Sari la conținut

Intrebare


koana
 Share

Postări Recomandate

Nu am vrut sa deschid topic numai pt. atat, dar nu am gasit nici-un subiect deschis deja, unde sa ma pot baga in seama cu nelamurirea mea :baldy:

Un amic mi-a zis ca a vazut in Germania un motor pt. mine, adica o Aprilia de 350. Stia ca vreau ceva intre 250 si 500 cmc. Dar la fel de bine stia ca vreau chopper. Si desi eu nu am auzit pana acum de aprilia chopper de 350, el zice ca sigur motorul pe care l-a vazut e chopper.

Am cautat pe net si nu gasesc asa ceva. Daca stie cineva ca exista intr-adevar chopper Aprilia de 350, si daca mai are cum sa ma ajute si cu ceva poze, ii multumesc anticipat. Hai sa traim :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trebuia sa il intrebi pe Conu mai intai...hehehe

Eu nu stiu decat despre Aprilia RedRose 125cc....e in 2 timpi.

nu o recomand.

B.

Pai era cu mine :baldy: Dar nici el nu a auzit de modelul asta. Asa ca am zis ca aici am cele mai mari sanse sa aflu daca exista si sa vad cum arata. Multam de raspuns :bounce: !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aprilia nu a facut cruiser de 350. Din cate stiu eu, Moto Guzzi are model de 3 jumate (V35) si Cagiva-SST350-un fel de Ij Pahema mai evoluat.

A, dar nu intra aici, Ducati a scos un model de cruiser-Indiana 650.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar nu inteleg de ce nu-ți cumperi o viraga de 535-motor fiabil, micuta, cardan-adica intretinere minima si un pret acceptabil.

 

De acord cu @lupalb. Nici eu nu aveam o parere prea buna despre 535.Acum mi-am schimbat-o radical de cand si-a cumparat un prieten o Viroaga 535. Super motor,aspect,fiabilitate,preturi bune,intretinere minima.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar nu inteleg de ce nu-ți cumperi o viraga de 535-motor fiabil, micuta, cardan-adica intretinere minima si un pret acceptabil.

Sa-ti explic!

1. De virago 535 toata lumea mi-a zis ca e cel mai nereusit model yamaha, si ca ar avea probleme.

2. Vreau sa-mi iau un motor bunicel, pe care nu l-as gasi sub 2500 euro, asa ca trebuie sa mai stau niste luni, pt. ca am schimbat serviciul si nu pot sa fac credit.

3. Varianta pe care mi-a zis-o acest amic (cu aprilia), am luat-o in calcul pt. ca mi-a zis ca era la 500 de euro. Si ca daca o vreau mi-o aduce el. Pt. un pret ca asta, m-am gandit ca n-ar fi rau sa am totusi ceva "de calarit" pana pot sa-mi iau motorul visat :bounce: .

4. Tocmai am venit de la Valcea, (o plimbarica scurta la baietii de acolo), si Mimi (nush daca-l cunosti) a zis ca exista aprilia chopper de 350, ca a vazut la o intrunire anul trecut.

si 5. :lol: :baldy:

Daca gasiti vreo poza cu aprilia asta, va rog mult help me! 500 de euro chiar as da pe un motor de 350, fie el chiar si aprilia. O terfelesc putin, trec lunile sa pot lua credit, si gata, o marit :lol:

Editat de koana
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa-ti explic!

1. De virago 535 toata lumea mi-a zis ca e cel mai nereusit model yamaha, si ca ar avea probleme.

2. Vreau sa-mi iau un motor bunicel, pe care nu l-as gasi sub 2500 euro, asa ca trebuie sa mai stau niste luni, pt. ca am schimbat serviciul si nu pot sa fac credit.

3. Varianta pe care mi-a zis-o acest amic (cu aprilia), am luat-o in calcul pt. ca mi-a zis ca era la 500 de euro. Si ca daca o vreau mi-o aduce el. Pt. un pret ca asta, m-am gandit ca n-ar fi rau sa am totusi ceva "de calarit" pana pot sa-mi iau motorul visat :bounce: .

4. Tocmai am venit de la Valcea, (o plimbarica scurta la baietii de acolo), si Mimi (nush daca-l cunosti) a zis ca exista aprilia chopper de 350, ca a vazut la o intrunire anul trecut.

si 5. :lol: :baldy:

Daca gasiti vreo poza cu aprilia asta, va rog mult help me! 500 de euro chiar as da pe un motor de 350, fie el chiar si aprilia. O terfelesc putin, trec lunile sa pot lua credit, si gata, o marit :lol:

 

Nu inteleg cum Virago 535 poate sa fie cel mai nereusit model de la Yamaha cand s-a fabricat atatia ani pe acelasi concept din 1981.Intra pe topicul celor cu Virago si discuta cu cei care au acest model. Numai asa iti poti face o parare pertinenta despre Virago. Nu din auzite de la alti.

 

Toata lumea de pe forum ti-a spus ca nu exista Aprilia de 350 "chopper"(poate cruiser).Ca sa intelegi ca nu exista uita-te in acest link:---> http://www.aprilia.com/apriliamuseo_eng.asp

Este muzeul virtual Aprilia,cu toate modelel ,fara exceptie,fabricate de-a lungul anilor de acest brand. Singurele "choppere" sunt Redrose de 50 cc si Rose de 125 cc. Cred ca Mimi nu a vazut bine.

Eu iti doresc succes in alegerea unei motociclete cat mai potrivite pentru tine. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu inteleg cum Virago 535 poate sa fie cel mai nereusit model de la Yamaha cand s-a fabricat atatia ani pe acelasi concept din 1981.

Toata lumea de pe forum ti-a spus ca nu exista Aprilia de 350 "chopper"(poate cruiser).Ca sa intelegi ca nu exista uita-te in acest link:---> http://www.aprilia.com/apriliamuseo_eng.asp

Mi se pare mie, s-au ti-a sarit un pic mustarul pe mine? :D Omule, eu am povestit ce mi-au zis altii despre virago, nu ce cred eu. Am retinut indrumarea ta, multam frumos :lol: .

Insa la treaba cu "toata lumea de pe forum..." ai cam exagerat un pic :baldy: . Singurul care a zis ca nu exista e lup-alb. So..., care toata lumea? :lol:

Ok, pana aseara, cand m-am intors de la Valcea, era 2-1. Tipul care a zis ca a vazut-o in Germania (mariuscojo) si Mimi in tabara celor care sunt convinsi ca exista, lup-alb in tabara celor care sunt convinsi ca nu exista. Pe toti 3 ii cunosc, si nu-mi permit sa discreditez pe careva asa din prima, fara sa am o certitudine. Tu cu acest post ai fost abea al doilea care mi-a zis (si mi-a si demonstrat) ca nu exista. Deci 2-2 :D . Ok, daca zici ca acolo sunt absolut toate modelele scoase de Aprilia vreodata, inseamna ca nu exista chopper de 350 . M-am lamurit, multumesc frumos. :lol: si :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi ca si eu am zis ca nu stiu sa fie de 350cc....so,e 3-2 pt NU.

NU categoric si pt aprilia....ia-ti orice altceva....

virago250,virago535,suzuki savage650,kawa LTD440 si EN500...toate-s motoare sub 2000euro in germania....

 

ps:nu-ti recomand motor adus din italia.

 

B.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi ca si eu am zis ca nu stiu sa fie de 350cc....so,e 3-2 pt NU.

NU categoric si pt aprilia....ia-ti orice altceva....

virago250,virago535,suzuki savage650,kawa LTD440 si EN500...toate-s motoare sub 2000euro in germania....

:lol: Tu ai zis ca nu sti decat de cea de 125 . Nu era o certitudine :lol: . Da, unul din modelele astea am sa caut. Pt. mine conteaza si care are saua mai jos (ca sunt mititica :lol: ). Dar cum in momentul asta nu pot face credit nici eu nici Dan, si cum vara trece si eu nu mai am rabdare, speram sa gasesc vreo pleasca (cum imi daduse sperante omul cu Aprilia din Germanica) :baldy: :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi-a facut o foarte buna impresie Yamaha SR 125, ca motor de oras, sigura, sprintena, f buna de incepatori, sigur ajungi jos cu ambele picioare. Foarte surprins am fost ca nu m-am simtit inghesuit la bord. Deci s-ar putea sa o aprecieze si Konu tau, cand il trimiti dupa paine.

Poate gasesti ieftina.

 

Daca nu dispui de bani si nu vrei cea mai ieftina si dubioasa motocicleta, poti sa cumperi pentru 5-600 coco, un Nipru in stare buna.

In fine, uita ultima parte. :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi-a facut o foarte buna impresie Yamaha SR 125, ca motor de oras, sigura, sprintena, f buna de incepatori, sigur ajungi jos cu ambele picioare. Foarte surprins am fost ca nu m-am simtit inghesuit la bord. Deci s-ar putea sa o aprecieze si Konu tau, cand il trimiti dupa paine.

Poate gasesti ieftina.

 

Daca nu dispui de bani si nu vrei cea mai ieftina si dubioasa motocicleta, poti sa cumperi pentru 5-600 coco, un Nipru in stare buna.

In fine, uita ultima parte. :bounce:

 

 

uite aici una :lol: :baldy: http://www.bikeshop.ro/motociclete/anunt-d...-1997-9649.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OK, topicul era pt. altceva. Eu nu caut acum motor. Am spus deja de doua ori ca pt. a-mi lua un motor fain (asa cum imi doresc eu) trebuie sa mai treaca niste luni, pt. ca am schimbat jobul, si nu pot face credit deocamdata (bancile cer minim 6 luni vechime la job). Cand voi putea face credit, cam stiu ce am de cautat si pe unde. Si ce vreau. Oricum nu una de 125.

Ideea era ca cineva imi daduse o sparanta cu un motor f. f. ieftin (care nu se incadra nicidecum in preferintele mele), cu care as fi putut sa ma invart, si sa mai capat ceva experienta pana la data la care puteam sa iau ceea ce vreau :baldy: . Se pare insa ca a fost o amagire, acel motor se pare ca nu exista. Ramane totusi un mister ce a vazut omul ala in Germania (pt. ca nu e un tip tocmai novice in domeniu) :lol: , dar o sa lamuresc eu si asta pana la urma. Pana atunci, nu-mi recomandati motoare pe care le-ati vazut voi la vanzare, ca nu ma ajuta cu nimic. Multumesc frumos! Hai sa traim! :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa-ti explic!

1. De virago 535 toata lumea mi-a zis ca e cel mai nereusit model yamaha, si ca ar avea probleme.

2. Vreau sa-mi iau un motor bunicel, pe care nu l-as gasi sub 2500 euro, asa ca trebuie sa mai stau niste luni, pt. ca am schimbat serviciul si nu pot sa fac credit.

3. Varianta pe care mi-a zis-o acest amic (cu aprilia), am luat-o in calcul pt. ca mi-a zis ca era la 500 de euro. Si ca daca o vreau mi-o aduce el. Pt. un pret ca asta, m-am gandit ca n-ar fi rau sa am totusi ceva "de calarit" pana pot sa-mi iau motorul visat :bounce: .

4. Tocmai am venit de la Valcea, (o plimbarica scurta la baietii de acolo), si Mimi (nush daca-l cunosti) a zis ca exista aprilia chopper de 350, ca a vazut la o intrunire anul trecut.

si 5. :lol: :baldy:

Daca gasiti vreo poza cu aprilia asta, va rog mult help me! 500 de euro chiar as da pe un motor de 350, fie el chiar si aprilia. O terfelesc putin, trec lunile sa pot lua credit, si gata, o marit :lol:

Sal ,de virago ce sati zic sunt motare foarte bune,nu au probleme,merg bine eu am facut cu ea niste drumuri lungi si stiu ca niciodata nu ma lasat langa marginea drumului,daca are comenzi avansate sunt comozi,consum mic,ce sati mai zic eu nu am probleme cu ea.

Asfalt uscat.

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... no ase ii perfect :lol:

Si acum, daca tot se cheama subtopicul "intrebare" , si cum mai am o intrebare (desi nu are legatura cu topicul principal), am sa va rog sa-mi spuneti care dintre cele doua modele de casca e mai bun.

1. Uvex PS 430 Helm (care e din polycarbon)

2. Nolan N 62 Matrix (care e din Lexan -nu stiu ce material e asta)

Nu cunosc nici boaba de germana, si nu pot sa-mi dau seama de diferente.

Multumesc frumos! :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ar trebuia sa-ti raspunda aia care poarta integrale pe chopper(buahahahaha)....sau vitezistii.

 

sau cauta raspuns aici:

/index.php?showforum=125

Multumec frumos Blackrider. Eu port integrala pe chopper din motive de siguranta. Din acelasi motiv am inceput sa-mi pun si centura (7 ani nu am avut obiceiul asta). Stiu ca nu arata tocmai ca la carte, dar aleg un model simplu, negru (mat prefer), fara nici-un briz-briz. Multumesc din nou pt. directionare :lol: B :wave: afta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...