Sari la conținut

Bercenarii


tilik
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[salutare !!!

 

Sunt si eu paici ...o intrebare tampita ...Cineva,careva cu Intruder paici ?

Ca ma tot chinui sa fac si eu o plimbare .....dar nu am reusit din pacate decat sa ajung la o intalnire ...la metrou la Brancoveanu .Asta sezonul trecut .Si ma gandesc ca poate sezonul asta care se apropie o sa fie ceva mai interesant .....in sensul de mers prin tara asa macar 2 -3 zile la diverse ture .........Astept un semn de viata sau nu :))

 

 

Asfalt Uscat !!

Tu te plimbi doar cu INTRUDER-e ?...o intrebare ca raspuns! :) .....daca ai fi venit la mai multe intalniri poate ai fi facut si o plimbare prin tara(Vinerea se fac doar plimbari scurte ca noi credem ca a pleca la ora 19:30-20:00 prin tara e cam absurd ;) ). Noi tot acolo o sa ne strangem, asa ca daca vrei cu adevarat "un semn de viata" fa un efort si hai sa ne mai saluti odata, te asteptam ! :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut bercenarilor :blink:

 

Sunt Stefan , viitor motociclisc (peste aprox 3 luni) si stau in berceni la 2 statii de Sun Plaza. Voi veni si eu la plimbari destul de scurte.. nu prin tara ca am abia 16 ani ;) prin jurul bucurestiului e cel mai bine.

 

M-am orientat la un motor Yamaha YZF R125 (pare cel mai bun si mai fiabil la clasa 125) Ce parere aveti de acest moto ? Gasesc unu sub 15 000 km la max 1500-1700 euro ?

 

Abia astept sa se faca frumos afara pentru a ma putea inscrie la scoala pentru permis A1... Am o intrebare in legatura cu scoala .. Cum pot invata mai usor regulamentul ?

 

 

Asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iati o carte dupa care inveti mai usor iti recomand pe cea dupa care am invatat eu, e una rosie nu are multe foi :blink: si scrie pe ea noul cod rutier si are o poza cu o dacia sandero ........eu am citit-o de 2 ori si cu cartea aia am luat si A si B

 

Iti mai recomand sa faci multe chestionare pe drpciv

cauta la vanzari 125 si gasesti acolo ce-ti trebuie

 

 

Intalnire ceva maine?

Raul tu esti urat ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am sunat azi la bodega dar n-au vrut sa raspunda nici pe fix nici pe mobil...mi-or cunoaste numaru' ?! ;)

Eu mai incerc si maine pana in pranz, oricum io si Kytynel venim seara chiar daca nu reusesc sa rezerv masa !...asa ca va asteptam. :blink:

Editat de the lord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am sunat azi la bodega dar n-au vrut sa raspunda nici pe fix nici pe mobil...mi-or cunoaste numaru' ?! :)

Eu mai incerc si maine pana in pranz, oricum io si Kytynel venim seara chiar daca nu reusesc sa rezerv masa !...asa ca va asteptam. :laugh:

vreo 10 minute pana ii gata pizza va mai astept si eu, da după aia plec :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu regrete :) , scuzati neprezentarea dar a aparut ceva neprevazut care s-a si prelungit peste preconizari si prin urmare am ajuns acasa pe la 10:30 !

Data viitoare ! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare.

 

am si eu o intebare mai baieti. un atelier ceva unde pot repara putin la motoreta stiti pe aici prin berceni ? stiu ca era unu prin chitila, pe niste stradute pe acolo ( f ok baietii, m-au ajutat cu tot ce am avut nev. - dar nu mai stiu cum se numeau).

 

am iesit si eu prin feb. cu motorul :laugh: cand era mai cald, inainte de ultima ninsoare, si am tras o tranta dubioasa. cand duceam motorul inapoi, am vazut ca s-a strambat f putin ghidonul. cateva grade ... si as vrea sa se uite totusi cineva la el.

cum se face mai cald afara, si rezolv micile probleme aparute, ma alatur si eu plimbarilor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare.

 

am si eu o intebare mai baieti. un atelier ceva unde pot repara putin la motoreta stiti pe aici prin berceni ? stiu ca era unu prin chitila, pe niste stradute pe acolo ( f ok baietii, m-au ajutat cu tot ce am avut nev. - dar nu mai stiu cum se numeau).

 

am iesit si eu prin feb. cu motorul :laugh: cand era mai cald, inainte de ultima ninsoare, si am tras o tranta dubioasa. cand duceam motorul inapoi, am vazut ca s-a strambat f putin ghidonul. cateva grade ... si as vrea sa se uite totusi cineva la el.

cum se face mai cald afara, si rezolv micile probleme aparute, ma alatur si eu plimbarilor

 

Cel mai in zona pe care il stiu e la MyMoto pe Viilor 0726686273.

Daca ai nevoie de transport pana acolo(in caz ca moto e avariata) da o strigare si te rezolv!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o problema pentru ca sunt uituc,nu stiu unde mi-am pus asigurarea ca imi trebuie mai ales ca trebuie sa il inscriu,daca nu o gasesc trebuie sa fac alta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o problema pentru ca sunt uituc,nu stiu unde mi-am pus asigurarea ca imi trebuie mai ales ca trebuie sa il inscriu,daca nu o gasesc trebuie sa fac alta?

 

Trebuie sa te duci la cei care ti-au eliberat-o si, din cate stiu eu, te rezolva ei!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, baieti !

M-am mutat si eu de curand in Berceni, pe langa Pta Sudului (pe Oltenitei, la o statie juma dupa piata). Caut si eu un loc in garaj pt un motor. Am doua, asa ca unu o sa stea cam in permanenta in garaj. Al doilea planific sa-l tin in fata/spatele blocului, sau daca e f aproape garajul de casa il bag si pe al doilea acolo.

Stiti un garaj in zona ? Cum e cu lasatul motorului pe trotuar la bulevard ? Am sanse sa nu-l mai gasesc dimineata ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noroc Fane

Depinde de bafta,de furat poate fi furat si din garaj (sunt si motorete furate din gaaraj vezi furturi moto) si eu stau tot pe Oltenitei si tin motoretele de 15 ani in spatele blocului si pana acum am avut noroc,am optat pt.spatele blocului si nu in fata nu pt.furt,dar in fata se perinda multi pusti noaptea care se duc sau vin de la petreceri,adesea bine dispusi cu idei de calarit sau facut poze pe moto,bafta si te asteptam la plimbarii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, baieti !

M-am mutat si eu de curand in Berceni, pe langa Pta Sudului (pe Oltenitei, la o statie juma dupa piata). Caut si eu un loc in garaj pt un motor. Am doua, asa ca unu o sa stea cam in permanenta in garaj. Al doilea planific sa-l tin in fata/spatele blocului, sau daca e f aproape garajul de casa il bag si pe al doilea acolo.

Stiti un garaj in zona ? Cum e cu lasatul motorului pe trotuar la bulevard ? Am sanse sa nu-l mai gasesc dimineata ?

/index.php?showtopic=589149

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, baieti !

M-am mutat si eu de curand in Berceni, pe langa Pta Sudului (pe Oltenitei, la o statie juma dupa piata). Caut si eu un loc in garaj pt un motor. Am doua, asa ca unu o sa stea cam in permanenta in garaj. Al doilea planific sa-l tin in fata/spatele blocului, sau daca e f aproape garajul de casa il bag si pe al doilea acolo.

Stiti un garaj in zona ? Cum e cu lasatul motorului pe trotuar la bulevard ? Am sanse sa nu-l mai gasesc dimineata ?

 

salut,

unde mai exact, ca si eu stau la o statie jumate de tramvai fata de piata sudului

mai exact pe dreapta, pe stanjeneilor

si eu tin motorul in spatele blocului (sezonul trecut) si a fost relativ ok, doar ca anul asta voi vrea sa-i pun si o husa. Intr-o zi am gasit rezervorul de lichid de frana rupt :laugh:

in rest, pisici pe el si cam atat.

eu am alarma cu pager si sufa groasa, sper sa fie suficient pentru descurajare, dar niciodata nu poti sti

oricum, daca gasesti garaj, as fi si eu interesat

 

p.s.

azi mi-am propus sa fac la pranz o tura scurta, de incalzire :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stau chiar la blocul de pe Oltenitei, prima scara dupa Stanjeneilor. Inca nu mi-am adus nici un motor, unul e in service, celalalt e inca in fata blocului vechi. Sper ca pe w-e sa apuc sa aduc si eu unul. Eu merg zi de zi cu el la servici cand e vremea ok. O sa ma uit diseara pe unde am loc in spatele blocului.

salut,

unde mai exact, ca si eu stau la o statie jumate de tramvai fata de piata sudului

mai exact pe dreapta, pe stanjeneilor

si eu tin motorul in spatele blocului (sezonul trecut) si a fost relativ ok, doar ca anul asta voi vrea sa-i pun si o husa. Intr-o zi am gasit rezervorul de lichid de frana rupt :laugh:

in rest, pisici pe el si cam atat.

eu am alarma cu pager si sufa groasa, sper sa fie suficient pentru descurajare, dar niciodata nu poti sti

oricum, daca gasesti garaj, as fi si eu interesat

 

p.s.

azi mi-am propus sa fac la pranz o tura scurta, de incalzire :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io m-am dat azi :laugh:

 

@fanfane: poate gasim un loc unde sa le tinem legate si una de alta, daca nu ai alarma cu pager atunci tre sa fie in spatele blocului la mine

Editat de raduprint01
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aho aho ... am inviat si eu odata cu soarele asta :D si va salut pe toti cu drag !

Stiu ca nu e frumos sa intru direct in problema asa , dar na profiti si eu de amabilitatea voastra si va intreb ce adeziv sau metoda eficienta de a lipi o bucata de codita cunoasteti ?

Mersi frumos :laugh: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...