Sari la conținut

Din Ciclul "motociclist Care Loveste O Masina" Si Nu Invers


loki
 Share

Postări Recomandate

ce discutii stupide... cata vitejie in fata unui monitor...si voi vreti sa mai fim si uniti...

 

Uniti nu cred ca o sa fie vreodata toti motociclistii, sunt fel de fel de oameni care mai de care...grupuri de motociclisti care se cunosc si sunt prieteni o sa se ajute tot timpul, au inceput sa fie din ce in ce mai rari cei care stiu sa ofere un ajutor, un sprijin in caz de nevoie, putini mai stiu sa fie oameni! :P

Editat de danutza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:P :( !

Ma laud ca Ovidius a scapat cu umarul dizlocat si pielea de pe corp de parca s-a intalnit cu Jiji inaintea Pastelui, iar tataie care a intors peste el POATE scapa cu permisul la purtator!

 

aha... cu rotile...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@pretzeL: sa inteleg ce? Ca ai folosit un ton ironic la adresa unei fete care nu o cunosti? Nu i-am luat partea tatului lui Loki, si nici a motociclistului. Daca cineva a inteles asta, sa mai citeasca inca o data ce am scris si ce am citat. Asa ca voi suneti aia care trebuie sa va calmati. Punct.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu de ce sar unii asa ca arsi sa ii ia apararea aluia de pe moto. Nici macar nu avea permis asa ca nu face parte din categoria motocilistilor ca sa merite o astfel de solidaritate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ca a gasit loki ceva sa posteze ca de cand i-a murit hamsteru nu prea a mai avut activitate pe forum si pana atuncia scria doar de el ...

 

Ma deci atat timp cat tatal tau nu l-a altoit pe ala sau cel putin nu l-a dus la politie , noi ce vrei sa facem?Ai dreptate daca e asa cum povestesti , ala a venit pe rosu , n-avea echipament ,numar pe motor , PERMIS asa ca e de condamnat...dar trebuia "condamnat" atunci ...

acum vorbim doar vorbe ... si ne certam doar ca sa ne aflam in treaba

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu de ce sar unii asa ca arsi sa ii ia apararea aluia de pe moto. Nici macar nu avea permis asa ca nu face parte din categoria motocilistilor ca sa merite o astfel de solidaritate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Hai sa ne facem dreptate singuri" la asta instiga unele raspunsuri.Probabil ca trebuia scoasa bata de baseball din dotare si altoit motociclistul.Unii nu folosesc asa ceva.Unii prefera sa discute civilizat si apoi sa se adreseze politiei.Nu traim in jungla.

Din spatele monitorului toti suntem smecheri.

Nimeni nu s-a gandit la urmatorul aspect: Motociclist fara casca, fara echipament, fara permis, fara numar la moto si grabit( ca altfel nu intra in dacie)egal aproape sigur motocicleta furata(de aici sau de afara).Credeti ca un hot care fuge are vreo retinere in a lua la bataie( sau mai rau...cutit...box etc) pe cineva care vrea sa-l duca la politie?

un hot da si fuge. Cand va mai vin idei din astea vitejesti ganditi-va ca nu stiti cu cine aveti de-a face.Ganditi-va daca sunteti in stare sa faceti fata unui posibil infractor inarmat, sau chiar si neinarmat care vrea sa scape.

Fierul se indreapta, pt asta exista casco si cred ca multi preferam sa stam in service decat pe la spital.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce handicapat,e vina lu bou ala cu motor si gata.Tatal fetei are o varsta, ala care o fi dat peste el avea alta varsta si probabil mai multa carne pe el,il snopea in bataie pe sofer si ramanea saracu om si batut si cu masina indoita,ce sa ne mai cacam pe noi atata?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Wow, ce destept esti tu mai puya si ce curajoasa e mutulica. Imi imaginez ca este superb sa fi luat la misto-uri cand vii ce ceva relativ pertinent pentru rubrica accidente.

 

Ca sa dau un pic mai "mestecat" ca vad ca amandoi aveti mici probleme cu intelesul.

 

 

Ce noroc pe noi ca ne-ai luminat cu intelepciunea lu' matale oferind cu marinimia de care dai dovada versiunea "mestecata" si pentru noi cei mai putin inteligenti. Oricum este dreptu' lu' matale sa pui la punct pe noi, needucatii. A, ca sa nu uit, noi, neavand inteligenta lu' matale nu prindem intelesurile ascunse ale mesajului lu' matale asa ca postam total aiurea, dar asta este treaba cu incultii.

 

Ontopic: Topicul este bun, multi motociclisti merg aiurea pe strazi fara sa respecte ceilalti participanti la trafic. Sunt catziva la fel ca si soferii ... pastrand proportiile. Mutulica are dreptate, trebuia sa nu-la lase saplece (bineinteles, daca putea).

 

Imi cer scuze initiatoarei acestui topic de offtopic-ul continut de postul meu. Sper ca tatal tau sa-l gaseasca p'ala si sa-si repare masina pe banii lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@puya, breazule, nu stii cum sa mai aduni posturi? Jenibil...

 

@autoVIP , sa spunem ca ai dreptate si @loki a prezentat un fapt eronat. Daca accidentul a fost asa cum il prezinti tu, de ce motociclistul nu a ramas sa vina Politia sa se clarifice? Fuga il face vinovat, in cazul asta.

 

@celor_care_nu_vad_padurea_din_cauza_copacilor (metaforic vorbind): ce treaba are o Dacie ce intra in intersectie pe verde sa se asigure ca nu vine unul de pe rosu ca berbecul :scratch: ? Prostovani sunt si pe 4 dar si pe 2 roti.

 

@Placebo, omul a explicat ce a vrut sa spuna in acel post. /index.php?...st&p=761084

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eo daca eram.....pfoai, scoteam de sub bancheta o mitraliera intr-o mana, 3 grenade in cealalta si dadeam dupa el.

Oai ce las(lash) a fost soferul...

 

soferul a facut exact ce trebuia,dar poate reusim sa-l ,,murdarim'' un pic prin remarci de genul: ,,de ce nu s-a asigurat!!!!''

 

 

Ce voiati, s-o dea pe arte martiale pe-acolo, sa goneasca cu papucul dupa nebun?

 

Daca ar fi fost tatal meu in locul soferului, la fel ar fi facut!!!

 

 

bafta la prinderea teribilistului

Editat de disabled_cata
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt proprietarul Daciei:

Am vazut mai demult un reportaj la tv destul de interesant.

Companiile de asigurari sunt obligate sa cotizeze la un fond comun pt despagubirea proprietarilor de masini avariate in accidente cu autor necunoscut.

dar nu se face prea multa valva..ca sa nu fuga toti la asig.

anyway. fa sapaturi vezi ce descoperi. poate ai norok. :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fata a relatat un accident si ne-a cerut informatii ca sa dea cel vinovat.

 

Si ce primeste? Halal comunitate.

 

@loki: incearca sa vezi daca poti localiza acel service; treci pe acolo, zambeste frumos si inventeaza ceva ca te-ai imprietenit cu un motocicliest care ti-a zis ca poti sa dai de el pe acolo etc etc...

 

asta daca ai timp si chef :scratch:

 

este totusi un necaz mic si incercati sa-l puneti la o parte.

 

@all -> ajutati fata daca puteti... daca nu, stati in banca voastra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot mai aud chestii de-astea si destepti luand apararea unui motociclist chiar daca vina ii apartine, incepe sa-mi fie rusine de tagma in care sunt si eu bagat!

 

Observ, ca si in cazul soferilor, si daca nu recunoasteti asta, nu sunteti corecti, in randul mototciclistilor isi fac aparitia din ce in ce mai multi idioti in fiacare zi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...