Sari la conținut

Bercenarii


tilik
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

si io l-am vazut pe Rossi pe youtube si tot nu merg ca el...baga la cap ! :nono:

 

ingineria mare e cand il strangi la loc, si anume "CAT de MULT" il strangi pt ca se infileteaza in aluminiu !!! io-ti recomand Benny MOTORS - in zona strazii Mariuca, 0769.428.473-Stefan (ii zici ca suni din partea lui Alex cu duba care a fost la el la carburatie cu "dulapul" ). Preturi rezonabile si ok tehnic !

PS: nu recomand decat daca am vazut cum se lucreaza !

 

N-a scos, dar nici tu n-ai scos-o intreaga de la el !! :crack:

 

Ai trecut de la o extrema la alta !!!

Da ,am auzit de faza cu stransul prea mult si apoi buff sa iti curga ulei,o sa iau in calcul serviceul care mi l-ai recomandat,150 lei costa revizia la yamaha,si avantajul e ca iti mai ofera si facturi.....+ carte service,nu stiu cate serviceuri ofera asta,asa macar ai ceva la mana daca ti se strica ceva

Editat de sonyy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da ,am auzit de faza cu stransul prea mult si apoi buff sa iti curga ulei,o sa iau in calcul serviceul care mi l-ai recomandat,150 lei costa revizia la yamaha,si avantajul e ca iti mai ofera si facturi.....+ carte service,nu stiu cate serviceuri ofera asta,asa macar ai ceva la mana daca ti se strica ceva

Cred ca e pretul doar pt manopera si de obicei trebuie sa iei consumabilele de la ei ca sa ai garantie iar asta inseamna niste adaosuri la produse destul de mari, faci cum crezi, e banii tai !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca e pretul doar pt manopera si de obicei trebuie sa iei consumabilele de la ei ca sa ai garantie iar asta inseamna niste adaosuri la produse destul de mari, faci cum crezi, e banii tai !

Da,atat e si la Honda,manopera 150 ron respectiv 50 ron schimb ulei si 100 ron testat mai multe rahaturi,consumabile alti bani alta distractie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dastept esti tu mane :))........ai scos tu vreo bujie?.....intreaga sau rupta, nu prea conteaza :))

Nici eu n-as avea probleme de strins sau scos bujiile (chiar si alea intepenite), dar ca sa desfac un sfert de motor pina la ele, mai bine dau aluia si 200 Ron. Intradevar cu frinele nu m-as juca nici eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am rezolvat,am schimbat uleiul,bujiile,filtru de ulei,curatat frane,schimbat lichid de frana si lichid de racire in total 200 lei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am rezolvat,am schimbat uleiul,bujiile,filtru de ulei,curatat frane,schimbat lichid de frana si lichid de racire in total 200 lei

Filtru de aer nu necesita schimbarea sau curatarea ? Asta pentru ca nu ai specificat ...:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am rezolvat,am schimbat uleiul,bujiile,filtru de ulei,curatat frane,schimbat lichid de frana si lichid de racire in total 200 lei

unde ? ce ulei ai pus ? ce bujii (normale,iridium,platina etc) ?

Editat de the lord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o intrebare...vreau sa-mi cumpar o casca CABERG/ mai exact CABERG V2RR CHRONO.

Am gasit la magazinul ala de la Budapesta cica redusa de la 219 la 119 euro(600ron). Imi place, pare ok...Sa o cumpar?

 

http://www.kronaumoto.ro/index.php/detalii/1796 asta, gen

Editat de euforiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o intrebare...vreau sa-mi cumpar o casca CABERG/ mai exact CABERG V2RR CHRONO.

Am gasit la magazinul ala de la Budapesta cica redusa de la 219 la 119 euro(600ron). Imi place, pare ok...Sa o cumpar?

 

http://www.kronaumoto.ro/index.php/detalii/1796 asta, gen

 

Am eu un Caberg din asta:

 

http://www.louis.de/_10f6e938188df293c1a59131589cd50acf/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=503987

 

Si se abureste rau (nu are pinlock).

Cineva spunea ca la banii aia poti lua un AGV...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si ulei si filtru si bujii si antigel si lichid de frana si servisare etrieri cu 200 lei ?

da ciorap 200 lei,de ce e mult??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da ciorap 200 lei,de ce e mult??

Stai omule linistit, cum sa fie mult? Eu la revizia de 1000, adica schimbat uleiul si filtru de ulei, "verificat" (a se citi la misto) inca 3-4 rahaturi - suma totala 186ron. Cum ti se pare? Am uitat, a curatat si uns si lantul.

Editat de Contabil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da ciorap 200 lei,de ce e mult??

Nu, imi pare mic pretul cu manopera, materiale etc....

 

Tu ce ai recomanda la o viteza maxima de 190km/ora?, dar casca nu ....

Depinde cat te tine buzunarul :) si ce vrei de la o casca. Vrei flip up, vrei full face, vrei mai usoara, mai ventilata, mai ieftina, mai scumpa etc ....

Editat de Ciorap
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

doar 200 lei ma costat manopera,materialele sunt alte cheltuieli,vreo 300 si ceva de lei si alea

Editat de sonyy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...