Sari la conținut

Renasterea Regelui Kawasaki Zzr 1400


Sergiu 30
 Share

Postări Recomandate

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 59
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

povesti pe paine bajeti!!!

 

Mootrul la noua Busa si la ZZR este acelasi amicii mei!

 

Diferenta este din nou facuta de cadrul in care este montat ramane sa vedem cine a reusit!

 

Succes tuturor, aici pe forum multi cicitori putini trag de gaz sa vaza ce si cum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

povesti pe paine bajeti!!!

 

Mootrul la noua Busa si la ZZR este acelasi amicii mei!

 

Diferenta este din nou facuta de cadrul in care este montat ramane sa vedem cine a reusit!

 

Succes tuturor, aici pe forum multi cicitori putini trag de gaz sa vaza ce si cum

Nu ma complic sa-ti raspund ,doar ti-am ingrosat niste cuvinte si poate iti dai seama de ineptiile scoase.Si ca sa incerc totusi sa-ti demonstrez ca nu ai dreptate iti spun doar ca difera in primul rand capacitatea cilindrica ,apoi puterea(asta poti citi in mapa de presa a fiecarui model :cheers:) .Si daca cele doua repere sunt identice ,dupa cum spui tu ,logic ca rezultatul ar trebui sa fie la fel....dar uite ca nu e chiar asa si iti recomand sa citesti si ceva lectura si poate totusi nu ai sa te eschivezi spunand ca de fapt pistonul e la fel ,supapa etc etc :cheers: :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba pana amu io ma certam cu Silviu....amu vad ca mi lo furat NINJA MAN ....o sa imi fie dor de el sincer :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu ma cert cu nimeni, el doar citeste si oricum nu merge cu motorul anul asta nu l-am vazut la nici o intalnire si nici nu posteaza undeva ce face el.

 

Mai mult, nu a reusit nici pana in ziua de astazi sa inteleaga faptul ca Kawasaki si Suzuki au semnat un contract de colaborare unde platformle tehnice sunt aceleasi pentru agregatele produse :bigstar:)

 

Ex ZX10R si GSXR1000 au acelasi motor, ZZR1400 si BUSA, daca la tine 1352 ai cu 1350 inseamna altceva.....imi pare rau dar....inca o e prea greu sa accepti asemnea lucruri.

 

Cat despre diferentele constructive imi pastrez opinia si spun ca aici sunt adobtate 2 cai tocmai pentru a lasa clientul sa aleaga.

 

Silviu am mai spus-o te invit pe drum sa imi arati tu roata aia de Hayabusa 2 si eu o sa merg cu batrana mea!! Tare imi e ca tu o sa ma depasesti, dar numai pe forum la numarul de posturi trantite total aiurea!! Cat despre citit reviste in ele este o imensa cantitate de informatie PUBLICITARA cu tinta clara de a genera vanzari, mergi cu motorul si da-ti cu parerea nu citi si interpreta dupa propriul plac ceva!!!

 

Succes si maturizare cat mai rapida!!!

 

--- Mesaj completat în 30 Jul 2007 03:29 -------------
Kawasaki :

1.352 cm³

Bohrung x Hub

84 x 61 mm

Verdichtungsverhältnis

12:1

Ventil-/Einlasssystem

DOHC, 16 Ventile

 

Suzuki:

 

1340ccm

81x65

compresie 12,5

 

Diferente majore nu?

 

Toate astea pt 8CP amaizing, sa vedem ce vor reusi la asfalt, apoi sa nu uitam acum urmeaza ZZR1400B model are deja asta 2 ani si cam la 2 ani apare facelift!

Editat de NinjaMan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da' nu mai incercati sa-i explicati nimik, ca sata si daca o motocicleta e neagra o sa incerce sa demonstreze ca e alba de fapt.... sau ca busa si zzr au acelasi motor dar la busa e mai bun :bigstar: sau ca busa II o sa fie lansata prima data atunci cand zzr 1400 are deja 2 ani si un upgrade. @silviu iti recomang niste smirgel pt cauciucul spate :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astia raii cu ZX12, bagati si voi un articol cu fuziunea asta Kawa-Suzuki, sau unde ati vazut voi ca Busa e ZZR1400 cu alte carene!

 

Chiar ma intereseaza subiectul!

 

Nush ce tot aveti cu Silviu, omu are un motor super, se da, l-am vazut io,nah! :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astia raii cu ZX12, bagati si voi un articol cu fuziunea asta Kawa-Suzuki, sau unde ati vazut voi ca Busa e ZZR1400 cu alte carene!

 

Chiar ma intereseaza subiectul!

 

Nush ce tot aveti cu Silviu, omu are un motor super, se da, l-am vazut io,nah! :bigstar:

 

pai dak nu stii ca kawa si suzy isi dezvolta impreuna motoarele atunci chiar esti paralel, nu numai busa-zzr si zx10-gsxr dar mai sunt si altele ca http://www.motorbikes.be/en/compare/4123/4657/ ... http://www.motorbikes.be/en/compare/5947/6073/. Si dak nu stii chestiile aste nu te mai baga in seama. Si mai ales ca nu treb sa-ti dai cu parerea la niste motociclete pe care nici nu le-ai condus, ca nici eu nu am mers pe supersporturi dar nici nu intru sa zic ca xz10 e mai tare decat r1 de exemplu. Acu te-ai lamurit ce avem cu silviu?

Editat de ghost-rider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da,de Suzuki DL 1000 V-Strom 2004 si Kawasaki KLV 1000 2004 citisem si eu si chiar mi se pare ca nu se mai face decat modelul Kawa,dar despre alte modele nu am auzit!

 

O sa ma documentez! :bigstar:

 

--- Mesaj completat în 30 Jul 2007 15:04 -------------
Ok,unele modele sunt identice ca primul exemplu al tau,dar celelalte nu au nici o legatura,nici macar exemplul tau cu 600-le nu sta in picioare!

 

Uite ce zice Suzuki:

 

One area of dealer concern has been the future of Suzuki's flagship sportbike, the GSX-R. Harris assured dealers that they - and only they - will sell Suzuki's increasingly popular signature series.

 

"No OEM collaboration on these sport models is part of the alliance. The GSX-R series represents our best-selling, most prolific vehicles, and will always be a key area of company excellence and dealer performance. Likewise, many standard and on-road Suzuki models will remain 100 percent Suzuki - forever maintaining Suzuki dealers' status as the strongest retailers in the industry."

 

Deci sunt dispusi la alianta pentru modelele de cross,enduro,enduro stradal. Dar seria GSXR ramane suzuki la fel si seria ZX de la Kawasaki.

 

E randul tau sa te documentezi si sa-mi arati unde ai vazut elementele comune intre noua Busa si ZZR1400! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma fratilor io cred ca toata prostia asta o inceput in momentul in care am postat io aia cu ala care s-io facut kawabusa...o tampenie...

ma fratilor da ia ganditi oleaca....cum drac sa fie gsxr zxr????

ii ca si cum am zice ca mercedes e bmw...o idiotenie totala....

nu e exclus ca ei sa semneze un asemenea acord da nu in area supersport....

zxr e zxr si gsxr e gsxr exact cum yzf nu e cbr....

ati inteles?

bun....maine poimaine vine unu si zice ca dinamo e steaua si samd

Editat de sergiukawa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu ma cert cu nimeni, el doar citeste si oricum nu merge cu motorul anul asta nu l-am vazut la nici o intalnire si nici nu posteaza undeva ce face el.

 

Mai mult, nu a reusit nici pana in ziua de astazi sa inteleaga faptul ca Kawasaki si Suzuki au semnat un contract de colaborare unde platformle tehnice sunt aceleasi pentru agregatele produse :haha:)

 

Ex ZX10R si GSXR1000 au acelasi motor, ZZR1400 si BUSA, daca la tine 1352 ai cu 1350 inseamna altceva.....imi pare rau dar....inca o e prea greu sa accepti asemnea lucruri.

 

Cat despre diferentele constructive imi pastrez opinia si spun ca aici sunt adobtate 2 cai tocmai pentru a lasa clientul sa aleaga.

 

Silviu am mai spus-o te invit pe drum sa imi arati tu roata aia de Hayabusa 2 si eu o sa merg cu batrana mea!! Tare imi e ca tu o sa ma depasesti, dar numai pe forum la numarul de posturi trantite total aiurea!! Cat despre citit reviste in ele este o imensa cantitate de informatie PUBLICITARA cu tinta clara de a genera vanzari, mergi cu motorul si da-ti cu parerea nu citi si interpreta dupa propriul plac ceva!!!

 

Succes si maturizare cat mai rapida!!!

 

<small>--- Mesaj completat în 30 Jul 2007 03:29 -------------</small><br/>Kawasaki :

1.352 cm³

Bohrung x Hub

84 x 61 mm

Verdichtungsverhältnis

12:1

Ventil-/Einlasssystem

DOHC, 16 Ventile

 

Suzuki:

 

1340ccm

81x65

compresie 12,5

 

Diferente majore nu?

 

Toate astea pt 8CP amaizing, sa vedem ce vor reusi la asfalt, apoi sa nu uitam acum urmeaza ZZR1400B model are deja asta 2 ani si cam la 2 ani apare facelift!

Bine ca ai dat singur exemplele ,iar daca nici cursa pistonului ,nici raportul de compresie ,nici puterea din PRORIELE EXEMPLE nu-ti spun nimic ,atunci e grav. Nu ma mira sa sustii ca si motorul dupa gsxr e de fapt cel dupa zx10 sau dupa vreo biciceleta cu motor dar putin modificat ici-colo :blink: :blink: :)

 

Ps:daca veneai la intrunire ,la Ploiesti, ne gaseam pe acolo :bigstar:

 

Btw-nu imi aduc aminte cand m-ai mai invitat ,dar ma rog...si oricum nu am busa2 :wave: .Vezi ca ma confunzi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma Silviu lasa-i ma pa aia in pace...hai mai bine sa revenim noi la ale noastre nu vrei?

ba....KAWASAKI e cea mai tare din lume :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma Silviu lasa-i ma pa aia in pace...hai mai bine sa revenim noi la ale noastre nu vrei?

ba....KAWASAKI e cea mai tare din lume :)

Nu tine...se vede ca acum vrei sa o intorci ieftin si sa spui ca de fapt totul a fost o gluma :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te-ai aventurat asa departe de casa?! :bigstar:

Sa inteleg ca m-am aventurat mai mult ca un reiser adevarat ca tine care nu a putut ,cica ,ajunge acolo????...hmmmmmm, tot ce se poate ....dar ,lasa...poate o sa reusesti si tu vreodata ... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa inteleg ca m-am aventurat mai mult ca un reiser adevarat ca tine care nu a putut ,cica ,ajunge acolo????...hmmmmmm, tot ce se poate ....dar ,lasa...poate o sa reusesti si tu vreodata ... :blink:

 

sorry dar eu merg in ploiesti saptamanal, si deci si la intrunire am fost, si am fost si la sibiu numai ca nu am vazut niciun k6 rosu cu toba originala de bz cu un calaret care le explica la toti cum merge treaba defapt ..... :bigstar: , poate faci un eforti si vii la snagov dak nu e prea departe :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da mi-am raspuns asa este, Suzuki, pt ca asa stii tu si asa este, e cea mai tare doar ca GSXR 1000 nu a confirmat nici anul asta, la revista acolo unde iti place tie.

 

Adica 2004,2005 castigatorul masterbike este Kawasaki ZX10R, iar, in 2006 a castigat clasa unde a concurat superbike nu a castigat Masterbike, a pierdut in favoarea Aprilia.

 

Nush ce sa zic din moment de Kawasaki!

 

Noi am mai povestit pe forumurile astea mult, tu inca tot nu intelegi, ti-am mai scris si inca iti mai scriu ca in spatele oricarui produs este si o echipa de marketing care are rolul de a face numele respectiv cunoscut, iar, Kawasaki, dupa cum poate stii sau nu are cea mai mica divizie moto dintre cei 4 producatori Japonezi, dar, construieste cele mai radicale modele.

 

Succese, daca tot mai ai nelamuriri, da-mi de stire,

Editat de NinjaMan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sorry dar eu merg in ploiesti saptamanal, si deci si la intrunire am fost, si am fost si la sibiu numai ca nu am vazut niciun k6 rosu cu toba originala de bz cu un calaret care le explica la toti cum merge treaba defapt ..... :bigstar: , poate faci un eforti si vii la snagov dak nu e prea departe :blink:

Era vorba de cu totul altceva aici ,in nici un caz la ce intruniri am fost sau daca ma duc. Ca sa te linistesc ,am 10ani ,nu am permis ,nu stiu ce e ala motor ,dar vreau un zx-nspe biextra-turbo.E ok acum ,sper sa te fi lamurit acum :haha: ...si daca se poate sa revii la ideea topicului ar fi genial :nono:

 

@ninja-man -eu pot trai ca nu a castigat un test si pot trai linistit ,dar tu traiesti cand zx-ul a pierdut toate celelalte teste comparative ,in ultimul test chiar si in fata hulitei(de unii) Honda?? :blink: (ca nu e doar singurul test comparativ cel de la Masterbike,mai sunt multe altele...banuiesc ca stii asta si daca ai dileme poti citi sa vezi unde si cand a castigat) :o

 

Ps:baga la inaintare replica "kawa e brutala ,e pt cunoscatori,reiseri" :wave: :) ...asta e cea mai funny

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa te linistesc ,am 10ani ,nu am permis ,nu stiu ce e ala motor ,dar vreau un zx-nspe biextra-turbo

 

 

Poate ca nu e asa dar asa dai impresia. Pt tine toti care nu au suzuki sunt niste prosti si mai ales dcei cu kawasaki in mod special ar trebui sa taca. Nu te vezi?? grow up! Numai dak ai motor de 1000 nu iti da dreptul la unele lucruri.....

Si aia cu intrunirile nu e atat de deplasata, oamenii poate vor sa vada cu cine stau de vorba? nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...