Sari la conținut

targu mures 25-26 sep


ghost
 Share

Postări Recomandate

O sa fiu primul care sa puna pozele de la plimbarea de azi spre Tg Mures. E drept ca eu m-am oprit la o matusa in Sacele, dar ceva poze pana acolo tot am facut. Fiecare poza va fi insotita de o scurta descriere. Daca imi lipsesc litere din cuvinte4 e pt ca am mers o gramada azi si inca nu m-am odihnit.

 

Prima poza: Plecare de la OMV Baneasa. Am fost informati ca nu e voie sa facem poze. Dupa cum se vede, una tot a scapat!

post-13-1096145261_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Axa cu Scame si-a luat revansa. Ne-a gonit el pe noi pe curbe de ne-am

tocit cauciucurile pana la margini.

Dupa o cursa a mortii pe serpentinele proaspat asfaltate de

pe drumul spre Cheia, o binevenita oprire la o bomba de benzinarie

Petrom. Unii au avut curajul chiar sa si alimenteze de acolo!

post-13-1096146567_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In asteptarea celor 3 enduristi care se gandisera sa

scurteze si sa o ia pe un drum de pamant, la final au aparut doar 2,

Andrei a avut de cautat ceva pe jos, pe langa motor dupa o curba si a

ajuns cu o mica intarziere. Pe motoare de la stanga la dreapta: Axa cu

Scame, Daniel, si cu voia DVs, subsemnatul.

post-13-1096146928_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daniel chiar tragea de motocicleta aia pe curbe! E drept ca si poza asta e un pic

trisata, a fost aparatul un pic inclinat, dar pe serpentinele alea eu mi-am julit scaritele cu tot motorul meu de o juma de tona! Cu toate astea n-am avut ocazia sa "pun genunchiul jos"! Prietenii stiu de ce!

post-13-1096147113_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ultima poza. Drumul se intinde inaintea noastra si, dupa cum ar zice cei de la Kawasaki: LET THE GOOD TIMES ROLL!!!

 

Si la mai multe excursii din astea, avem o tara frumoasa (pacat ca-i locuita).

 

Radu a.k.a. Hell Ryder

 

P.S.: Eu am tradat cauza si m-am oprit in Sacele iar intoarcerea mea acasa nu mai prezinta interes. In afara de faptul ca am ajuns cu ultimii stropi de benzina pana la Petromul de dinainte de Ploiesti si ca de prin Otopeni m-a plouat torential. In rest totul OK.

post-13-1096147584_thumb.jpg

Editat de Hellryder
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oprire la Petrom la Ploiesti. Axa cu Scame ne-a injurat ca

l-am alergat cu 120 la ora...

 

 

 

Haide mah ca nu v-am injurat . Doar am avut de obiectat ca oricine poate trage de gaz pe drum drept cu 2 benzi pe sens, ascuns dupa carena unui speed sau touring.BTW, Bhairava, nu am vazut scris intre dungile alea 2 continue "PARTIE PENTRU SUPER-PILOTI" :P

 

...Si "Las ca iesim acu' de pe DN si vedeti voi B) " Ce?? curbe,gropi,balega, carutze, biciclisti,camioane? UNDE???

De-abia de la Valeni a inceput adevarata distractie... Domnu' Bhairava a luat avans pe ultima linie dreapta la iesirea din Valeni...altii dupe el...de fapt am ramas ultimul cred, dar au inceput virajele, din ce in ce mai stranse si mai dese :banana:Sorin tot nu gasea manerul de inclinare la Monster.Nu l-a gasit nici pana la Cheia :laugh:

Marcela, :P A scos untul din Suzy de nu s-a vazut.Tare dar safe.

HellRyder : Pazea ba ca vine tancu' :lool:

Cata_M a preluat in mod absolut conducerea, nu ma puteam tine de el. Se pare ca pana la urma nici el insusi nu a mai reusit asta la un moment dat. Roger s-a tinut lipit de Cata pana la cheia, a dat tot ce a avut mai bun . La limita, pacat ca a gasit de cuviinta sa o si depaseasca .

Ajung la un moment dat in spatele super-pilotului de super-sport pe super-circuit, Bhairava Mi-a fost frica po perioada sa-l depasesc, omul e imprevizibil.Artistic. Genunghiul jos, tot tacamul :lol: Ataca virajele sistematic in felul lui, cred ca am eu ceva de nu-i gasesc logica. :what: Ext-Int-ext. ; ext-int-int; int-contrasens-ext; contrasens-ext-ext si alte combinatii.La un moment dat , viraj la stanga, CBR-istul nostru cu genunchiul jos, int-contrasens-int. Eu,pe banda mea,gaz cu motorul usor inclinat...si tai-o nene sa nu iasa pilotul nostru din viraj prea la dreapta ;)

 

Ne-am regrupat la benzinaria din Cheia...Marcela, catre enduristi:"Cum puteti frate sa mergeti cu motoarele alea asa pe curbe fara sa va inclinati???" "Supermoto, baby " :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va urasc din tot sufletul. Yo nu mai am placute de fr. pe spate ca tare ash fi tras o tura cu voi. Maine ma duc sa le incarc.

Stai linistit: locomotiva mea de BMW nu a avut de la bun inceput, am tras de el doar cu frana de fata si aia de motor. Pe spate freaca fier pe fier. Trebuie sa ma ocup zilele astea!

 

Ry.

 

P.S.: Unde le incarci ca sa ma duc si eu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

HellRyder : Pazea ba ca vine tancu' B)

Sa stii ca desi am mers 6000 de km cu tancu' in 2 luni de cand il am, nu avusesem ocazia sa il incerc pe curbe si drumuri mai sinuosae. S-a comportat excelent in conditiile date, adica 2 oameni pe el, 0 frana spate. Nu m-ati lasat mult in urma nici pe viraje. Data viitoare ii fac frana pe spate si vin singur! Sa va tineti atunci: ACHTUNG, PANZER!!! :what:)

 

Oricum, vreau sa va multumesc pentru ocazia oferita. Mi-a placut foarte mult drumul, atat mie cat si pasagerei. O sa mai selectez cateva poze si o sa le incarc diseara.

 

Pentru doritori: am facut vreo 4-5 CD-uri cu pozele mele de la Etrusco si de la plimbare. Cine vrea cate unul, sa ma caute miercuri la Arc. Apreciez un blank la schimb. Daca vreti mai multi, sa imi spuneti pe mail dinainte:

 

radusan@gmail.com

 

Salutari!

 

Ry.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ei, lasati domnu cu scame, io pe drept nu am carene B)

si maneru de inclinat motoreta il caut de cand am luat-o da cica nu are, trebe sa tragi din alta parte.

oricum studiez, si se pare ca incet incet o sa fie mai bine.

 

oricum e clar ca nu-mi place mersul in grup.

pe unele portiuni (curbe largi sau drept) ma departez de grup, pe serpentine merg prea incet. plus ca pe serpentine orice motoreta din spatele meu tine mortis sa ma depaseasca. cel mai corect e sa trag pe dreapta sa-i las pe meseriasi sa treaca, dupa aia sa-mi vad linistit de "inclinatu" meu.

 

daca fortez aplecatul si viteza-n curba nu prea ma simt ok, iar la iesirea din viraj nu pot accelera ca am pe altii in fata...

 

mai studiez curbele si mai mergem, sa vad ce comentati cand invat curbele :what:

 

sorin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si maestre axa cu scame B)

pe drum cu doua benzi da ambele ocupate, te poti distra facand slalom printre masini.

pentru incepatori pe sensul lor, avansatii printre cele doo de pe mijloc si supermeseriasii pe contrasens.

 

Sorin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...