Sari la conținut

Pinioane baladoare


MOTOBRAND
 Share

Postări Recomandate

Cred ca mai multe detalii ar fi binevenite.Eu unul(si cred ca nu sint singurul),nu am auzit inca de asa ceva,si m-ai facut putin curios.E vorba cumva de ceva pinioane din cutia de viteza de Jawa?Daca da,zi care,ca poate am prin pod.

Editat de Chopper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca mai multe detalii ar fi binevenite.Eu unul(si cred ca nu sint singurul),nu am auzit inca de asa ceva,si m-ai facut putin curios.E vorba cumva de ceva pinioane din cutia de viteza de Jawa?Daca da,zi care,ca poate am prin pod.

Da!

De acele pinioane este vorba!!! B)

Au 4 catei si 16 dinti!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite cum zic eu ca ar fi bine sa facem.Fa-le o poza,sa se vada bine de tot despre ce e vorba,si daca am,iti trimit cumva prin colet.NU te costa nimica,doar cheltuielile de transport,numai sa le aflu,deci vezi cum faci poza.Daca sint,te costa totusi o cafea la prima intilnire moto din sezonul viitor... B)

Decit sa ruginesca la mine in pod,mai bine sa se uzeze la tine in cutie. :what:

Editat de Chopper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite cum zic eu ca ar fi bine sa facem.Fa-le o poza,sa se vada bine de tot despre ce e vorba,si daca am,iti trimit cumva prin colet.NU te costa nimica,doar cheltuielile de transport,numai sa le aflu,deci vezi cum faci poza.Daca sint,te costa totusi o cafea la prima intilnire moto din sezonul viitor... B)

Decit sa ruginesca la mine in pod,mai bine sa se uzeze la tine in cutie. :lol:

Daca sint,te costa totusi o cafea la prima intilnire moto din sezonul viitor... :what:

Sa te auda Cel de Sus!!!

Sper sa mai pot fi motociclist la anul si sa gust si eu din placerea unei intalniri moto!!!

:laugh: :laugh: :lool:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok,mi-am notat.Acuma sint la servciu(statie TV sus in munti) si numa miine cobor in oras,deci raspunsul o sa vina abia peste 2-3 zile.O sa ma duc in pod cu sublerul si masor ce gasesc,apoi iti trimit datele.Dupa cite tin minte,s-ar putea sa am ce zici tu,numai ca sint de la Jawa 350 model mai vechi,pe 6 V,dar sint sanse mari sa se potriveasca,deci,daca poti,fa-le si o poza,daca le ai pe cele vechi,uzate.Te anunt eu aici pe forum dupa ce le masor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu sunt lafel ca la jawa model vechi eu am o jawa 350 twin model 354-04 si am 6 catzei la pinion nu 4 ca la ts

Bafta

354,352 sunt cu totul alta generatie, e vorba de vestitul "ogar de 3 jumate" care isi alerga contemporanele de le sareau pistoanele :D E alt cadru, alt motor.

 

Similare sunt 632,634(aproape identice) si 638(TS) care a fost reproiectat bine dar din pacate executat prost.Toate piesele cutiei se potrivesc, totusi , la modelele astea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trimis.Doua pinioane ca alea in poza.Unul e mai bun,unul mai uzat,de necaz sint bune.Oricum,mai bine decit nimic.A costat o avere,12000,deci dai o cafea la prima intilnire moto din sezonul viitor.

Sa dea Domnul sa am ocazia sa particip si eu la o asemenea intalnire!!!

N-am avut ocazia pana acum!!!

:hurt:

Si atunci dau mai multe cafele!!!

:D :yikes: :baldy: :angry:

Sunt nerabdator sa le pun in motor!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trimis.Doua pinioane ca alea in poza.Unul e mai bun,unul mai uzat,de necaz sint bune.Oricum,mai bine decit nimic.A costat o avere,12000,deci dai o cafea la prima intilnire moto din sezonul viitor.

LE-AM PRIMIT, OMULE!!!

ESTI DE NOTA 10!

ABIA ASTEPT SANSA SA MERG SI EU LA O INTALNIRE MOTO!!!

NU DE ALTA DAR TREBUIE SA-TI DAU CAFEAUA!!!

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...