Sari la conținut

Motociclismo No 3


marque
 Share

Postări Recomandate

Cu o intensa avanpremiera la MotoX Oradea, iata si numarul 4 al Motociclismo. Pe piata din 5 iunie 2007!

 

 

post-7121-1180962292_thumb.jpg

 

 

VIATA PE DOUĂ ROȚI

6 Posta redactiei

7 Cuvantul cititorului

8 Actualitate

14 Moto Club: Dac Motors

 

post-7121-1180962368_thumb.jpg

 

16 Interviu cu Emanuel Gyenes

post-7121-1180962448_thumb.jpg

 

20 SMAEB 2007: Oraselul pentru motociclisti

post-7121-1180962517_thumb.jpg

 

TESTE

24 Aprilia Shiver 750

post-7121-1180962651_thumb.jpg

 

32 Comparativ: Honda Hornet, Kawasaki Z750, Suzuki GSR 600 si Yamaha FZ6 S2

post-7121-1180963108_thumb.jpg

 

46 Comparativ: Aprilia Tuono 1000 R si KTM 990 Super Duke

post-7121-1180963168_thumb.jpg

 

56 Victory Hammer

post-7121-1180963234_thumb.jpg

 

62 Comparativ supermoto: BMW G 650 X Moto, Husqvarna SM 610 ie, Yamaha XT 660 X si KTM 690 SM

post-7121-1180963283_thumb.jpg

 

74 Quad: Polaris Scrambler 500 H.O.

post-7121-1180963325_thumb.jpg

78 Scuter: Hyosung SF 50

post-7121-1180963374_thumb.jpg

 

 

MOTO SPECIAL

82 Yamaha DragStar 1100 într-o abordare „naked”

post-7121-1180963447_thumb.jpg

 

88 Custom Builder: Rooke Customs

post-7121-1180963554_thumb.jpg

 

 

 

TUNING, ACCESORII

SI ECHIPAMENT

92 Ultimele noutati

94 Echipamente si accesorii

 

SPORT

98 MotoGP Franta

102 Superbike: Monza

106 Regal Supermoto la Arad

107 Stiri sportive

 

TEHNICA

108 ASC: Sistemul de control al tractiunii la BMW

post-7121-1180963633_thumb.jpg

 

TURISM

112 Grupul motociclistilor de cursa lunga

 

EPOCA

116 Istoria KTM

post-7121-1180963674_thumb.jpg

 

 

SECOND HAND

120 Honda CBR 600

 

124 Anunturi moto SH

post-7121-1180963715_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

faza super hilara azi.

 

"aveti motociclismo 3?!"

"da"

"pai.. cum asa? nu e in plastic?"

"nu, asa ne-a venit?"

"pai nu are nimci cu ea? vine asa ..!?"

"ce trebuia sa aiba ceva?"

"aaa... cred ca da.. ma rog lasa da-o in coace"

 

:P HE AHEA. citisem topicul ala in care spunea marque sau kriminal nu mai stiu exact cum ca in numarul asta va fi ceva special. hea hea hea si ma asteptam la un cd, dvd, poster ceva oricum. HE AH AEH EHA HEA

 

Inca nu am apucat sa o rasfoiesc, dar a fost ceva chin pana am reusit sa o indes in sa. :(:D:))

bafta

 

p.s. marque, kriminal : guyz nu am uitat de phillip island si nici poster dar nu am vreme sa trec pe acolo. icnerc sapt care vine

 

L.E. Da un scan la articolul cu accidentul lui sebastian pe rubrica accidente si baga si numarul de la octavia. Suntem oameni "saritori" si astia nu tre sa scape.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prin surpriza ma refeream la gagica de pe DragStar. Desi initial se dorea a fi mai mult pictorial, a iesit inspre articol. Oricum, din cat am citit eu la reviste moto pana acum, asa ceva pur si simplu nu am mai vazut...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dimineata...plec la munca, cumpar revista de la primu chiosc...o rasfoiesc rapid in statie pana sa vina troleul...ajung la munca, plictiseala mare... ma pun pe o bancuta si incep sa citesc...ajung la posta redactiei... incep sa citesc...la inceput nimic iesit din comun dupa care se contureaza un text cunoscut... asemanari izbitoare.... imi aduc aminte de anumite fraze care nu puteau fi coincidenta:))) era tocmai mailu meu in care ceream un sfat...asta da...stateam si radeam singur ca prostu pe banca...la asta chiar nu ma asteptam...

Multumesc de sfat baieti, desi vine cam tarziu, pt ca moto deja e achizitionat, si nu e CBF cum imi recomandati voi...este un CBR F4i...si va multumesc pt documentatia SH, desi sunt multe informatii care nu cred ca intereseaza prea mult pe nimeni, tot respectul pt D-ul Nastase, dar cei care asteptau testu pt SH il asteptau pt un test pe sosea, nu date culese de pe net...sau care se puteau afla lejer de pe net...

Oarecum dezamagit de articolul respectiv...

In rest e super ok...

Greselile de tipar au disparut in mare parte, personal n-am mai gasit nici una, e drept nu am prea avut timp de rasfoit...

 

In rest merge bine!....incercati sa nu va plafonati ca ceilalti!

Numai bine... sper ca aceste critici, "care este", sa contribuie intr-un mod constructiv la dezvoltarea voastra... :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dimineata...plec la munca, cumpar revista de la primu chiosc...o rasfoiesc rapid in statie pana sa vina troleul...ajung la munca, plictiseala mare... ma pun pe o bancuta si incep sa citesc...ajung la posta redactiei... incep sa citesc...la inceput nimic iesit din comun dupa care se contureaza un text cunoscut... asemanari izbitoare.... imi aduc aminte de anumite fraze care nu puteau fi coincidenta:))) era tocmai mailu meu in care ceream un sfat...asta da...stateam si radeam singur ca prostu pe banca...la asta chiar nu ma asteptam...

Multumesc de sfat baieti, desi vine cam tarziu, pt ca moto deja e achizitionat, si nu e CBF cum imi recomandati voi...este un CBR F4i...si va multumesc pt documentatia SH, desi sunt multe informatii care nu cred ca intereseaza prea mult pe nimeni, tot respectul pt D-ul Nastase, dar cei care asteptau testu pt SH il asteptau pt un test pe sosea, nu date culese de pe net...sau care se puteau afla lejer de pe net...

Oarecum dezamagit de articolul respectiv...

In rest e super ok...

Greselile de tipar au disparut in mare parte, personal n-am mai gasit nici una, e drept nu am prea avut timp de rasfoit...

 

In rest merge bine!....incercati sa nu va plafonati ca ceilalti!

Numai bine... sper ca aceste critici, "care este", sa contribuie intr-un mod constructiv la dezvoltarea voastra... :scratch:

 

Imi dai voie sa te contrazic te rog? Acel test de care vorbesti tu este defapt un ghid...doua lucruri total diferite. Testul de strada de care mentionezi tu a fost facut acum ceva timp...acum ceva mult timp in functie de model ma rog. Nu cred ca are rost de exepmplu acum in pragul lansarilor de noi modele sa se faca un test de strada cu CBR F2 sau chiar F4(apropo felicitari pentru achizitie, frumos exemplar) cand sunt aduse la rampa 1000RR sau 600RR. Ghidul avea rostul sa-ti arate ce s-a modificat de la an la an, ce s-a adus nou ca tu...cumparator de sh sa stii ce ti se potriveste cel mai bine. Chiar daca cineva si-ar propune sa faca un test de strada cu seria F de la Honda iti imaginezi cate pagini ar lua...uite-te cate modele sunt...Huricane, F, F2, F3, F4, F4i...deci s-ar numi Hondaciclismo revista si nu de alta da se supara fanii Kawa sau Suzuki sau Yamaha sau...ma rog! Testele de strada si impresiile au fost facute toate la timpul lor...ar fi foarte dificil sa se inceapa acum sa se ia toate modelele din 90 incoace si sa fie retestate cand mai toti producatorii din 2 in doi ani vin cu un model total nou! Am dreptate...macar asa unpic?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi dai voie sa te contrazic te rog? Acel test de care vorbesti tu este defapt un ghid...doua lucruri total diferite. Testul de strada de care mentionezi tu a fost facut acum ceva timp...acum ceva mult timp in functie de model ma rog. Nu cred ca are rost de exepmplu acum in pragul lansarilor de noi modele sa se faca un test de strada cu CBR F2 sau chiar F4(apropo felicitari pentru achizitie, frumos exemplar) cand sunt aduse la rampa 1000RR sau 600RR. Ghidul avea rostul sa-ti arate ce s-a modificat de la an la an, ce s-a adus nou ca tu...cumparator de sh sa stii ce ti se potriveste cel mai bine. Chiar daca cineva si-ar propune sa faca un test de strada cu seria F de la Honda iti imaginezi cate pagini ar lua...uite-te cate modele sunt...Huricane, F, F2, F3, F4, F4i...deci s-ar numi Hondaciclismo revista si nu de alta da se supara fanii Kawa sau Suzuki sau Yamaha sau...ma rog! Testele de strada si impresiile au fost facute toate la timpul lor...ar fi foarte dificil sa se inceapa acum sa se ia toate modelele din 90 incoace si sa fie retestate cand mai toti producatorii din 2 in doi ani vin cu un model total nou! Am dreptate...macar asa unpic?

 

Multumesc pt urare...si DA, ai dreptate...un pic mai mult...

Probabil si pt ca eu ma asteptam sa citesc despre modelele F nu ceva ce "da" producatorul ca si "comunicat de presa"...

Poate numa eu ma inteleg... dar nah...asta e... oricum... e buna revista! :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

O spun si eu cam tarziu... Foarte misto revista, mi se pare cea mai buna din Romania.

 

Am o intrebare: exista vre-o posibilitate sa ma abonez din strainatate la revista? As vrea sa o primesc aici in Cipru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna, mersi pentru apreciere. Mai bine sa ofer insa un raspuns negativ decat sa nu ofer deloc, dar din pacate, nu putem sa facem abonamente pentru cititorii din afara Romaniei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...