Sari la conținut

Comemorare In Fata Guvernului


DAC MOTORS
 Share

Postări Recomandate

Trebuie sa respectam cele 15 minute. Am prefera ca orice alta activitate sa nu fie legata de aceasta manifestare ... repet ESTE O COMEMORARE SI NU AVEM AUTORIZATIE. Fara suparare, nu ne putem permitem sa ne luam responsabilitatea altor activitati conexe. Va rog sa respectati regulile stabilite.

 

 

Poate ca nu m-am exprimat bine. Am vrut sa spun ca sunt dispusa sa ajut la impartirea unor fluturasi evident NU in timpul celor 15 min

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 388
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Inca nu stiu detalii in cat timp sunt gata tricourile si cat dureaza procesul de imprimare. Ne va lamuri willy. trebuie sa ne grabim oricum, sa avem tricourile pana marti seara. Cei care doresc sunt rugati sa lase pm la tel sau pe mess ronniefade.

 

 

Marimi disponibile: L, XL, XXL. In principiu am pus deoparte 200 bucati XL. Pentru alte preferinte contactati-l pe unforg1ven.

Duminica voi avea nevoie de un raspuns cu privire la numarul exact pentru a trece la partea "distractiva": executia. Asadar, postati-va aici doleantele si veniti duminica la Arc!

Editat de th1nkp1nk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[...]Daca tot critici vino si cu o propunere[...]

A fost o chestie mai demult. S-a incercat promovarea imaginii aleaia in 2 culori galben + negru care stiliza reflectia unui motociclist intr-o retrovizoare laterala. Toata lumea stie simbolul de la pepsi ptr ca s-a intiparit deja in memorie vazundul atat de des... Deci ... nu se poate pastra acea idee? Mie personal, acea imagine este singura care mi-a ramas intiparita. Atat am avut de spus referitor la costumatie. Voi veni si ma voi comforma regulilor stabilite de DM. Voi purta doar o banderola neagra la mana stanga. Merci de intelegere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poti sa trimiti si in tara?prin posta su curierat?

 

sigur ca se poate. il pun la curierat cu plata la destinatar. am nevoie de adresa ta.

 

"A fost o chestie mai demult. S-a incercat promovarea imaginii aleaia in 2 culori galben + negru care stiliza reflectia unui motociclist intr-o retrovizoare laterala. Toata lumea stie simbolul de la pepsi ptr ca s-a intiparit deja in memorie vazundul atat de des... Deci ... nu se poate pastra acea idee? Mie personal, acea imagine este singura care mi-a ramas intiparita. Atat am avut de spus referitor la costumatie. Voi veni si ma voi comforma regulilor stabilite de DM. Voi purta doar o banderola neagra la mana stanga. Merci de intelegere."

 

ranga propunerea ta nu e rea. m-am tot gandit si eu la varianta de galben. O sa mai astept pareri legate de acest aspect.

Ma gandesc ca nu degeaba a fost ales si galbenul la semnul de incepatori.

oameni buni, MERGEM PE ROSU SAU PE GALBEN?

 

RANGA n-ar fi rau daca toti am avea "uniforma". este unul din momentele in care TREBUIE sa faci parte din "turma" mergand pe ideea de unitate! conform sloganului celor 3 muschetari, toti pentru unu si unu pentru toti.

in situatia data trebuie sa ne mentinem uniti. doar asa putem schimba ceva. singurei de capul nostru o sa urlam la luna.

Merci pentru intelegere.

Editat de unforg1ven
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o sa iti trimit pm cu adresa mea,doar numai ca astept sa vad ce fac si ceilalti din orasul meu..momentan sunt la bacau la intalnire,eu am ramas acasa ca am moto pe butuci deocamdata.care-i pretul la tricou ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o sa iti trimit pm cu adresa mea,doar numai ca astept sa vad ce fac si ceilalti din orasul meu..momentan sunt la bacau la intalnire,eu am ramas acasa ca am moto pe butuci deocamdata.care-i pretul la tricou ?

 

11 ron. (110mii lei. ) da cateva pagini in spate pe la pagina 6 cred vei gasi si modelul si preturi. th1nkp1nk este fata care se ocupa de printarea lor si design.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

11 ron. (110mii lei. ) da cateva pagini in spate pe la pagina 6 cred vei gasi si modelul si preturi. th1nkp1nk este fata care se ocupa de printarea lor si design.

 

Asadar:

 

Tricouri negre personalizate

 

Pret: 11 lei (110 mii)

Marimi disponibile: XL (daca aveti preferinte de L sau XXL dati un semn)

Data limita pana la care puteti comanda: duminica seara

Termen de livrare: miercuri (le va aduce Unforg1ven la locul stabilit)

 

Persoana de contact: Unforg1ven 0744.983.554

post-19771-1181310596_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un nou model de fluturas absolut superb

 

fata : /index.php?...t&id=193352

verso : /index.php?...t&id=193353

Fara retineri va zic!!!... sunte-ti mai rau ca copiii,....alea is texte??? :) Dragul meu prieten.......blablabla... :scratch: :peace: ...... mai rau ca fluturasii care ne-au fost dati pe clasa a 7-a (cu SIDA) :) ............

Pe mine nu m-a intereseaza campaniile (de oricare ar fii)..... conduc, ma risc ... pe Pielea mea cu vointa mea!!!..... Da totusi sunteti ca copiii....... :) :moron: ....... hmmmmmmm "Dragul meu prieten!!!...... :smoke: :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor, la capitolul tricouri, trebe mesaj scurt. UN FAR INSEAMNA O VIATA.Fac modelul acu' la munca, pe fuga, si asa o sa-mi fac si tricoul. Este timp prea scurt pt a centraliza comenzile, in sensul de a lua in seama masurile. Mergem pe masura mai mare, eventual il imbracati peste echipament. Este o parere.

 

 

Later edit: Mor de ciuda ca, de fiecare data, tot pe fuga ne organizam. Mai bine lasam actiunea pt 1 iulie, ca sa fie cu adevarat ampla si sa ne putem coordona.

Editat de Kali
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor, la capitolul tricouri, trebe mesaj scurt. UN FAR INSEAMNA O VIATA.Fac modelul acu' la munca, pe fuga, si asa o sa-mi fac si tricoul. Este timp prea scurt pt a centraliza comenzile, in sensul de a lua in seama masurile. Mergem pe masura mai mare, eventual il imbracati peste echipament. Este o parere.

 

 

Buna parerea! Dar mai sunt si cereri de XXL pe care nu le putem refuza :scratch:

 

Vino cu mesajul si ne dam cu parerea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor, la capitolul tricouri, trebe mesaj scurt. UN FAR INSEAMNA O VIATA.Fac modelul acu' la munca, pe fuga, si asa o sa-mi fac si tricoul. Este timp prea scurt pt a centraliza comenzile, in sensul de a lua in seama masurile. Mergem pe masura mai mare, eventual il imbracati peste echipament. Este o parere.

Later edit: Mor de ciuda ca, de fiecare data, tot pe fuga ne organizam. Mai bine lasam actiunea pt 1 iulie, ca sa fie cu adevarat ampla si sa ne putem coordona.

 

intre noi stim ce inseamna "un far inseamna o viata" conservarii in schimb iti spun eu ca nu ar intelege nimic din acest mesaj. este suficient timp pentru centralizarea comenzilor pana duminica. mai toate tricourile vor fi xl by default daca cine cere nu specifica marimea. oricum sunt destul de putini care vor alta marime. se vor face by default cel putin 30 tricouri xxl. asa ca se va acoperi cererile de moment.

 

Eu zic ca mesajul ales este potrivit. intr-u cat o manevra imprevizibila a unui conservar poate lua viata unui motociclist.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fara retineri va zic!!!... sunte-ti mai rau ca copiii,....alea is texte??? :) Dragul meu prieten.......blablabla... :scratch: :) ...... mai rau ca fluturasii care ne-au fost dati pe clasa a 7-a (cu SIDA) :) ............

 

Dar astea-s texte? Rusinica tie, "dragul meu prieten".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu as vrea sa il port si in alte situatii si pe asta de acum nu pot ca as speria lumea... nu se intelege ca e vorba de 2 roti.

in masura in care nu se va schimba pretul de imprimare vom incerca sa mai adaugam un desen cu o motocicleta. in cazul asta te satisface?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sant gata cu 5000 de fluturasi...si voi aduce si o camera pentru a filma toata actiunea si pentru a o putea apoi baga pe forum sau eventual la tv .

SIGUR militia ne va urmarii si ea ...si chiar daca se lasa cu amenzi cred ca merita actiunea .

 

P.S. cu cine pot discuta despre impartirea fluturasilor ( unde ii impartim ) si cine ma ajuta ?

 

te ajut cu mare placere. tinand cont de traficul aglomerat si ambuteiajele de zi cu zi, pot sa-mi rup o ora pe zi sa stau la semafor sa impart fluturasi si sa le explic conducatorilor auto riscurile neatentiei la volan si neasigurarea la schimbarea benzilor.

daca e nevoie de bani pentru printarea lor sunt dispus sa cotizez. as dori cel putin 300-400 de fluturasi.

asta ar putea sa faca orice motociclist cu astfel de fluturasi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar astea-s texte? Rusinica tie, "dragul meu prieten".

da mai prieteneee!!! dar totusi,..... conservarii si motociclistii cred......, sau cel putin ma face sa cred ca sunt toti,... sau majoriteatea oameni adulti, cu mintea pe umeri....... nu au nevoie de texte din alea (dragul meu prieten....)

Gandesti ca copiii... am mai spuso.... nu ma mir!!!! :scratch: :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pasul 1. (nu am timp in secunda asta, asa ca n-am prelucrat si motocicleta.)

 

post-2978-1181315668_thumb.jpg

 

 

inima are culorile unui neon, nu stiu cat de clar se vede.

Editat de Kali
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da mai prieteneee!!! dar totusi,..... conservarii si motociclistii cred......, sau cel putin ma face sa cred ca sunt toti,... sau majoriteatea oameni adulti, cu mintea pe umeri....... nu au nevoie de texte din alea (dragul meu prieten....)

Gandesti ca copiii... am mai spuso.... nu ma mir!!!! :scratch: :)

 

1. " conservarii si motociclistii cred......, sau cel putin ma face sa cred " = agramare uriasa

2. " ca copiii... " - cacofonie

3." am mai spuso" - iar ai calcat gramatica in picioare.

Asta asa ca fapt divers...

Cunosti conceptul conform caruia atunci cand esti convins ca sti totul de fapt nu sti nimic?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. " conservarii si motociclistii cred......, sau cel putin ma face sa cred " = agramare uriasa

2. " ca copiii... " - cacofonie

3." am mai spuso" - iar ai calcat gramatica in picioare.

Asta asa ca fapt divers...

Cunosti conceptul conform caruia atunci cand esti convins ca sti totul de fapt nu sti nimic?

ai PM .... :moron: nu-i frumos sa ne tragem de sireturi in public!!! :)

Sa revenim la subiectul topicului!!! :scratch:

 

 

Pasul 1. (nu am timp in secunda asta, asa ca n-am prelucrat si motocicleta.)

 

post-2978-1181315668_thumb.jpg

inima are culorile unui neon, nu stiu cat de clar se vede.

mda... asa mai merge pe un tricou sa port!!! :peace: -- Chiar saptamana viitoare o sa-mi imprim pe un tricou negru :smoke: !!!

nu "draga prietene conservar (iubit) :) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asadar:

 

Tricouri negre personalizate

 

Pret: 11 lei (110 mii)

Marimi disponibile: XL (daca aveti preferinte de L sau XXL dati un semn)

Data limita pana la care puteti comanda: duminica seara

Termen de livrare: miercuri (le va aduce Unforg1ven la locul stabilit)

 

Persoana de contact: Unforg1ven 0744.983.554

 

 

Daca vreti grafica pt tricou, in corel , dati un mail la motorangel@gmail.com

 

RESPECT!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar daca sunt relativ off-topic, as vrea sa ma refer putin la textul propus pentru a fi imprimat pe tricouri : " nu ai dreptul sa-mi iei viata".

Apreciind foarte tare initiativa si toate eforturile depuse in acest sens, nu vreau sa par carcotas, dar cred ca ne-am grabit cu textul respectiv.

Cred ca este putin cam agresiv si brutal si nu face decat sa perpetueze o oarecare stare de tensiune. Pentru a prinde la toate categoriile, mesajul nostru nu trebuie sa fie expus sub forma unui REPROS. Nu spun ca nu ar trebui sa fim expliciti, dar, totusi, nu cred ca suntem vanati deliberat. Chiar daca nu putem sa fim foarte unitari in actiunile noastre, poate reusim sa ne coordonam cumva. Motoarele noastre, desi nu sunt foarte turate enerveaza anumiti participanti la trafic.

Nu vreau sa ma lansez in clisee de genul mentalitatea trebuie schimbata ...and stuff, caci stim cu totii ca asta este buba. Insa, suplimentar, ne confruntam cu brutalitatea, nesimtirea si agresivitatea ieftina a unora.

Interesant este ce fac cei care organizeaza Motorrock. Nu percep bani pentru concert, ci jucarii sau cadouri pentru copii. Deci...motociclistii, aceste brute .. doneaza jucarii si cadouri. Foarte interesant impact de PR si foarte util noua tuturor. Tot azi, imi povestea un prieten ca motociclistii din Focsani s-au strans, au facut o parada, s-au dus la o scoala ajutatoare si au donat niste bani. A doua zi toate ziarele au vuit si, implicit, s-a repercutat si asupra oamenilor obisnuiti. Actiuni de genul acesta schimba mentalitatea.

Nu spun ca trebuie sa facem la fel. In schimb, ne putem gandi la lucruri similare.

Si ca sa nu fiu luat drept un carcotas, va propun o idee simpla pentru sloganuri, tricouri or whatever, pe care o putem avea in vedere pe viitor:

- Eu n-am airbag, uita-te in oglinda

 

Parerea mea este ca miercuri ar trebui sa ne concentram pe comemorare, aprindere de lumanari. Nu stiu daca e bine sa amestecam gestul acesta cu orice tip de protest suplimentar, cand efectiv faptul ca ne strangem intr-un numar mare si onoram memoria celor care s-au stins poate fi perceput in sine ca un protest. Cred ca actiunea de pe 13 ar trebui sa fie inceputul unei lungi campanii de constientizare si sensibilizare la care fiecare dintre noi ar trebui sa contribuie intr-un fel. In fiecare saptamana putem face ceva in acest sens.

Si de fapt, cred ca protestul suprem consta in prezenta noastra cat mai intensa in trafic zi de zi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...