Sari la conținut

Recomandare Cizme & Casca Pt Enduro


Postări Recomandate

Salutare.

Am fost azi pana in Beckeckaba cu gandul sa imi iau echipament full pt enduro.Mi-am luat tot inafara de cizme & casca (esentialul :( ).Nu am gasit ceva sa imi placa.Erau numai stifturi.Dar totusi am gasit o pereche de cizme f.frumoase SETUP dar nu aveau marimea mea :P .

Dupa voi,ce cizme & casca va trebui sa imi iau ? Un sfat...o indrumare etc.Sa fie cat de cat profi.Deoarece sapt viitoare voi da o fuga pana in Viena si acolo voi gasi 100% :P

 

 

P.S. De astea ce parere aveti ?

-> http://www.louis.de/_40a75fb8afd85752f964c...artnr_gr=202477

Editat de DonHacker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Modelul ala de Axo este cel mai ieftin si cu protectii cam slabute, Petak are dreptate, daca ai bani cumpara Sidi sau Alpinestars, daca nu de la Axo , modelul RC6, dai un ban dar nu o sa iti para rau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca problema nu e de ordin financiar ...

Cizme : Alpinestars Tech8 sau Tech10

Casca : Fox V3

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai zice si in cati bani trebe sa te incadrezi cred ca te-am putea sfatui mult mai bine....pt ca noah.....daca ai bani....iti pot recomanda ca si Marcos un Fox V3 care ii 350e....sau la mai putini bani un Fox Tracer care ii 150e si ii tot o casca foarte buna...daca mergi la Viena.....treci pe la Auner.....mie-n suta gasesti ceva.....daca nu sti unde ii da un PM si iti zic exact...

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cizmele AXO Boxer nu sunt rele, insa protectiile lor nu sunt chiar competition-grade. Pentru hard-enduro, daca ai bani ar trebui sa te axezi spre ceva cu protectii mai serioase, insa la un buget limitat si/sau pentru soft enduro, cizmele astea sunt foarte bune. Protectiile sunt totusi decente, si rezista la ceva abuz.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.

Am fost azi pana in Beckeckaba cu gandul sa imi iau echipament full pt enduro.Mi-am luat tot inafara de cizme & casca (esentialul :( ).Nu am gasit ceva sa imi placa.Erau numai stifturi.Dar totusi am gasit o pereche de cizme f.frumoase SETUP dar nu aveau marimea mea :P .

Dupa voi,ce cizme & casca va trebui sa imi iau ? Un sfat...o indrumare etc.Sa fie cat de cat profi.Deoarece sapt viitoare voi da o fuga pana in Viena si acolo voi gasi 100% :P

P.S. De astea ce parere aveti ?

-> http://www.louis.de/_40a75fb8afd85752f964c...artnr_gr=202477

 

 

Daca ai rabdare pana in 9.06 te invit la noul magazin de echipament moto "Nomad" din Oradea str. Razboieni nr 81, langa Autogara. Pentru inceput il vei gasi deschis dupa masa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma scuzati ca nu am raspuns mai devreme dar am fost plecat.

Va multumesc pentru raspunsuri tuturor.

Bugetul este de 500 euro,la echipament am zis ca nu ma zgarcesc pt ca el e cel mai important.

Fac un dus si ma voi uita la modele propuse de voi.

 

Va multumesc inca o data.

Bafta multa :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai la banii aia....poti sa iti iei o casca Fox....Tracer....care ii foarte buna.....si ii 150e.....sau poate vrei altceva....nu cred ca ai nevoie chiar de V3...aia ii folosita in principal de cei sponsorizati din motocross....pe la noi nu prea am auzit sa aiba careva....apai la cizme.l...alpinestars....nici chiar tech 10.....ca is 450e.....da un tech 7...is vreo 280e la Auner....

Oricum la 500e iti iei o casca si o pereche de cizme chiar bune....depinde numa ce faci cu ele...si eu inca is in cautare de cizme...tocmai ce miam si eu casca si body armour....

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai la banii aia....poti sa iti iei o casca Fox....Tracer....care ii foarte buna.....si ii 150e.....sau poate vrei altceva....nu cred ca ai nevoie chiar de V3...aia ii folosita in principal de cei sponsorizati din motocross....pe la noi nu prea am auzit sa aiba careva....apai la cizme.l...alpinestars....nici chiar tech 10.....ca is 450e.....da un tech 7...is vreo 280e la Auner....

Oricum la 500e iti iei o casca si o pereche de cizme chiar bune....depinde numa ce faci cu ele...si eu inca is in cautare de cizme...tocmai ce miam si eu casca si body armour....

Bafta

Eu pana acuma mi-am luat : armura,manusi,pantalon+bluza UFO :P

Nu vreau o pereche de cizme de competitie,daca le port 1 ora sa ma doara picioru.Vreau o pereche de cizme sa imi fie cat mai comode.Sa pot merge o zi cu ele fara sa ma jeneze. :(

 

Apropo : ce parere aveti de MADHEAD ? Am gasit o casca care imi place destul de mult.

Editat de DonHacker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu pana acuma mi-am luat : armura,manusi,pantalon+bluza UFO :P

Nu vreau o pereche de cizme de competitie,daca le port 1 ora sa ma doara picioru.Vreau o pereche de cizme sa imi fie cat mai comode.Sa pot merge o zi cu ele fara sa ma jeneze. :(

 

Apropo : ce parere aveti de MADHEAD ? Am gasit o casca care imi place destul de mult.

 

Pai vezi ca cizmele de competitie sunt cele mai lejere :P

Tech8 si Tech10 au ciorap din ala cu gel in interior ... Eu cel putin cu ale mele Tech8 Profi merg mai lejer decat in adidasi :rose:

 

 

Madhead sunt warza ... Cauta Fox/Airoh/Kenny parerea mea ... O casca buna la enduro nu conteaza doar sa-ti protejeze scafarlia ci sa te si ventileze bine ...

Oricum daca urmaresti pe ebay poti gasi oferte bune la Fox V3 care e casca geniala ... gen 250 usd (nu euro :finger: ) or so ... noua ...

Editat de Marcos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intradevar MadHead is varza....nu ii nush ce firma...presupun ca tu vrei clar o casca de cross....nu de alta da aj vazut topicul cu dr250 si stiu ca nu o sa mergi pe asflat.....nu de alta dar eu....pt enduro,....ceva mai soft....dar cu tenta de hard......si ceva enduro-touring....miam luat Airoh S4....1)pt k nu suport ochelari....2)pt k nu mi-as mai fi permis si o casca de strada.....

Intradevar v3 cred ca gasesti si mai ieftin pe eBay....numa sa ai mare grija sa nu fie ceva tzepari.....acuma nush daca o sa ai tu nevoie chiar de v3....pt k nu faci competitie....nu cred k o sa faci spagatu:)).....acuma fara gluma nu cred ca o sa faci ceva FMX ca sa ai nevoie de asa ceva....deci cred k o casca buna pt tine poti gasi si pana in 200e....si sa o si poti proba....pt ca...masurile difera.....

Oricum bafta....eu trebuie sa mai imi iau pe lg cizme si tricou si pantaloni.....ca genunchere si manusi am de la SixSixOne.....firma ii una dintre principalele concurente ale FOX'ului...asta o pot zice pt ca am fost biker si stiu cum ii cu echipamentele de pe la firmele americane....

Bafta si poate ne vedem odata la o endureala undeva prin munti astia aproape de noi(eu is din cluj)..

Ciao

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...