Sari la conținut

Bercenarii


tilik
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu sambata ma duc la Vulcanii Noroiosi. Daca tot e plinul facut la masina, am zis sa ducem kinderul pe acolo. Dar daca sunt amatori, as lua motorul :) 300 km dus-intors.

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am s-o intreb si eu pe nevastamea ce program are miine si daca-i cit de cit libera poate facem o combinatie de 2 masini + 2 motoare (cel putin). Prichindeii mei n-au vazut inca noroiosii. La ce ora pleci?

Editat de Contabil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Auch :(

Bine ca asta a fost tot ghinionul plimbarii. Acum ca ai spus asta, pana mea de benzina a fost mic copil.

Acum stiu de ce i se zice "pana prostului": ca stai si te uiti ca prostu' la motocicleta! Cu ocazia asta am aflat si cat pot merge cu un plin in afara.

 

Si trei poze din calatoria de azi.



Cand mai faceti o plimbarica in grup? Primiti si d'astia mai noi / incepatori asa? :D

De obicei se anunta pe aici cand si pe unde se pleaca. Si se merge si incet, cand e vorba de incepatori. Au grija baietii sa nu ramana nimeni singur in urma :)



..si traseul nostru de ieri

https://goo.gl/maps/zkR9V

 

De la Magura inspre Brasov pe Nehoiu pare a fi un traseu interesant. E de avut in vedere pentru cand se mai incalzeste putin. Dumul din Magura pana la tabara de sculpura e si ala intr-un mare fel ATUNCI CAND SE DUCE PIETRISUL DE PE SOSEA.

post-20786-0-03883800-1395524907_thumb.jpg

post-20786-0-53273700-1395524916_thumb.jpg

post-20786-0-59871300-1395524926_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum am ajuns si eu acasa ...... pana la masina sotiei dupa Popesti, vulcanizare, etc.

 

ai luat roata pe mobra pana la vulcanizare? de ce nu ai dat un semn ceva ?

Auch

Bine ca asta a fost tot ghinionul plimbarii. Acum ca ai spus asta, pana mea de benzina a fost mic copil.

Acum stiu de ce i se zice "pana prostului": ca stai si te uiti ca prostu' la motocicleta! Cu ocazia asta am aflat si cat pot merge cu un plin in afara.

 

Si trei poze din calatoria de azi.

 

De obicei se anunta pe aici cand si pe unde se pleaca. Si se merge si incet, cand e vorba de incepatori. Au grija baietii sa nu ramana nimeni singur in urma

 

..si traseul nostru de ieri

https://goo.gl/maps/zkR9V

 

De la Magura inspre Brasov pe Nehoiu pare a fi un traseu interesant. E de avut in vedere pentru cand se mai incalzeste putin. Dumul din Magura pana la tabara de sculpura e si ala intr-un mare fel ATUNCI CAND SE DUCE PIETRISUL DE PE SOSEA.

pitica se vede pe jumate :P

pt pietris verificam inainte :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai luat roata pe mobra pana la vulcanizare? de ce nu ai dat un semn ceva ?

Nici n-am putut s-o dau jos, degeaba ai rezerva la cum string astia suruburile, am dat o fuga acasa si am luat masina mea + unul de la vulcanizare cu o ranga sanatoasa. Copiii si sotia au plecat cu a mea acasa repede, eu am ramas la vulcanizare pentru remedierea rotilor (nici rezerva nu a fost in mintile ei).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

alo ?

Da......

 

Cred ca e singura femeie ce il suporta pe Raul

ca sa vezi cat sunt de norocos ;)

iar te macina invidia :)))

Editat de Raul80
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@dodo_tk - bine ar fi sa ne cunoastem inainte, iar in functie de traseu, vedem. faptul ca nu ramane nimeni in urma nu inseamna ca nu esti raspunzator de cum mergi si ca nu avem totusi un nivel minim de acceptare.

 

@metal - ce faceai tu de stateai singurel, fara benzen. fara o gluma, de moral, fara nimic :)). ...da si toba mobrei ce venea cu bidonu', iar pe decelerare suna parca 'benzinaaaaaaaa', si a readus zambetul, priceless.

man, cu ce ai dat pe poze ? vulcanul e fantastic, nu zici ca-i deacolo. ...sa tin minte, daca vreau sa-mi fac vre-un poster :))

 

alexdimi - mi-ai adus aminte de un banc 'arabesc' (doar un banc, trateaza-l ca atare)

- alo?

- nu. Ali.

Editat de tzulae2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@metal - ce faceai tu de stateai singurel, fara benzen. fara o gluma, de moral, fara nimic. ...da si toba mobrei ce venea cu bidonu', iar pe decelerare suna parca 'benzinaaaaaaaa', si a readus zambetul, priceless.

man, cu ce ai dat pe poze ? vulcanul e fantastic, nu zici ca-i deacolo. ...sa tin minte, daca vreau sa-mi fac vre-un poster

Pai asta e, de acasa, cand mi-am calculat traseul, nu am luat in calcul ca micul ocol pana la Magura era de fapt un ocol mult mai mare :) Daca era sa ne fi dus direct spre Buzau, de la Vulcani, ajungea gazolina... Asta e VTR-ul - consum mare, rezervor mic - cea mai nefericita combinatie. :(

 

Cat despre poze - cheap postproduction effects.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...