Sari la conținut

Ij (izh)


Vizitator moto_comuniste
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mai multe poze

Mesaj completat

Nu e mult, o sa mai dai de multe ori bani pe piese noi si tot o sa te chinui.

Salut! Ai cumva de jupiter 3 dar vreau cu 3 segmenti pe piston sau daca are cineva?

post-50363-1283031304_thumb.jpg

post-50363-1283031315_thumb.jpg

post-50363-1283031326_thumb.jpg

post-50363-1283031390_thumb.jpg

Editat de Ionita_Alexandru90
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai multe poze

Mesaj completat

 

Salut! Ai cumva de jupiter 3 dar vreau cu 3 segmenti pe piston sau daca are cineva?

 

Planeta are 3,,,,,,Jupiterul are doar 2 .........ai vazut tu piston de jupiter cu 3 segmenti???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Planeta are 3,,,,,,Jupiterul are doar 2 .........ai vazut tu piston de jupiter cu 3 segmenti???

Da eu asa am avut inainte de al duce la un meserias in pantelimon unde nenea cu pricina mi-a pus cu 2 segmenti!

Vreau cu 3 pentru mai multa compresie implicit putere.

Editat de Ionita_Alexandru90
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da eu asa am avut inainte de al duce la un meserias in pantelimon unde nenea cu pricina mi-a pus cu 2 segmenti!

Vreau cu 3 pentru mai multa compresie implicit putere.

salut...

din cate stiu eu doar Jawa are 3 segmenti pe piston ,,,,dar na acu se poate orice,,,daca tu zici ca ai avut 3 segmenti pe piston asa o fi ,,,

compresia si puterea nu o sa ai numai datorita nr de segmenti pe piston ,gresit,toata diferenta o face,cotele pistonului conform alezajului cilindrilor si grosimea segmentilor, si dupa toate astea montajul motorului,,,spor la treaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ma ajutati si pe mine cu o schema de contact la planeta 3???? sau cine are sa faca o poza cu telefonul sa vad culorile si unde sunt prinse firele va rog!!!.........

Completeaza si tu profilul, sau macar de unde esti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Printre posesori de ij-uri si nu numai se gaseste un meserias sa imi comfirme ce semnificatie are aceasta ''emblema "....motorul e de jupiter 4.....eu nu am intalnind un astfel de motor cu aceasta ''emblema'' pe capac sa nu mai zic ca si capacul de pe partea ambreiajului difera de cel de jupiter 4,ca model.......astept o parere sau un raspuns categoric....

post-54201-1283106482_thumb.jpg

post-54201-1283107123_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Printre posesori de ij-uri si nu numai se gaseste un meserias sa imi comfirme ce semnificatie are aceasta ''emblema "....motorul e de jupiter 4.....eu nu am intalnind un astfel de motor cu aceasta ''emblema'' pe capac sa nu mai zic ca si capacul de pe partea ambreiajului difera de cel de jupiter 4,ca model.......astept o parere sau un raspuns categoric....

 

 

am avut si eu un motor cu capac de acela, era jupiter 5. Daca nu ma insel, este capac de modelul cu ambreiajul marit ( ca la planeta 5 parca)....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! As avea si eu o intrebare problema am tot cautat pe forum dar nu am gasit. Am incercat sa desfac furca ij-lui meu si am cam dat rateu se vede si in poza.

 

Acum intrebarea mea ar fi urmatoarea ma poate ajuta cineva cu o furca completa sau macar paretea stanga cea cu prinderea pt frana pe disc.

 

As mai avea o problema unde pot gasi niste manete de frana si de ambreaj lafel pe cablu deocamdata am pus pe motocicleta furca veche care are frana pe cablu.

 

Va multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! As avea si eu o intrebare problema am tot cautat pe forum dar nu am gasit. Am incercat sa desfac furca ij-lui meu si am cam dat rateu se vede si in poza.

 

Acum intrebarea mea ar fi urmatoarea ma poate ajuta cineva cu o furca completa sau macar paretea stanga cea cu prinderea pt frana pe disc.

 

As mai avea o problema unde pot gasi niste manete de frana si de ambreaj lafel pe cablu deocamdata am pus pe motocicleta furca veche care are frana pe cablu.

 

Va multumesc.

Mesaj completat

Salut! As avea si eu o intrebare problema am tot cautat pe forum dar nu am gasit. Am incercat sa desfac furca ij-lui meu si am cam dat rateu se vede si in poza.

 

Acum intrebarea mea ar fi urmatoarea ma poate ajuta cineva cu o furca completa sau macar paretea stanga cea cu prinderea pt frana pe disc.

 

As mai avea o problema unde pot gasi niste manete de frana si de ambreaj lafel pe cablu deocamdata am pus pe motocicleta furca veche care are frana pe cablu.

 

Va multumesc.

post-3131-1283937175_thumb.jpg

post-3131-1283937201_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...