Sari la conținut

Am 15 Ani Si Scuter Neinmatriculat !


BlacKHunTeR
 Share

Postări Recomandate

Fratilor am 15 ani si un scuter neinmatriculat :P dar am casca si manusi :( ce se intampla dak ma opreste un politai ??? :rose:

Scuteru' e de 50 de cc e adus din germania si mie lene sal inmatriculez :finger:.Deci daca ma prinde ce mi face ??? Asfalt uscat. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor am 15 ani si un scuter neinmatriculat :P dar am casca si manusi :( ce se intampla dak ma opreste un politai ??? :rose:

Scuteru' e de 50 de cc e adus din germania si mie lene sal inmatriculez :finger:.Deci daca ma prinde ce mi face ??? Asfalt uscat. :P

nu iti face nimik :finger:).. evetual daca e politistu mai al dreaq iti da o amenda..

Editat de redeye
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a mergi linistit...io nici macar nu mai port casca pe scooter ...ca e cald si plm...ma mai aerisesc si io :(

 

 

MINTEEEEEEEEE! Merge cu casca pe scuter...Nu merge cu casca pe CBR :P .... "Frate"....bafta..tine-o tot asa

 

 

ps: Conduci si masina lu taicatu?

Editat de me_stz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De cele mai multe ori pt casca sunt opriti majoritatea scuteristilor... si daca te opreste pt casca atunci normal k iti va verifica si actele si te vei alege si k amenda pt casca + alte nereguli. Deci poarta casca si s'ar putea sa nu te opreasca delok... :P Iar daca totusi te opreste este necesar sa ai actele scuterului la tine... pt a dovedi k nu este furat si pt a dovedi k este sub 50 cmc. :P Asfalt uscat :( !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam najpa atitudinea ta :rose:

 

Oricum esti hilar :P :( Ti-e lene...nu ar trebui, asa o sa-ti fie lene si sa inmatriculezi masina si o sa ajungi la puscarie :finger: Si eu am tot sub 16 ani, dar cu putin :P si incerc sa fiu cu totul OK ca sa nu aiba de ce sa se ia de mine...iti recomand si tie acelasi lucru :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor am 15 ani si un scuter neinmatriculat :P dar am casca si manusi :( ce se intampla dak ma opreste un politai ??? :rose:

Scuteru' e de 50 de cc e adus din germania si mie lene sal inmatriculez :finger:.Deci daca ma prinde ce mi face ??? Asfalt uscat. :P

mai bine te duci tu frumusel si il inscri ca nu dureaza mult...ca politistii pe langa casca se uita si de numar...si daca te opreste un politist mai al naibi nu se stie ce o sa patesti... :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca mergi cu el neinmatriculat, faci o infractiune(asta ii f grav... daca ai avea peste 18 ani, ar inseamna inchisoare). daca ar fi politai deala care respecta legea 100% ar trebui :

- sa iti imobilizeze scuteru' (ca nu-i inscris)

- amenda clasa aIVa (intre 9 si 20 puncte amenda - 1 punct amenda = 10% din salariul minim brut) (pt ca nu ai placuta cu numaru montata...)

- DOSAR PENAL (ca mergi pe drumu' public cu el neinscris) + amenda penala.

 

Mai is cateva sanctiuni, dar daca nu ai permis nu stiu cum le pot aplica...

 

Daca ai acte, nu-ti fie lene sa-l inscri...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MINTEEEEEEEEE! Merge cu casca pe scuter...Nu merge cu casca pe CBR

pai da ma , a venit caldura merg frumos asa in slip la piscina ... imi pun prosopu pe umeri si ochelarii de soare si fac haos :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ntz ntz snake...te contrazici singur: prima data zici ca mergi cu el neinmatriculat apoi o dai pe inregistrare. La inmatriculare da, e caz penal daca nu e masina inmatriculata, dar la scutere e doar amenda de gradul IV. Eu zic ca inca nu e o mare problema cu numerele, politia cand te opreste zice "vezi ca de acum trebuie sa-ti inregistrezi la primarie scuterul" dar atat mai ales ca majoritatea primariilor nici nu stiu ce e aia inregistrare. La mine in oras am stat 2 ore numai sa gasesc pe cel ce se ocupa cu inregistrarea :( Cea mai importanta e casca si faza cu 16 ani :|

 

@robyyl: nu fi asa sigur :P Eu am depus marti un dosar la primarie urmand ca tocmai sapt viitoare sa ma duc sa completez formularul ala ptr numere :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ntz ntz snake...te contrazici singur: prima data zici ca mergi cu el neinmatriculat apoi o dai pe inregistrare. La inmatriculare da, e caz penal daca nu e masina inmatriculata, dar la scutere e doar amenda de gradul IV. Eu zic ca inca nu e o mare problema cu numerele, politia cand te opreste zice "vezi ca de acum trebuie sa-ti inregistrezi la primarie scuterul" dar atat mai ales ca majoritatea primariilor nici nu stiu ce e aia inregistrare. La mine in oras am stat 2 ore numai sa gasesc pe cel ce se ocupa cu inregistrarea :rose: Cea mai importanta e casca si faza cu 16 ani :|

 

@robyyl: nu fi asa sigur :P Eu am depus marti un dosar la primarie urmand ca tocmai sapt viitoare sa ma duc sa completez formularul ala ptr numere :finger:

la mine a durat cateva ore...m`am dus si am luat numerele si a doua zi m`am dus dupa talon :(

si ziua dinainte am facut cartea...tot asa repede...dimineata am dus scuteru si dupa masa m`am dus dupa carte... :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa ii iau numere dalea galbene ca stiu ca dalea trebesc...si dai dreq ca dak am casca p cap si dak merg regulamentar nu ma opresc...dak ar fi sai opreasca p toti ce sar intampla ??? :P Ms pt sfaturi baieti!

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa ii iau numere dalea galbene ca stiu ca dalea trebesc...si dai dreq ca dak am casca p cap si dak merg regulamentar nu ma opresc...dak ar fi sai opreasca p toti ce sar intampla ??? :P Ms pt sfaturi baieti!

Asfalt uscat!

majoritatea dintre ei nici nu stiu ca scuterul trebuie inregistrat! Pe mine m-a oprit unu cand n-aveam casca (40 grade afara) si nu mi-a facut nimic... doar mi-a zis sa-mi iau casca ca iau amenda!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

majoritatea dintre ei nici nu stiu ca scuterul trebuie inregistrat! Pe mine m-a oprit unu cand n-aveam casca (40 grade afara) si nu mi-a facut nimic... doar mi-a zis sa-mi iau casca ca iau amenda!

si pe mine se tot chinuie un politist pe scuter sa ma opreasca ca an numaru "evantai" :P

 

puneti-va ma numere si lasati prostiile ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si mie mie lene sa ma duc cu el sal inscriu numai cand ma gandesc cat e de umblat!!!! :P oricum acum cand il scot din service ma duc sal inscriu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor am 15 ani si un scuter neinmatriculat :( dar am casca si manusi :P ce se intampla dak ma opreste un politai ??? :ok:

Scuteru' e de 50 de cc e adus din germania si mie lene sal inmatriculez :(.Deci daca ma prinde ce mi face ??? Asfalt uscat. :finger:

auzi din tot ce ai zis mai sun, tu nu incerci decat sa-ti expui impresiile si fitele de adolescent"miop" :P

stai pe poponeata tau si ia-ti casca in cap....de fapt mai asteapta un an si dupaceea iesi la sosea, darr nu inainte de a face o pregatire din legislatie.....

vedeti oameni...din acauza acestor copii.....se intampla caccidente...cunosc o mie de copii ca tine....dai prin oras....habar-nau ce e aia cedeaza trecerea, sau ce sa faci la stop....se sa mai zic de depasiri si mers pe drum cu sens unic..... :rose: o mare prostie

mai bine vedeti-va voi de scoala....si nu va mai prostiti :finger:

:finger: cica ti lene....auzi mai bine taci, si nu mai faceti topicuri deastea k ma disperati :ok:

paaa si :what:

nu purta casca....uite asa vei arata... :(

post-7368-1180854965_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Casca sa porti in orice caz. Acu 30 de ani, un tip a murit sub ochii mei conducand o mobra cu 20km/ora. In Cluj, in centrul vechi dintre piata Libertatii si Baritiu, mergea pe o straduta regulamentar si, de pe alta straduta de pe care in mod normal nu venea nimic pt. ca era pietonala, a iesit o masina de gunoi ca i-a astupat perspectiva. A dat cu capul exact in dunga de ranforsaj din tabla a benei de gunoi si i-a crapat capul. Curgea sange pe nas, gura, urechi. N-a avut alta vina decat lipsa castii. Am vazut toata faza si inca si ma cam rastoarna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor am 15 ani si un scuter neinmatriculat :( dar am casca si manusi :P ce se intampla dak ma opreste un politai ??? :(

Scuteru' e de 50 de cc e adus din germania si mie lene sal inmatriculez :lol:.Deci daca ma prinde ce mi face ??? Asfalt uscat. :finger:

....uite ce e ,mai copil "destept"cu veleitati de motorist.,fa bine si LASA-TE de sportul asta ,pana nu plateste altul nevinovat pt inconstienta ta !...am vazut chiar in ab ,un tir care s-a pus de -a curmazisul soselei,in frana din cauza unui tampit in pantaloni scurti pe scuter ce nu stia regulile de circulatie,si nu a acordat prioriatate...nu te mai da mare cu sfidariele de gen "mi-e lene""nu port casac ca mi-e cald"...mai bine du-te si te joaca cu mingea,si trage-te de furtunasul,care iese din tine,la care pana acum sigur nu i-ai gasit rostul,si nu baga pe altii in belea din cauza unui tampit ca tine,.....si apropo,de casca ,manusi ,ptotectii,.....pe mine alea m-au salvat odata,...greseli din astea nu se intampla de doua ori in viata,....parerea mea ca esti un inconsnstient ,care daca stie scrie,lhop si el pe forum....la toti biker-ii asfalt uscat ! :finger:

 

auzi din tot ce ai zis mai sun, tu nu incerci decat sa-ti expui impresiile si fitele de adolescent"miop" :P

stai pe poponeata tau si ia-ti casca in cap....de fapt mai asteapta un an si dupaceea iesi la sosea, darr nu inainte de a face o pregatire din legislatie.....

vedeti oameni...din acauza acestor copii.....se intampla caccidente...cunosc o mie de copii ca tine....dai prin oras....habar-nau ce e aia cedeaza trecerea, sau ce sa faci la stop....se sa mai zic de depasiri si mers pe drum cu sens unic..... :rose: o mare prostie

mai bine vedeti-va voi de scoala....si nu va mai prostiti :what:

:ok: cica ti lene....auzi mai bine taci, si nu mai faceti topicuri deastea k ma disperati :(

paaa si :ok:

nu purta casca....uite asa vei arata... :D

....axi,frate,tu esti bland cu poza aia,ala pun pariu ca nu avea nici 40/h,de avea numai asa o rana ,insa si ala a avut zile,ca am inteles ca nu a murit,....maesaj pt tine "desteptaciune cu scuter':nu te cunosc insa ,sa stii ca de oi prinde in trafic un nenorocit ca tine,fara casca si cat de cat protectii,am sa-l "joc"din frana,si am sa-l inghesuii pana iese de pe carosabil,.....crede-ma nu ai sfida un motor cu atas ce are peste 200 de kile !....oricum ti-as face un bine,cel putin pe moment!...tu crezi ca-n Germania de prosti nu le da voia sa dea carnetul pt motor,pana la 25 de ani/nu stii ce inseamna 2 roti....du - te de te culca,pana la 17-18 ani....

:finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....uite ce e ,mai copil "destept"cu veleitati de motorist.,fa bine si LASA-TE de sportul asta ,pana nu plateste altul nevinovat pt inconstienta ta !...am vazut chiar in ab ,un tir care s-a pus de -a curmazisul soselei,in frana din cauza unui tampit in pantaloni scurti pe scuter ce nu stia regulile de circulatie,si nu a acordat prioriatate...nu te mai da mare cu sfidariele de gen "mi-e lene""nu port casac ca mi-e cald"...mai bine du-te si te joaca cu mingea,si trage-te de furtunasul,care iese din tine,la care pana acum sigur nu i-ai gasit rostul,si nu baga pe altii in belea din cauza unui tampit ca tine,.....si apropo,de casca ,manusi ,ptotectii,.....pe mine alea m-au salvat odata,...greseli din astea nu se intampla de doua ori in viata,....parerea mea ca esti un inconsnstient ,care daca stie scrie,lhop si el pe forum....la toti biker-ii asfalt uscat ! :(

:finger: :finger: :what: nu mai pot :P

saracu furtunas....

ce tare ai fost la faza asta....

pai sa stii k ai f f mare dreptate....

tre sa vb cu tata( lucra la politia rutiera).....sa vada de astia :finger:

k ma dispera :rose:

ma dau intr-o dumineca cu inca vre-o 6 preteni cu scutere....si ne intalnim cu un mocos(taica-so e renumit in ab, are benzinarii)si a zis sa il luam cu noi..

ne dam ce ne dam si la o trecere de pietoni...vede k erau poietoni..eu pun frana si opresc, si el se baga in mine :ok: i d i o t!!!!

mai zi ceva :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:finger: :finger: :what: nu mai pot :(

saracu furtunas....

ce tare ai fost la faza asta....

pai sa stii k ai f f mare dreptate....

tre sa vb cu tata( lucra la politia rutiera).....sa vada de astia :finger:

k ma dispera :P

ma dau intr-o dumineca cu inca vre-o 6 preteni cu scutere....si ne intalnim cu un mocos(taica-so e renumit in ab, are benzinarii)si a zis sa il luam cu noi..

ne dam ce ne dam si la o trecere de pietoni...vede k erau poietoni..eu pun frana si opresc, si el se baga in mine :ok: i d i o t!!!!

mai zi ceva :P

....pai bine mai axi,daca tot il cunosti ,trage-i tu cate un sut in dos,si pt mine,asa,chipurile facandu-i un bine,ca ar fi vai de c... lui de i-as trage eu....,s-a bagat in tine la trecere,insa daca la viteza aia chiar mica ,lovea un copil?..sau te lua in picioar?...asta nu mai apuca sa stie ce-i ala carnet !,cum face 18 ani cum il salta astia....inca ceva:NU AM NIMIC CU SCUTERISTII !!!ce am, am,cu inconstientii,si din pacate sunt multi si cu motoare,nu doar cu scutere....

:rose:

Editat de dacii
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Axi nus2 care tie problema trateazate la relatii sociale te iei asha de oameni aiurea ???

De unde stii tu ca nu stiu regulile ???

Si de unde stii tu cas pici miop sau ce zici tu ???

VB frumos baietash ca io nu tiam vb tie urat!

Si pt ceilalti casca si manusile le port si intotdeauna aproape in blugi ca am auzit ca te mai protejeaza si aia si oricum sunt atent cand merg nu sunt inconstient dala care se suie pe scuter si in curbe ii ramane mana p acceleratie si intra in pom...stiu si io cu ce am deaface cand sunt pe scuter...vb si tu asha aiurea...

 

Si de multe ori adik mie mi sa intamplat de 2 ori din cauza unor prosti mai bine zis proaste ca erau femei...stau la semafor si femeia navea treaba era parcata iese dintro parte ea uitanduse in spate fara sa se uite si in fata mai avea un metru si ma agata si ink o fraiera cu o vectra pune mare frana asha degeaba poate ii sunase telefonu...in 80 la suta din cazuri motociclistu nu e de vina de vine sunt ceilalti soferi care iau permis pe spaga si ei nu stiu nici pe ce parte a drumului sa mearga...daca mergi cu 50 pe vreun bulevard ca atat e limita legala si la atat e limitat scuteru meu flapsuri claxoane accelereaza spre tine si dup aia pune frana si pana la urma ma bag intro parte si il las sa treaca dup aia imi vad iar de plimbare... :P :( Asfalt uscat tuturor si :rose: tie axi...da... :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

auzi

ma iau de cine vreau

pai atata timp cat te lauzi k nu porti casa, k nu e inscris.is dele...asta determina rasunsurile mele....

asa ca mai bine dute al fetiti si lingele pe buze :P si vezi-ti de treaba ta...k pe mine chiar nu ma intereseaza cum te dai tu....dar uite ca din fapte cum faci tu se produc mari probleme.... :rose:

stii ce.............hai pa k ma plictisesti....ma enervez degeaba pt un ...............ca tine

jetttttttttttttttttttttttttt :( :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...