Sari la conținut

Vopsirea Gentilor


BIBANU CZ
 Share

Postări Recomandate

am vopsit gentile voshodului negru mat dar nu prea tine vopseaua. cu ce sa dau ca sa prinda vopseaua mai bine pe nichel? sau cu ce sa dau jos nichelul? ca am in cercat cu perii de sarma pe polidisc da nu merge. astept sfaturi.. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Man cel mai bine ar fi sa scapi de NIchel si vezi ca nu price emaur sta pe jante ca sare repede eu faceam cu vopsea de lemn jantele:Daia nu sare si ma tineau mai mult Bafta :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

maaaaaa.....ce-i aici?

 

sablat intai...ca asa tre facut, si apoi vopsit in camp electrostatic....o sa cada vopseaua aia doar la lovitura ciocanului, cred :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

maaaaaa.....ce-i aici?

 

sablat intai...ca asa tre facut, si apoi vopsit in camp electrostatic....o sa cada vopseaua aia doar la lovitura ciocanului, cred :welcome:

si dublezi valoarea voshodului...mai bine schimbi rotile cu totul, pui de ij ca se gasesc ieftine si au si cromul bun....plus ca o mai inalta :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si dublezi valoarea voshodului...mai bine schimbi rotile cu totul, pui de ij ca se gasesc ieftine si au si cromul bun....plus ca o mai inalta :crack:

pare scump, dar pt un pasionat merge...eu am facut asta ghici pe ce?pe carpati :welcome: arata de mori, si rezista de rupe :thanks: da nu am de gand sa il vand, asa ca vr sa ma tina cat mai mult :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cea mai bazata vopsea , si cu durata maxima,este cea in camp electrostatic...nu mai sare nici cu ciocanul :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

avand in vedere ca e vb de jantele tale doar nu ai sa bati si sa bagi levieru acolo ca tzaranu sa zgarii si sa f...ti janta + ca am auzit ca se duce foarte foarte greu vopseaua asta in cp electrostatic indiferent de "marimea ciocanului" :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

jantele mele nu au fost cromate , au fost vopsite, si io l-eam curatat de vopseauza cea veche si leam

dat cu spritzchit, vopsea neagra lucioasa, si apoi cu lac pt email. si arata super bine. nu e foarte rezistenta

dar cand am montat cauciucul am avut grija cu levierul si nu se mai vede zgarietura.... :D

sfatul meu este sa schimbi jantele alea cromate ca nu se da cromul jos,,, mai bine iei altele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator moto_comuniste

Io am roti, cadru, ghidon, amortizoare vopsite cu pulebere in camp electrostatic si pot sa-ti spun ca pulberea tratata termic corespunzator e muuuuult mai rezistenta decat vopseaua "normala" insa totusi trebuie sa montezi caucuicurile cu levierele invelite in carpe moi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:rock: ....OMU' ARE NEVOIE DE O ''SUGESTIE'' TESTATA SI CARE A DAT REZULTATE !

INERESEAZA-TE CA EXISTA UN.... PROCEDEU !

DACA NU...LASA-MA SA IAU LEGATURA CU UN PRIETEN SI CAND AFLU EU ....REVIN CU DETALII !

(E UN TRATAMENT CARE SE APLICA LA ARMELE DE FOC SI LE DA CULOAREA AIA MATA SI EU CRED CA ....REZISTA)

SCUZE DAR ACU IMI SCAPA.... :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...