Sari la conținut

Testul Master-bike


SILVIU.C
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 56
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

problema ta are persistenta in spatiu si timp, tu fiind suparat de fapt pe niste uameni cu care ai avut niste polemici, si nu faci decat sa jignesti proprietarii si fanii lui zx10r, si asta cu fietare topic pe care il deschizi. Canalizdeaza-ti vehementa in directia corespunzatoare.

 

Nu ii jignesc cu nimic ,doar ca raspund unor atacuri pline de cct asupra unei marci .Dar oare proprietarii de zx10 care spun ca Honda e total pe dinafara in comparatie cu zx10 ,aia nu mai jignesc?? :lol: ....jignesc eu ,care am spus ca in teste cbr1000rr s-a clasat mult mai bine ca "fiara" zx10 sau cei care AU SPUS CLAR ca cbr-urile sunt niste naspeturi in comparatie cu zx10 pe circuit ,ca nu se pot compara???? :lol:

Ca bine i-ai zis-o domnului "Gica contra " :bounce:

Mai baiatule tu chiar ai cosmaruri cu oamenii de pe sbz, ce naiba tot timpul te iei de racerii tai imaginari de carton sau ce alte prostii mai debitezi ? Mai maturizeaza-te si treci peste faptul ca te-au dat afara.... :D

 

Revenind la reviste, exact ele sunt facute mai mult sa contribuie la vanzari decat la pareri obiective... nu imi mai cumpar reviste de vreo 1 an si ceva, desi inainte aveam TOATE numerele din Univers Moto, Moto life, Superbikes UK, etc... pur si simplu m-am saturat de ele !

Ma doare undeva ca m-au dat afara ,iar daca nu stii CUM m-au dat afara ,mai bine ai tace din gura ,dar cand unul si altul jigneste o anumita firma in mod DIRECT ,nu comentezi absolut nimic ,iar daca eu nu pot sa inghit asemenea specimene ,sari la "atac".Stai flexat :lol: :D

 

Ps:nu-ti spune nimeni sa iei de bun 100% ce scrie intr-o revista ,dar poti citi printre randuri ,poti prinde ideea de baza ,iar un adevar catusi de mic se afla in ele ,dar asta inseamna sa ...citesti ,sa te informezi etc etc ....dar tu, lasa, ia-te dupa no-name-urile noastre, ca ce stiu unii ca Randy Mamola,Jurgen Fuchs in comparatie cu ei :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce ma desteptule ai fost dat afara de pe sbz? ahahhahahahhhahaah....what a noob...

bine ma tata aahahhahah scuza-ma nu m-am putut abtine

probabil si pa aia iai exasperat cu cunostintele tale despre reviste si jurgen fuchs...

go go Silviu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce ma desteptule ai fost dat afara de pe sbz? ahahhahahahhhahaah....what a noob...

bine ma tata aahahhahah scuza-ma nu m-am putut abtine

probabil si pa aia iai exasperat cu cunostintele tale despre reviste si jurgen fuchs...

go go Silviu

 

Care a fost sensul acestui topic? Admini cred ca dorm :baldy:

 

Cine mai are comentarii macar la subiect sa vada si 'ochiu meu' ceva pe acest topic, daca nu frate, inchideti-l! :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce ma desteptule ai fost dat afara de pe sbz? ahahhahahahhhahaah....what a noob...

bine ma tata aahahhahah scuza-ma nu m-am putut abtine

probabil si pa aia iai exasperat cu cunostintele tale despre reviste si jurgen fuchs...

go go Silviu

Ai putea scrie pe marginea topicului si sa nu te doara de unde am fost dat afara si de ce....nu de alta ,dar cand nu cunosti(si vad ca nici din domeniu moto HABAR NU AI ,daramite de alte chestii) mai bine ai tace!...stii ,e o vorba:"mai bine taci si lasi impresia ca nu cunosti ,decat sa vorbesti si sa confirmi ca asa e" :baldy:

 

Ps:astept sa citesc cu mare drag un test cu tine intr-o revista,umar la umar cu Rossi si sa iti spui impresiile ,dar pana la a ajunge sa stai langa Rossi...trezeste-te mai bine si lasa ifosele de "mare reiser" si "cunoscator" ca esti total pe dinafara cu lumea motociclistica :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba tat ii bine ca nu ai specificat deja celebrul cuvant "ineptie"

its a start...

P.S crezi ca rossi ar fi in stare sa se tina dupa "raketa" mea de 140 de cai la "roata"?

din ciclul Silviu in tara minunilor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba tat ii bine ca nu ai specificat deja celebrul cuvant "ineptie"

its a start...

P.S crezi ca rossi ar fi in stare sa se tina dupa "raketa" mea de 140 de cai la "roata"?

din ciclul Silviu in tara minunilor

Incepi sa te eschivezi ieftin si cica sa o dai in dume ieftine vazand ca toti rad de ineptiile tale...ma rog, alegerea ta, dar macar nu mai intoxica forumul cu cifre si informatii aiurea.Am avea toti de castigat :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am luat azi revista UniversMoto si am citit articolul din Masterbike, unde a castigat MvAgusta.Foarte bine s-a clasat si Triumph 675 .Foarte prost clasat a iesit si noul gsxr1000 ,dar asta e ,nu poti castiga mereu si trebuie sa mai si piarda. Surpriza FOARTE PLACUTA a venit de la Honda ,unde la 1000 s-a clasat INAINTEA prea-nervosului ,prea-frumosului ,prea-nonconformistului ,prea-violentului etc etc zx10. Ca sa nu mai spun ca la 600 ,a fost pe PRIMUL loc cbr-ul de 600 intre motocicletele japoneze.Asta ca tot huleau niste "cunoscatori" pe Honda pe aici si ca ,kawa e cea mai nonconformista ,cea mai violenta ,cea mai rapida bla bla &stuff :wave:

 

dar cand a castigat gsxr testul masterbike? sau orice test comparativ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@silviuc

vad ca nu vrei sa raspunzi, asa ca raspund eu pentru tine> nici unul

de cate ori a fost a 2-a> niciodata, nici macar nu si-a castigat categoria (1000CC), sa nu mai vb de trofeu.

Asta nu inseamna ca nu e o motocicleta buna, o oricum nu cred in testele astea si daca ar fi sa-mi cumpar moto nu as da doi lei pe aprecierile alora, DAR advarul e ca nu a castigat niciodata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@silviuc

vad ca nu vrei sa raspunzi, asa ca raspund eu pentru tine> nici unul

de cate ori a fost a 2-a> niciodata, nici macar nu si-a castigat categoria (1000CC), sa nu mai vb de trofeu.

Asta nu inseamna ca nu e o motocicleta buna, o oricum nu cred in testele astea si daca ar fi sa-mi cumpar moto nu as da doi lei pe aprecierile alora, DAR advarul e ca nu a castigat niciodata.

Dupa cum iti recomandam ,inca...iti recomand!!!....mai citeste caci ai grave lacune de cunostinte motociclistice :lol:

 

Ps:hai sa-ti improspatez putin memoria ,asta daca vrei binenteles. Singura data cand a pierdut gsxr-ul de 1000 a fost in fata lui zx10 model 2004.....a fost singura data si ultima data!!! Pana atunci si de atunci NUMAI gsxr-ul de 1000 castiga testele comparative la clasa de 1000cmc.Ca te deranjeaza pe tine ,asta e ...nici vulpea nu ajunge la strugurii acri si multumeste-te ca ai o motocicleta BUNA ,dar NU foarte buna :lol: :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum iti recomandam ,inca...iti recomand!!!....mai citeste caci ai grave lacune de cunostinte motociclistice :lol:

 

Ps:hai sa-ti improspatez putin memoria ,asta daca vrei binenteles. Singura data cand a pierdut gsxr-ul de 1000 a fost in fata lui zx10 model 2004.....a fost singura data si ultima data!!! Pana atunci si de atunci NUMAI gsxr-ul de 1000 castiga testele comparative la clasa de 1000cmc.Ca te deranjeaza pe tine ,asta e ...nici vulpea nu ajunge la strugurii acri si multumeste-te ca ai o motocicleta BUNA ,dar NU foarte buna :lol: :wave:

Silviu daca cumpar casaptele inseamna ca am o motoreta foarte buna ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Silviu daca cumpar casaptele inseamna ca am o motoreta foarte buna ?

Nu ai inteles...prin acel citat incercam sa copiez si sa fiu si eu ca "fanii" kawa ,cei cu ochelari de cal, pt care si daca le dai un moped cu pedale vor spune ca e cea mai tare ,cea mai cea...doar pt ca scrie kawasaki pe ea.Asa am vrut sa fiu si eu un "fanatic" si cica un "cunoscator" copiind "moda" kawa :lol: :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in 2005 castigatoare si la cat 1000 si castigatoare al trofeului = kawasaki ninja xz10r

in 2006 castigatoare la categoria 1000 si finalista = kawasaki ninja xz10r

trebuie silviule sa te multumesti ca motocicleta ta e decat un f bun suport de tuning si nu mai dezinforma masele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intel Vs. amd

canon Vs. nikon

lista poate continua..... dar intrebarea mea este...ce au facut bai oameni buni firmele astea sa merite sa va certati si sa va atacati pe forum pt ele?:wave:)

 

de ce am ales eu cbr 600 f-ul meu?

 

1. mi-a placut la nebunie cum arata, dupa gustul si parerea mea nicio motocicleta la clasa ei nu arata la fel de bine... poate RF-ul de la suzuki se apropie ...ceea ce vroiam sa-mi cumpar initial...dar facand rost de bani, am decis sa-mi cumpar un moto mai nou si RF-ul din cate stiu nu prea s-a mai fabricat din 97 parca sau ceva de genul so...cbr a ramas

 

2. am auzit de mitul Honda cum ca ar fi fiabile and shit ...am vazut ca e una din cele mai bine vandute.... si-am zis sa fiu si eu ca toata lumea :lol:)... m-am gandit ca daca o fi sa se strice ...macar gasesc mai multe piese pe piata ...ca deh...sunt o gramada de honde

 

In rest ce pot sa zic? as calari cu placere orice moto fie ca-i kawa sau suzuki...sau yamaha sau orice altceva... eu sa ma simt bine pe ea ...cat de spre testele lor.... sufar de miserupism cronic :lol:)...noi sa fim sanatosi si sa avem unde sa ne ducem motoarele si pe noi la maxim...sunt ~ sigur ca orice vitezana pe un circuit iti da ~ aceleasi senzatii :lol:

 

O zi buna si asfalt uscat,

Catalin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

good post dark dar mai lauda si tu din cand in cand foarte putin laureata gsxr ca sa se simta si Silviu bine o clipa ca de la cate master bike-uri au ajuns la Akashi cred ca are insomnii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratilor,subiectiv si eu...nu pun asa multa baza pe testele astea "dezinteresate"...dar...se vorbeste destul de mult de 675...in continuare...indiferent de "fenta" cu cc...cine ar fi crezut asa ceva acum cativa ani?!...nu italiana,nu capacitate mare,bani putini...si la masa cu cei mari!...e bine pt triumph-isti,pentru orgoliul european si probabil si pentru ideea de concurenta!...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ultima arma letala ..care a ucis concurenta in pista, evident fara drept de apel (pe strada sunt toate exagerate) 1098

pe asta am fotografato la CIV (campionatul italian viteza )

cu siguranta anul viitor in SBK 1198 va dicta legea

post-6062-1184129020_thumb.jpg

post-6062-1184129037_thumb.jpg

Editat de mac
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si pana la urma care o are mai mare?!.........

 

mv agusta?nush cum in fiecare an motoreta cea mai veche si cea mai grea scoate cei mai buni timpi pe circuit...masterbike e privit ca etalon deoarece toti pilotii implicati testeaza toate modelele..scot timpii pe circuit,isi spun parerile referitoare la manevrabilitate,confort,aspect,calitatea finisarii etc..se face o medie si e scos castigatorul...sincer ma asteptam sa castige ducati deoarece a participat cu 1098s(parca)

 

mai jos e o foto cu toate motoretele ce au participat anul asta..observati cat de inguste sunt mv agusta si ducati fata de restul...asta influenteaza timpii pe circuit...

 

in fine toate dezbaterile astea sunt inutile in romania..dracu noi n avem nici macar un circuit unde sa folosesti bestiile astea..:wave:

post-9103-1184192896_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nush cum in fiecare an motoreta cea mai veche si cea mai grea scoate cei mai buni timpi pe circuit...

 

asta spune f mult despre "valoarea" pilotilor care le testeaza, se pare ca cea care se lasa mai usor condusa obtine cei mai buni timpi

 

 

mai jos e o foto cu toate motoretele ce au participat anul asta..observati cat de inguste sunt mv agusta si ducati fata de restul...asta influenteaza timpii pe circuit...

 

ducati e ingusta pt ca are motorul in v, dar augusta are 4L dar are cadru tubular ceea ce pare ca pe langa ca ofera o dimensiune mai mica motocicletei si o rigiditate mai buna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar o face si grea cadrul ala de cro mo..se pare ca a fost un caz de over engineering cu acel cadru...e asa rezistent incat nici unul nu s-a fisurat intr-un accident pana acum unele s au indoit un pic.o fi si aliajul ala de "vina".dap si eu cred ca modul in care e setata motoreta influenteaza timpii...asta e cea mai "reising" dintre toate modelele concurente..de la echipare pana la pozitia motociclistului,sea,pozitionarea evacuarii..dar 999 ala o batea pana si pe asta pe circuit...sa fie noul model mai slab din acest punct de vedere?adica e mult mai usor si are si vreo 20 de cai in plus.hmmm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in ultimele probe de 3 zile facute un australia de catre motociclismo cu 6 piloti profesionisti, ducati 1098 a castigat in fata tuturor. era de asteptat

am vazut'o deja in pista in vallelunga, nu am cuvinte sa va explic..tre sa vedeti ca sa credeti

e net superioara..

ca de altfel 999R fata de R1, K7 etc ..ma refer doar la pista

in strada probabil va face multe victime printre posesori deoarece e mult mai violenta decat motoarele 4l ..aproape aceeasi putere..dar mult mai agresiva

am prieteni care au facut testul, au coborat ...ca nu mai intelegeau nimic ..

greu de exploatat, dar in maini experimentate ..e un missile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mac,sa inteleg ca renunti la `onda? :rusinica:

Sincer sa fiu,sunt anti-ducati si asa o sa raman ...dar , am ocazia de a testa cam tot ce e Mv in curand (mai putin f4 1000cc ca n-o scoate din showroom :cheers: ) , iar la prima vedere , f4 312 (care prinde 312 km reali pe radar) mi s-a parut extraordinara din toate punctele de vedere ... pretul,sa zicem pe masura,21000 euro la noi

sa vedem ce scoate honda la anu (zvonuri sunt multe) dar deja ma gandesc la ce sa-mi iau si oscilez intre f4 312 si R1 (pret mai mic , diferenta intre cele 2 o pot baga in "tuning" si cine stie ce iese ...) ... din pacate sergiu,no kawa for me :cheers::D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...