Sari la conținut

Zona Rahova - Ferentari - Magurele


Postări Recomandate

Multumesc pentru gandurile bune :bounce: Desi sun cu mana legata de gat,am fost la munte :laugh: ce e drept n-am facut traseu si am mai fost si pasager in conserva,dar a fost frumos.Vremea a fost super acolo,fata de Bucuresti unde era frig si ploua :P Nea-m intors pe Cheia si aveam un mare deget infipt adanc in gat de ciuda...ma gandesc ca nu mai prind vreme buna anul asta sa merg acolo cu mobra.Oricum ne vedem vineri si discutam mai pe indelete

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

bai ....poopy , iti folosea nr. de inmatriculare , ca il invatau baietii sa circule regulamentar cu carutul prin spital !!!! ai grija de tine , si cand ne vedem sa facem un scandenberg :bounce:

P.S. daca ai nevoie de ceva , ajutor la reparat ........... da o vorba prin sat ....eu sunt disponibil !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai ....poopy , iti folosea nr. de inmatriculare , ca il invatau baietii sa circule regulamentar cu carutul prin spital !!!! ai grija de tine , si cand ne vedem sa facem un scandenberg :P

P.S. daca ai nevoie de ceva , ajutor la reparat ........... da o vorba prin sat ....eu sunt disponibil !!

 

 

DACA AI NEVOIE DE AJUTOR SA NU NE SUNI PE NOI DA ? = :bounce: :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ia ziceti bre' de unde iau si eu niste manusi mai de iarna asa ....ieftine si bune :bounce: ca am probat azi unele parca erau de iesit la sanius mai lipsea fularul si caciula cu ciucurasi LOL

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ia ziceti bre' de unde iau si eu niste manusi mai de iarna asa ....ieftine si bune :laugh: ca am probat azi unele parca erau de iesit la sanius mai lipsea fularul si caciula cu ciucurasi LOL

stii de magazinul de langa cotroceni, da??

dar de cel de pe popa nan colt cu timpului nr 30, sector 2 ??? acolo este un alt magazin cum este cel de la ploiesti, unde gasesti toate produsele din catalogul louis...daca nu sunt, faci comanda si vin..

eu mi-am comandat deja un costum d-ala in care nu ingheti...e cam scump... dar daca o sa fie asa cum scrie, atunci merita toti banii... si viziera la casca.... si un cort de 3 persoane...

si eu si prietenul meu de acolo ne-am luat aproape toate "accesoriile" pentru motor... (el) manusi... si casca... si geaca... si brau pentru mijloc (d-ala mi-am luat si eu) si cagule... si eu cizme waterproof (azi le-am luat)... si gaoace galbena pentru ploaie...combinezon adica... :bounce: ... si protectie de spate pentru geaca... sa mai continui?

si daca vrei, pot sa-ti dau si numarul de la magazin...stai un pic... caut cartea de vizita... asaaa.... adrian banica 0721 382 741 sau telefon magazin "paula's biker shop" 021 252 0278 sau www.paulas-bikershop.com

nu ca-i fac reclama, dar are produse bune, si la pretul din catalog si mie mi se pare mai mult decat perfect!!!

succes!!!

Editat de inascorpio
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba sa`mi bag picioru in totzi shoferii ca era sa fac azi 3 accidente cu masina fmm de treaba

1. cu un motociclist de a iesit el cica pe axu drumului da a intrat pe sensu meu iar io mergeam mai spre mijlocu shoselei ca era extrem de prost drumu pe dreapa.... evitat, bagat carne unde trebuie

2. cu un handicapat cu un logat de a intors el in intersectzie iar io veneam din dreptu unei dube si nu vedeam ce se intampla in fatza ei ... nici prin gand nu`mi trecea ca melteanu intoarce pe acolo .... evitat, luat familia la bairam ...

si 3 cu doi tzigani pe scuter fmmdeciori de faceau ei jaloane cu semnalu de stanga pus de pe astia daca aveam masina o palma mai in stanga ii tranteam :|...

 

in rest voi ce mai zicetzi ? bine? sanatosi ? :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce mai faceti bre' ............eu momentan sunt cu dihania la doctor ca nu se trezeste dimineata .

poopy vad ca esti singurul care mai activeaza

P.S. dracusorule vezi ca sapt. asta erai sa dai peste mine la trecerea de pietoni in fata cazinoului de langa Mc. :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dan........cica sa dat toata lumea la fund sau lucreaza sub acoperire , nu stiu ce sa zic ............sunt cativa care pleaca cam in fiecare weekend la plimbare , bravo voua mai oameni profitati de putinul timp frumos ramas din acest an . bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A.M.R 5 zile de gips :grinbandit: acum sa vedem daca mai prind si vreme frumoasa...Partea nasoala e ca imi expira I.T.P.-ul si...o sa am de umblat. E motiv sa te respinga daca ai carena polizata? Intreb pt ca nu am fost niciodata cu motorul la I.T.P.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bravo man ....uite un om cu spirit curajos si sange in vene !!!

poopy .......... daca ai semnalele in ordine stopul etc si doar carenele busite nu cred ca iti zic nimic . ai grija sa ai cauciucurile pe ea ca si in talon pe toba sa nu scrie nimic de genu - not for road use sau bla bla racing si sa nu faca urat . sa ai lumina pe nr. ....bla bla bla ...............chestii care ar putea provoca accidente intelegi .......poti sa te duci si fara carene numai sa ai totul ok in rest .

io tocmai am facut o programare on-line la R.A.R voluntari pt Autenticitate . stiti careva daca sunt valabile programarile on-line ca acolo nu am gasit rubrica moto asa ca am bifat autovehicul cu masa sub 3500 kg . io sper sa nu ma duc ca boul sapt viitoare si sa plec ca vaca . bafta

 

2289597060101406240rxieSW_th.jpg

 

 

poze din concediu ( au dimensiuni de peste 1M asa ca se incarca cam greu )

 

pe scurt ..... Zarnesti apoi toata creasta masivului Piatra Craiului (facuta in 15 ore cu urcare de la cab. Curmatura pe varful Turnu , strabatut toata creasta pana la VF. La Om si coborat pe intuneric bezna cu lanterna frontala La Lanturi , dormit in refugiul Spirla cu mana pe cutit :grinbandit: ) apoi vizitat Brasov , Copsa Mica , Sibiu , Sighisoara , iar in Brasov , Baile Tusnad , Lacul Sf. Ana , din nou toate drumurile trec prin Brasov si apoi Campina , Buzau , Braila , Galati , Tecuci si cap de linie Bucuresti

 

P.S. ..... toata excursia sa facut cu ce mijloace de transport am prins ( de la carute la IC. ) la anul vreau sa merg cu Monstru'

Editat de adolf_ss
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...Nu o sa vin vineri plec cu baieti 3 zile sa ne dam cu mobrele chiar daca e frig . Vine si INA cu noi ...

 

Daaaa..... si ce frumos a fost!!!!!!

Uitati-va si voi aici.... Poate odata vom face si noi impreuna o plimbare asa..

/index.php?...4980&st=220

 

 

ba sa`mi bag picioru in totzi shoferii ca era sa fac azi 3 accidente cu masina fmm de treaba ...

in rest voi ce mai zicetzi ? bine? sanatosi ? :)

 

Tot asa o sa-i injuri si dupa ce-ti iei A-ul :grinbandit:

Ba mai rau, zic eu!!!

 

...O sa aduc si un marker(daca nu uit) sa-mi dati autografe pe gips :D ...

 

Sa nu dai gipsul jos pana vineri, da??!! Ca-ti desenez ce vrei tu... facem "ora de desen" pe el, ok??!! :blink:

 

Salve baieti ce mai faceti,unde ati fost vineri ca eu am venit la Mc.pe la 21.00 si nu mai erea nimeni.

He,he!!! Eram deja la cheia!!! Si petreceam!!!

Hai odata si tu cu treaba, ia-o pe lili si hai in 3-5 oct la bran!!!

/index.php?...p;#entry1478625

Haideti toti!!!

Poate chiar o sa fie ultima plimbare!!!

(eu deja imi iau manerele incalzite azi...si manusi de iarna.. si un nou combinezon de ploaie... si ma echipez... si gata!!)

 

dan........cica sa dat toata lumea la fund sau lucreaza sub acoperire , nu stiu ce sa zic ............sunt cativa care pleaca cam in fiecare weekend la plimbare , bravo voua mai oameni profitati de putinul timp frumos ramas din acest an . bafta

Ce fund? care fund? :D

Care "sub acoperire"??? Ca v-am tot impins de la spate sa mergem si noi impreuna... Tu ai motive serioase, Dan la fel, dar restul???!!!!

 

Am fost simbata pe DN1A pina la Siriu apoi pina in BV si inapoi pe Cheia

Frig rau taticule... 9 grade pe alocuri, putina burnitza pe cheia ceatza apoi iar distractie...am plecat la 9.30 din Rahova si m-am intors la 9.00 seara... Super FUN

unde ai fosT???!!!!

si de ce n-ai venit cu noi??!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoasa iesire Ina :) Din pacate eu nu stiu daca mai apuc sa ma dau cu mobra anul asta :blink: Chiar vineri scot gipsul,deci nu o sa ai pe ce desena. Oricum abia astept sa pot sa aplaud :D

lasa...tu adu gipsul cu tine.... pe mana sau pe langa... :grinbandit:

si la bran se merge si cu masinile

deja a inceput numaratoarea inversa si mai sunt doar 7 locuri libere!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lasa...tu adu gipsul cu tine.... pe mana sau pe langa... :grinbandit:

si la bran se merge si cu masinile

deja a inceput numaratoarea inversa si mai sunt doar 7 locuri libere!!!

As merge cu mare placere, dar stau destul de prost cu banii :) Si banii de care o sa fac rost, sunt pentru repararea motorului si I.T.P. Sa vad intai cat ma costa reparatiile si daca imi raman bani si mai sunt locuri,vin si eu :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

credetzi ca numai voi atzi fost in aventura ? =)))

na ca am fost si io ieri la tg muresh si inapoi cu DACIA!!! :blink:

fun... am plecat la 3 noaptea cu 110 lei de benzina... in ciolpani ne-am intalnit cu un prieten d-al tipului cu care eram ne-a mai dat 50 de lei ... gata hai sa mergem ... tatal nostru de 3 ori si plecam...

pe la 50 de km asa pe dealuri am ramas fara ulei in cutia de viteze! LOL si a inceput masina sa faca de zici ca mergeam cu gateru pe strada. Am ajuns in tg muresh ne-am facut treaba am bagat de 16 lei ulei in cutie (noroc ca am porbagaju plin de scule) si hai inapoi ... (16 lei = 4 litride benzina ... mai mergeam 50 de km )

la intors deja intrebarea era"frate ne ajunge benzina pana in brasov" .. dap a ajuns ... da nu mai erau bani :grinbandit:)) si uite asa am facut frigu pana ne-a trimis un prieten 100 lei ... am bagat benzina si am plecat spre casa :)

dar e bine .. ne-am distrat, am mancat 2 felii de paine si 2 felii de nush ce mezel si am fumat la posta un pachet, apa aveam io in masina de saptamana trecuta, dar ... DAR a fost bine ca aveam cafea proaspata in termos, cafea care cand beai curgea pe tine!! LOL creca era termos cumparat de la Bruno ...

Si tot am ajuns acasa :D long live dacia :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...