Sari la conținut

Bercenarii


tilik
 Share

Postări Recomandate

Asta e altceva - cum ai scris tu initial se intelegea ca ai dat cu totul 200 lei - de curiozitate, la cine te-ai dus ?

 

In alta ordine de idei, ne vedem diseara la carciuma la Parau pe la 19 ?

Editat de Ciorap
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

La mecanicul din spatele blocurilor de la mec brancoveanu,de 4 ani ma duc la el,adica de cand am inceput cu scuter,ma ajuta mereu cu sfaturi si ma lasa si cu banii daca nu ii am pe toti,marius il cheama

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, imi pare mic pretul cu manopera, materiale etc....

 

Depinde cat te tine buzunarul :) si ce vrei de la o casca. Vrei flip up, vrei full face, vrei mai usoara, mai ventilata, mai ieftina, mai scumpa etc ....

Full face cit mai usoara, pinlock si nu stiu daca este ok sa aiba si parasolar, pretul undeva la 400 eur.

 

La mecanicul din spatele blocurilor de la mec brancoveanu,de 4 ani ma duc la el,adica de cand am inceput cu scuter,ma ajuta mereu cu sfaturi si ma lasa si cu banii daca nu ii am pe toti,marius il cheama

Am scris de preturi, de am bubuit netul - numai manopera la mine a fost de 186+45tva = 231ron . Restul de materiale au costat 198 ron, ca atare manopera reprezinta 54% din factura - repet, pentru schimbat filtru de ulei, uleiul si curatat/uns lantul, restul vrajeala.

Editat de Contabil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se baga careva diseara la intalnire? O "mici", un ciorba, un pizza..........ceva. Ziceti repede ca ma grabesc :)

Mi-a facut blondina varicela, deocamdata nu ies din casa, afara doar daca nu vrei ceva proaspat. Asa ca joc soliter cam 2 saptamini, si oricum la mine a inceput distractia cu munca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si casca? sa cumpar casca aia?

eu sunt hotarat cam 95%..

p.s. asta cu casti de 4-5sute de iero..ma lasa rece..

In principiu daca are ECE 22.05 inseamna ca indeplineste standardele eoropene si este ok din punct de vedere al sigurantei, restul de bani dati pe o casca mai scumpa ar trebui sa insemne +confort, +calitate finisari, etc. Cel mai bine este sa o incerci totusi in magazin, cit priveste valoarea castii pe care doresc sa o achizitionez, am precizat-o ca sa stie omul pe unde ma invirt cu pretul.

Zi buna!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Ma bag si eu ca musca-n lapte...Sunt proaspat Bercenar, m-am mutat pe undeva pe Racovita. Intrebare intrebatoare: voi unde va tineti mobrele? Nu am prea vazut motoare in jurul blocului meu si am o mica retinere sa o plantez pe a mea in fata blocului pe nepusa masa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Ma bag si eu ca musca-n lapte...Sunt proaspat Bercenar, m-am mutat pe undeva pe Racovita. Intrebare intrebatoare: voi unde va tineti mobrele? Nu am prea vazut motoare in jurul blocului meu si am o mica retinere sa o plantez pe a mea in fata blocului pe nepusa masa.

leago bine de un gard ,stalp ceva + alarma + husa si stai linistit,nu o lasa la loc intunecos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai cred ca asa o sa fac. o leg de gard...acuma...sa nu vina la furat fier vechi (gardu') si sa ia mobra ca bonus!


Ce-ti e si cu paranoia asta.... :tempted:

Editat de StefanLeonte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai cred ca asa o sa fac. o leg de gard...acuma...sa nu vina la furat fier vechi (gardu') si sa ia mobra ca bonus!

Ce-ti e si cu paranoia asta.... :tempted:

 

Leag-o de ce vrei... dar s-o ai in vizor! Razvan, ia zi-i cum ti-ai gasit lanțul slăbit!!! La a mea vecinu' de la parter pe la 4 dimineata a auzit ca tragea cineva de zor de ea... or fi fost oamenii matoliti, dar... (si o tineam legată de coloana de gaz). Acum... depinde ce bijuterie ai... dar dacă vrei sa dormi linistit caută o curte... sau daca ai vecini insomniaci si cu auzul fin pe la parter... te-ai scos!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai cred ca asa o sa fac. o leg de gard...acuma...sa nu vina la furat fier vechi (gardu') si sa ia mobra ca bonus!

 

 

Ce-ti e si cu paranoia asta.... :tempted:

nu te baza pe nimic nici cu legatu de gard nici cu alarma astia ti-o ia cu totu cu lant. singura varianta care e cea mai sigura asa cu a facut un vecin aici la mine e sa iti montezi o camera afara la geam si o indrepti spre motor unde il ai in fata blocului si nu mai ai nici o treaba. camera video se leaga la calculator si este si cu infrarosu se vede noaptea super si stai linistit, sau mai e o varianta, montezi pe ea senzor de miscare si nu stie nimeni unde e montat iar in momentul cand ai miscato in casa ai un fel de pager care suna sau vibreaza de sari din pat cand cineva ti-a miscato (stiu eu pe cineva care vinde asa ceva) si e IMPOSIBIL sa o miste fara sa te anunte pagerul in casa.

 

Leag-o de ce vrei... dar s-o ai in vizor! Razvan, ia zi-i cum ti-ai gasit lanțul slăbit!!! La a mea vecinu' de la parter pe la 4 dimineata a auzit ca tragea cineva de zor de ea... or fi fost oamenii matoliti, dar... (si o tineam legată de coloana de gaz). Acum... depinde ce bijuterie ai... dar dacă vrei sa dormi linistit caută o curte... sau daca ai vecini insomniaci si cu auzul fin pe la parter... te-ai scos!

daca mai ai si o bijuterie de mobra si vine unu sa iti faca rau nu sa ti-o fure si iti rupe o oglinda sau un semnal ca nare ce face cum e? asa cu o camera video instalata nai treaba si afli imediat cine a facut asta. cu legatu e ca alarma pe silent nu ti-o apara cu nimic. ati auzit de foarfeca aia gura de lup care taie fier beton de 16 fara probleme? am eu acasa una am lucrat cu ea la fierul din fundatia casei. :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Puneti-va mobrele cat mai departe de strada si in locuri cat mai stramte, adica in locuri unde voi va chinuiti sa o parcati si sa o scoateti. In felul asta le va lua mult timp sa o scoata de acolo (desigur in treapta 6 si ghidonul blocat) si vor face galagie ;).

Duminica sunt 21 grade, poate facem o plimbare ;)

Hai sa aveti o saptamana minunata!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti confirm ca se lucreaza cu tact si rabdare ...eu daca nu imi venea asa intr-o dimineata, nu departe de octombrie anul trecut, sa plec dimineata cu ea nu observam lantul spart si pus la "oha" la locul lui pentru o "plimbare" cu un singur drum a doua noapte.

Asa ca sfatul meu este, daca nu exista o curte ceva, chiar si benzinarii sau sedii de banca unde au camera si ii cam impiedica cat de cat sa se avante ....

Bafta....

Salutare!

 

Ma bag si eu ca musca-n lapte...Sunt proaspat Bercenar, m-am mutat pe undeva pe Racovita. Intrebare intrebatoare: voi unde va tineti mobrele? Nu am prea vazut motoare in jurul blocului meu si am o mica retinere sa o plantez pe a mea in fata blocului pe nepusa masa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

luati-va fratilor senzor de miscare si montati-l pe moto si nimeni ni stie unde este montat iar in momentu cand a atinso au dat de dracu! am eu pe cineva care vinde asa ceva si se monteaza foarte usor. urla de scoala si vecinii. si nau cum sa bruieze sau sa taie firele la trompeta pt ca are un sistem special care nu se opreste decat din telecomanda kiar daca ai taiat firele la trompeta iar trompeta este foarte mica si nici nu o gasesti unde este montata sa poti sa ii tai firele si nici alarma nu dai de ea unde este ascunsa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...