Sari la conținut

Bercenarii


tilik
 Share

Postări Recomandate

In weekendul 22-23.09 voi face urrmatoarea escapada:

Ziua 1 : 400km compusi din traseul Bucuresti-Constanta-Istria-Enisala-Jurilovca-Murighiol-Mahmudia

obiective: cetatea Istria, Enisala, Argamun(Jurilovca), Halmyris(Murighiol), Salsovia(Mahmudia)

 

 

Cazarea va fi in Mahmudia sau imprejurimi(Murighiol sau Tulcea)

 

Ziua 2: cca400km compusi din traseu Mahmudia-Tulcea-Isaccea-Galati(trecere bac)-Slobozia-Bucuresti

obiective: Muzeul de Arheologie si Acvariul din Tulcea, cetatea Naviodonum (Isaccea), Castrul roman Tirghina(Galati)

 

 

Plecarea va fi Sambata dimineata la ora 6:30.

Daca exista doritori sa ma insoteasca in descoperirea Dobrogei sa se anunte pt a putea vorbi de cazare (iO ma "cazez" la socrela wink.gif in Mahmudia).

Haideti sa simtim vantul in piept, sa invatam ce inseamna touringul si sa ne descoprim tara ...adica sa fim motociclisti dom'le !CBCGW.gif

 

PS: Nu stiu cat de bun este drumul ce va fi parcurs dar va fi facut in regim de plimbare. relaxare si cu pauze de poze, dureri si alte cele ce vor veni !

Editat de the lord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Misto tura, ma gandesc poate va insotesc si eu :P

 

Te asteptam cu mare placere (...si daca apar probleme te duc cu duba la Stefan la service !wink.gif..il cunosti,nu-i asa ?!)

 

In weekendul 22-23.09 voi face urrmatoarea escapada:

Ziua 1 : 400km compusi din traseul Bucuresti-Constanta-Istria-Enisala-Jurilovca-Murighiol-Mahmudia

obiective: cetatea Istria, Enisala, Argamun(Jurilovca), Halmyris(Murighiol), Salsovia(Mahmudia)

 

 

Cazarea va fi in Mahmudia sau imprejurimi(Murighiol sau Tulcea)

 

Ziua 2: cca400km compusi din traseu Mahmudia-Tulcea-Isaccea-Galati(trecere bac)-Slobozia-Bucuresti

obiective: Muzeul de Arheologie si Acvariul din Tulcea, cetatea Naviodonum (Isaccea), Castrul roman Tirghina(Galati)

 

 

Plecarea va fi Sambata dimineata la ora 6:30.

Daca exista doritori sa ma insoteasca in descoperirea Dobrogei sa se anunte pt a putea vorbi de cazare (iO ma "cazez" la socrela wink.gif in Mahmudia).

Haideti sa simtim vantul in piept, sa invatam ce inseamna touringul si sa ne descoprim tara ...adica sa fim motociclisti dom'le !CBCGW.gif

 

PS: Nu stiu cat de bun este drumul ce va fi parcurs dar va fi facut in regim de plimbare. relaxare si cu pauze de poze, dureri si alte cele ce vor veni !

post-26588-0-68587300-1347226108_thumb.jpg

post-26588-0-07685200-1347226112_thumb.jpg

post-26588-0-83359300-1347226114_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi... nota de exotism...

 

Ce io fi apucat pe cei de la Rompetrol Dristor sa mai puna o pompa de motorina, sincer nu stiu. Bine bine... dar sa le mai puna in ordinea: o motorina, o benzina, o motorina, o benzina... este cel mai frumos, ca nu putea sa "straluceasca" unul dintre ei si sa puna benzina cu benzina si motorina cu motorina, logic!

 

Se mai grabeste omul... ce sa-i faci, se uita la pompa, citeste... benzina da... verde... motorina nu... negru... si instinctual pune mana pe furtunul cu care era obisnuit sa puna benzina. Am avut un adevarat cosmar cand m-am uitat intr-o doara la pompa si am vazut ca furtunul de motorina lipseste :yikes: ... ba nu... chiar eu il tii in mana!!!

 

Inedit... azi am reusit sa pun de 1 leu motorina in rezervor. :rusinica:

 

Si ca sa scot si ultima picatura de motorina... am tras un drum pana la Slobozia si inapoi. Frumos orasul! :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca tot sunteti cei mai activi, vin si eu cu putin offtopic. daca dati de chestia asta micuta si simpatica pe strada ar fi cam tare. a disparut duminica din zona de vis-a-vis de curtea de apel.

sper ca nu v-am intrerupt prea tare discutia.

 

295174_503125233048523_604976448_n.jpg

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi... nota de exotism...

 

Ce io fi apucat pe cei de la Rompetrol Dristor sa mai puna o pompa de motorina, sincer nu stiu. Bine bine... dar sa le mai puna in ordinea: o motorina, o benzina, o motorina, o benzina... este cel mai frumos, ca nu putea sa "straluceasca" unul dintre ei si sa puna benzina cu benzina si motorina cu motorina, logic!

 

Se mai grabeste omul... ce sa-i faci, se uita la pompa, citeste... benzina da... verde... motorina nu... negru... si instinctual pune mana pe furtunul cu care era obisnuit sa puna benzina. Am avut un adevarat cosmar cand m-am uitat intr-o doara la pompa si am vazut ca furtunul de motorina lipseste :yikes: ... ba nu... chiar eu il tii in mana!!!

 

Inedit... azi am reusit sa pun de 1 leu motorina in rezervor. :rusinica:

 

Si ca sa scot si ultima picatura de motorina... am tras un drum pana la Slobozia si inapoi. Frumos orasul! :burnout:

 

Eu nu te cred.......adica nu cred pana nu vad, vineri te astept cu plinul facut......desigur, diesel :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si, nu se duce dreaq motocicleta ??

 

 

daca a completat cu benzina sau era benzina in rezervor si s-a amestecat nu se intampla mare lucru ( filtru de benzina trebuie schimbat si nu neaparat pompa de benzina spalata )

motorina este mai uleioasa si unge si motorul poate sa ii faca bine dar nu cantitati enorme

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revin, cine se anunta pt iesirea din 29-30 si cine se mai anunta(s-a notat Suzy ca prezenta) pentru cea din 22-23 ?

Ambele iesiri sunt detaliate in posturile anterioare.

Pentru iesirea din 29-30 specificati si care varianta de traseu preferati (Transalpina-Voineasa sau Vidraru-Cumpana). Functie de varianta ce va fi finala trebuie facute rezervarile.

Sau ma agit degeaba ?! .....da' parca se tot anuntau unii....doar din vorbe, fara fapte ?! Haideti mai oameni buni, ori mergeti ori nu !...sau e mai interesanta caterinca pe forum decat mersul efectiv cu motorul ??!?!!?

Editat de the lord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revin, cine se anunta pt iesirea din 29-30 si cine se mai anunta(s-a notat Suzy ca prezenta) pentru cea din 22-23 ?

Ambele iesiri sunt detaliate in posturile anterioare.

Pentru iesirea din 29-30 specificati si care varianta de traseu preferati (Transalpina-Voineasa sau Vidraru-Cumpana). Functie de varianta ce va fi finala trebuie facute rezervarile.

Sau ma agit degeaba ?! .....da' parca se tot anuntau unii....doar din vorbe, fara fapte ?! Haideti mai oameni buni, ori mergeti ori nu !

 

Eu vin doar la plimbarea de pe 29-30. Am datorii de platit ,caci altfel as veni cu placere si la cea de pe 22-23

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu vin doar la plimbarea de pe 29-30. Am datorii de platit ,caci altfel as veni cu placere si la cea de pe 22-23

 

Deci incepem lista pt 29-30:

1.iO -ma trec primul ca tot ma agit p'acilea biggrin.gif

2.Ciorap+1

3.Kosh+1

....

restul reluati lista si adaugati mai departe !...poftiti cu incredere...ca e loc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca reusesc sa mai aman probleme de sanatate, este foarte posibil sa inchei sezonul moto prematur, dupa 20 tre' sa ma programez sa ma vada chirurgul.

In functie de ce spune ala, vedem ce si cum. Clar, pe 22 nu pot ajunge!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca reusesc sa mai aman probleme de sanatate, este foarte posibil sa inchei sezonul moto prematur, dupa 20 tre' sa ma programez sa ma vada chirurgul.

In functie de ce spune ala, vedem ce si cum. Clar, pe 22 nu pot ajunge!

Te rog sa-i spui medicului ca nu-ti dam voie sa te operezi pana pe 1 octombrie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai aproape pe care il stiu e la NRG Auto, la vreo cateva sute de metri dupa intrarea in Popesti pe stanga. Problema e ca e cel mai scump posibil, 160 lei dar macar tipul de acolo e ok.

Da,stiam de acela dar cam scump.E aproape rezolvata treaba.

Multumesc oricum. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...