Sari la conținut

Un Suzuki Alb Cazut In Sant - Snagov 02.07.2007


virilu
 Share

Postări Recomandate

Azi, eram q masina q tata veneam spre casa, cand intro curba din intrarea in sat ghermanesti, era in sant o motocicleta suzuki alb, n-am apucat sa vad nr, nimic,motociclistul era si el in sant se ridica, era c-am ud..in sant cred ca era apa. AM ajuns aksa in 3 minute, m-am urcat pe motor, insa pana am ajuns eu plecase deja. Am intrebat la depozitul din apropiere daca stie cineva ceva, si mi-au raspuns in hohote de ras'' unu q motoru se uita dupa cai verzi n-a mai luat curba, asa le trebuie ca merg tare'' le-am zis si eu si dumneavoastra asa va trebuie sa stati in caldura daca n-ati invatat carte si ati frecato toata viata(la propriu) Imi pare rau ca nam putut sa ajut cu nimic. daca cumva motociclistul intra pe forum si vede topicul, macar sa-mi dea un pm sami zica si mie daca e Ok..in caz ca nu vrea sa faca publica patania lui. Asfalt uscat!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am fost...am luat larg curba ca sa feresc o dara de nisip.....am prins dara de nisip pe partea cealalta...roata spate a fugit....m-am infipt in santz, am dat cu capul de rezervor si am zburat peste....total vina mea, total dobitoc......si ii multumesc Lui Dumnezeu ca nu am patit nimic....doar zgarieturi....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iar incepeti frate cu faza clasica "MAI USUREL CU VITEZA"

si la 20 la ora cand ai nisip pe asfalt si mai esti si in curba tot o tavalesti

sanatate omului

si multa m....e baietilor care merg cu BASCULANTA de unde curge nisip

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iar incepeti frate cu faza clasica "MAI USUREL CU VITEZA"

si la 20 la ora cand ai nisip pe asfalt si mai esti si in curba tot o tavalesti

sanatate omului

si multa m....e baietilor care merg cu BASCULANTA de unde curge nisip

 

Merci ianachim, cat despre viteza......o sa mai dureze ceva pana o sa fie ok moto..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai uitat sa i multumesti lui virilu care s a intors dupa o ora ca era curios sa vada ce faci ca sa stie ce sa scrie p forum in loc sa se opreasca sa te intrebe de sanatate. :baldy:

 

Pusti frate ce vrei, daca nu a vrut taica-su sa opreasca el ce era sa faca ? :lol:

"Nu a opr k era k taksu k nu vrea s ajute oameni la nev".... al dracului mod de exprimare aveti cateodata :lol:

 

In legatura cu accidentul nu e primul si vor mai fi multi ca el care vor invata din greselile proprii, insa daca ai si viteza foarte mare s-ar putea sa nu mai inveti nimic... ca fapt divers si eu am cazut acum ceva ani, cam la cateva luni dupa ce mi-am luat permisul intr-o curba dintr-o intersectie pe nisip si e tare senzatia, acum esti calare si nici intr-o fractiune de secunda esti pe jos si nu iti dai seama cum s-a intamplat... insa cu timpul iti vei da seama si nu vrei mai repeta greseala...

 

Hai bafta!

:bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da,m-am invatat minte clar. si am avut si foarte mare noroc ptr ca in spatele meu era prietena si fratele ei care m-au ajutat. fara ei probabil ca stateam mult si bine p-acolo sa fluier a paguba...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iar incepeti frate cu faza clasica "MAI USUREL CU VITEZA"

si la 20 la ora cand ai nisip pe asfalt si mai esti si in curba tot o tavalesti

sanatate omului

si multa m....e baietilor care merg cu BASCULANTA de unde curge nisip

 

Da, dar pe DN1 oricine ii da...in fine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi, eram q masina q tata veneam spre casa, cand intro curba din intrarea in sat ghermanesti, era in sant o motocicleta suzuki alb, n-am apucat sa vad nr, nimic,motociclistul era si el in sant se ridica, era c-am ud..in sant cred ca era apa. AM ajuns aksa in 3 minute, m-am urcat pe motor, insa pana am ajuns eu plecase deja. Am intrebat la depozitul din apropiere daca stie cineva ceva, si mi-au raspuns in hohote de ras'' unu q motoru se uita dupa cai verzi n-a mai luat curba, asa le trebuie ca merg tare'' le-am zis si eu si dumneavoastra asa va trebuie sa stati in caldura daca n-ati invatat carte si ati frecato toata viata(la propriu) Imi pare rau ca nam putut sa ajut cu nimic. daca cumva motociclistul intra pe forum si vede topicul, macar sa-mi dea un pm sami zica si mie daca e Ok..in caz ca nu vrea sa faca publica patania lui. Asfalt uscat!!

 

A, cat de tare. Treci pe langa un motociclist accidentat si te duci acasa ca sa te intorci apoi, presupun ca ai tras si un somnic ... Si mai tare este ca in loc sa te ascunzi sa nu te recunoasca nimeni scri si pe forum ... si ai si nick-ul asta tare.

 

PS: iar asta cu "macar sa-mi dea un pm sami zica si mie daca e Ok" este de'a dreptul CRIMINALA.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce imi place cand din orice, se ajunge la diverse, ca de obicei.. iar exprimarea cu " K , K, K " mi se pare de-a dreptul diabolica. Oricat li s-ar atrage atentia, asupra acestui mod de exprimare, nici o sansa. Vai de noi, ceilalti care tre sa ne "chinuim" sa dibuim ce mai vor si astia sa scrie.

Bafta multa riderului si salutari tuturor !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce imi place cand din orice, se ajunge la diverse, ca de obicei.. iar exprimarea cu " K , K, K " mi se pare de-a dreptul diabolica. Oricat li s-ar atrage atentia, asupra acestui mod de exprimare, nici o sansa. Vai de noi, ceilalti care tre sa ne "chinuim" sa dibuim ce mai vor si astia sa scrie.

Bafta multa riderului si salutari tuturor !!!

 

OFF TOPIC: Nu toti au facut carte ca noi :lol:

 

Bine ca ai scapat usor si stai linistit ca sunt foarte putini cei care nu au cazut niciodata, eu nu sunt unul dintre ei :lol:

Adevarul e ca trebuie sa fii atent la TOATE cand esti pe motor iar cateodata mai omiti cate un mic detaliu care te "ajuta" sa te tavalesti :baldy:

Bafta cu reparatiile :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uf, la naiba, iar "ne intzepam" intre noi ?!cred ca se trage de la caldura ....

Editat de IrONy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

salutare, si eu am cazut la fel ca tine in curba pe nisip...si m-am invatat sa nu mai iau curbe care nu le cunosc cu viteza :bigstar: deh....sunt si eu un tanar dornic de senzatii tari si care vrea sa mearga ca rossi..a si in pielea goala...dar nu o sa se mai intample a 2-a oara..recunosc ca am fost inconstient...bafta si multa grija in curbe

 

post-10473-1185543945_thumb.jpg

 

post-10473-1185544089_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ca sunteti intregi ca poti sa o furi si cu viteza mica cum am furat-o eu la 20km/h pe o pata de ulei si am dat bine cu umaru de asfalt si am rupt clavicula!!Acum sa te rupi nu iti trebuie neaparat viteza!Bafta si grija mare

Insanatosire grabnica!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...