Sari la conținut

Acident Fatal - 17-06-2007 - Arad


ioska tm
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 63
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Pacat de el.

Conform legii, chiar daca a fost linie continua, copilul este vinovat doar de depasirea liniei continue.Cel cu masina era obligat sa se asigure si din spate, drept urmare, copilul e vinovat de depasirea liniei continue (daca e cazul) iar soferul este vinovat de producerea accidentului deoarece nu s-a asigurat la efectuarea virajului la stanga(nu i se suspenda permisul decat in caz de deces al motoristului sau vatamare corporala grava).Asta este modul de solutionare a accidentelor de acest gen de catre politia romana.

 

Sa se odihneasca in pace.

 

 

... si viteza, si conducerea fara permis !!! Oare cat pret punem fiecare pe viata personala, ca sa nu mai spun pe cea a altora, sau cat de des uitam de acest lucru, atunci cand suntem pe motor ?!?!?

R.I.P. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai baieti, acum chiar mai conteaza pt Mircea daca e vinovat sau nu??

eu il consider vinovat pe Mircea de ex, pentru ca a depasit riscant... Dar pentru el chiar nu mai conteaza.

important e ca cei care ciesc de astfel de intamplari nefericite sa priceapa ca o eroare umana pe motor te baga direct in mormant. ptina adrenalina si putina mancarime in palma intr-un moment prost ales si gata, esti mort.

Daca mergeti mai prudent, mai reduceti din gaz si nu va bagati aiurea in depasiri de coloane- aveti mult mai multe sanse sa ajungeti intregi la destinatie si sa va bucurati d eviat asi de motoare pentru o perioada mai lunga.

 

Conduceti prudent!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ne unesc permisele ci pasiunea!!!! A fost unul dintre noi RIP :D :welcome: :thanks: :crack: :agree:

 

Pe mine cu 'copilasi teribilisti' si fara permis nu ma uneste nimic !!!!!!!!! (asta avea 30 de ani, dar .... )

Ar trebui sa te mai gandesti odata inainte sa zici, ca a fost unul dintre noi, sau poate nici tu nu esti in stare

sa definesti termenul 'motociclist ' !!!

 

 

 

 

Pacat de el.

Conform legii, chiar daca a fost linie continua, copilul este vinovat doar de depasirea liniei continue.Cel cu masina era obligat sa se asigure si din spate, drept urmare, copilul e vinovat de depasirea liniei continue (daca e cazul) iar soferul este vinovat de producerea accidentului deoarece nu s-a asigurat la efectuarea virajului la stanga(nu i se suspenda permisul decat in caz de deces al motoristului sau vatamare corporala grava).Asta este modul de solutionare a accidentelor de acest gen de catre politia romana.

 

Sa se odihneasca in pace.

 

As dori sa te instiintez, ca din clipa in care vitezomanul nu avea permis cat. A, dar circula cu o motocicleta mai mare de 50 ccm, singurul vinovat este el !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Mare pacat, ca in ultima vreme numai de astia citim, copil prost fara casca, fara permis, fara bagare de seama, teribilist, ect ect

 

Condoleante familiei si prietenilor :funny:

Editat de borosz1978
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D :welcome: :thanks:

Acum sa fim seriosi am inteles ca, baiatu de care zicetii avea 30 si lucra sofer (profesionist B, C, E, ) in ziaru local Adevarul zice ca, nu avea permis, dupa parerea mea nu stiu daca sunt f. multi pe aicea ce au facut mai multi km indiferent cu ce decat un sofer de meserie asa ca, si daca avea inca un A pe permis tot asa mergea si inca ceva cine considera relevant poligonu de la politie?

Neamtu' e batran si cred ca, fiecare din noi are parintii cu permis si la o anumita varsta! si stiu cum si-au format stilul lent de condus, cum se circula acum 10 -15 ani in urma te asigurai cu 10 minute inainte si gata acum e altfel !!!

Si nici 200 km/ora nu cred ca,a avut era motoru varza la viteza aia.

 

 

Dumnezeu sa-l ierte!!!

:crack: :agree: :funny: :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ne unesc permisele ci pasiunea!!!! A fost unul dintre noi RIP :D :welcome: :thanks: :crack: :agree:

 

Imi pare rau ca te contrazic, dar NU A FOST UNUL DINTRE NOI. Poate unul dintre ei (sinucigasi cu posibilitatea de a deveni si criminali). Si ca sa te mai contrazic inca o data, MOTOCICLIST este o persoana care poseda permis categorie A sau A1. Asa ca, intr-o oarecare masura, nu pasiunea ne uneste ci doar permisul.

RIP CETATEANULUI decedat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cineva spunea ca singurul vinovat e motociclistul, de fapt posesorul de motocicleta,Mircea. Nu e deloc asa ,cel putin nu ar trebui sa fie. Daca ar fi in viata ar trebui fiecare judecat pentru fapta lui. Bine ca nu imi spuneti ca pentru ca nu avea casca ,el este SINGURUL vinovat. Culpa e comuna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ride in peace, Mircea

Nu te-am cunoscut, dar oricat de mare era pasiunea pentru motoare, nu merita sa o platesti cu viata

 

Japonezii au o vorba: nu conteaza cine e de vina, ci sa rezolvam problema

Si marea problema e educatia, educatia tuturor participantilor la trafic

 

Si inca ceva

Parerea mea este ca puterea foarte mare a motoarelor unora dintre noi trebuie folosita doar in cazuri extreme, nu tot timpul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ride in peace, Mircea

Nu te-am cunoscut, dar oricat de mare era pasiunea pentru motoare, nu merita sa o platesti cu viata

 

Japonezii au o vorba: nu conteaza cine e de vina, ci sa rezolvam problema

Si marea problema e educatia, educatia tuturor participantilor la trafic

 

Si inca ceva

Parerea mea este ca puterea foarte mare a motoarelor unora dintre noi trebuie folosita doar in cazuri extreme, nu tot timpul

foarte bine spus!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...