spital, este internal la Spitalul Judetean Tulcea - sectia Chirurgie - la etaju 1. Starea lui este cat de cat buna tinand cont de ce s-a intamplat, fracturi cel putin la un picior. Din ce a spus baiatul el venea pe banda 1-a, dacia era oprita pe banda a doua pe contrasens, si el era sigur ca l-a vazut, si cand s-a apropiat s-a pus dacia in miscare si nu a putut sa evite impactu.

 

Pun poze imediat ce fac rost de un cablu de date.

 

In concluzie - mergeti incet - si purtati tot timpul echipamentul de protectie si trebuie sa fim un pic paranoici chiar cand vedem masini oprite.

este din tulcea baiatul???..baga niste poze..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este din tulcea baiatul???..baga niste poze..

Pe baiat il cheama "Zaits" si e din sarichioi. Motoru nu e a lui, il imprumutase de la un amic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De atat de multe ori am citit aici acelasi lucru... masina de pe contrasens se uita, vede motoreta...si vireaza prin fata ei...

Deja am reflex... cand il vad langa ax, sunt deja cu mana pe frana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:P f.... m.... m.... de conservar idiot :( :P Astia chiar sunt orbi,sau prostia in cazul lor da pe din' afara... NU INTELG FRATE CUM....IL VEZI PE MOTOCICLIST CA VINE SI TE PUI FATA LUI!!!!! In cazul de fata motocilistul a avut noroc(daca putem spune asta),putea fi mult mai grav...

 

Insanatosire grabnica,si mult noroc cu asigurarile....E DESTUL DE GREU

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noutati, baiatu a fost transferat la spitalu din Eforie. Are mana si picioru (rau) rupte.

Vestea buna - daca putem in situatia asta sa zicem buna - e ca o sa se repare complet, da o sa mai dureze o vreme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-12022-1180729355_thumb.jpgpost-12022-1180729393_thumb.jpgpost-12022-1180729436_thumb.jpguitati si niste poze cu accidentul...urmarile sale..

motocicleta venea dinspre centrul orasului..adice din partea unde este orientat botul masinii in poza..iar masina de pe contrasens a vrut sa intre in gang..si i s-a pus de-a curmezisul drumului, iar in urma impactului masina a fost rasucita 90grade in pozitia care se vede

 

 

Pe baiat il cheama "Zaits" si e din sarichioi. Motoru nu e a lui, il imprumutase de la un amic.

 

ai idee de un nume..nu ca as fi rautacios dar un anume caraolan silviu din sarichioi mi-a furat mie acu vreo 5 ani un ij..a fost gasit si are sa-mi mai plateasca daune..cam 20 mil..si sa stiu daca e vb de el..sa nu-l mai plang :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da Adi e baiatu' care ti-a furat tie mobra, toate se platesc pana la urma.Insanatosire grabnica si vreau sa ma abtin in ceea ce priveste invinovatirea cuiva,soferul nu trebuia sa faca dreapta de pe banda2 la fel cum nici "motociclcistul" nu avea voie sa mearga cu viteza care o avea.Sa fi fost motoru' meu ii rupeam si celalalt picior, mergi ca handicapatul prin oras in plina zi,fiecare isi merita soarta probabil

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da Adi e baiatu' care ti-a furat tie mobra, toate se platesc pana la urma.Insanatosire grabnica si vreau sa ma abtin in ceea ce priveste invinovatirea cuiva,soferul nu trebuia sa faca dreapta de pe banda2 la fel cum nici "motociclcistul" nu avea voie sa mearga cu viteza care o avea.Sa fi fost motoru' meu ii rupeam si celalalt picior, mergi ca handicapatul prin oras in plina zi,fiecare isi merita soarta probabil

exista un Dumnezeu si al motociclistilor..nu e bine sa te bucuri de raul altuia..dar asta e ciudat..din cate stiu anu' trecut sau acu 2 ani a mai stat cateva luni pe la constanta..nu prea invata ..cu toate ca Cel de Sus ii da mai multe sanse.... pacat de motor...mai ales ca nu era al lui

e si..dupa forta impactului..cred ca avea viteza f mare..deci "conservarul nu prea ar fi foarte vinovat..dai prioritate le ce vezi pana in 50-100m..nu te gandesti ca in oras merge nebunu' cu 100km/h..si ca daca e la 300m in 2 sec va fi langa tine...cam asta e treaba

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exista un Dumnezeu si al motociclistilor..nu e bine sa te bucuri de raul altuia..dar asta e ciudat..din cate stiu anu' trecut sau acu 2 ani a mai stat cateva luni pe la constanta..nu prea invata ..cu toate ca Cel de Sus ii da mai multe sanse.... pacat de motor...mai ales ca nu era al lui

e si..dupa forta impactului..cred ca avea viteza f mare..deci "conservarul nu prea ar fi foarte vinovat..dai prioritate le ce vezi pana in 50-100m..nu te gandesti ca in oras merge nebunu' cu 100km/h..si ca daca e la 300m in 2 sec va fi langa tine...cam asta e treaba

Perfect de acord cu tine,oricum la ce am auzit despre el ma abtin de la comentarii,nu judecam omul dar din punctul meu de vedere vina la accidentul asta se cam imparte,ala cu masina nu avea voie sa faca dreapta de pe banda 2,dar cand vezi ca nu e nimic pe banda pe o distanta de 200metri faci si chestii dinastea.Eu am o vorba degeaba ai dreptata in mana daca mori,mori cu dreptatea in mana si ala ia 2 ani cu suspendare, nu cred ca te incalzeste chestia asta cu ceva la 2 metri sub pamant

Editat de seby_mf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ala cu masina nu avea voie sa faca dreapta de pe banda 2,dar cand vezi ca nu e nimic pe banda pe o distanta de 200metri faci si chestii dinastea.

 

ideea e ca ala nu a facut dreapta de pe banda a doua..el a facut stanga de pe contrasensul motocicletei

Editat de Adrian Pacurici
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Masina aia e condusa de un militian din Tulcea de obicei...sau de taica-su'...

asa si ? putea fi si taica-miu si taica-tu si . .oricare alt conducator auto,daca la 200-300 m vezi ca nu vine nimic.. .te asiguri si faci manevra respectiva..nu ?vina ta ca in oras mai merg unii cu viteza prea mare ca sa fie obervati ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...