Sari la conținut

Suzuki Gsx R 1000


alexrider
 Share

Postări Recomandate

Salutare. Cred ca urmatoare mea moto ( cum nu am bani de un ducati mai mare) , o sa fie un gsx r 1000 k1 sau k3. Ma puteti ajuta si pe mine cu ceva pareri pro si contra referitoare, la motor, stabilitate,ciclistica, probleme aparute pe parcurs, etc?

 

Si inca ceva , tot aud ca e mai bine sa ti iei din Germania( de acolo am luat si eu motoarele) si nu din Italia ca sunt omorate, alergate, etc, care o fi adevarul oare?

 

Ride safe

 

Care ma ajuta si ne vom inatlnii , pe drum sau pe la vreo intrunire sa ma traga de maneca sa fac cinste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da de ce crezi ca in germania nu sunt omorate, ar trebui sa te duci la vreo intrunirea de-a lor sa vezi ce patesc motoarele pe acolo si pe urma ti-l vinde si cu putini km (reali) dar....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu cred ca neamtul are grija la fel de mult de motor precum un italian sau un francez..putin conteaza de unde'l iei, imp e sa mearga bine.

toate au reviziile facute in ateliere specializate .

in italia multi merg cu ele in pista, dar cred ca si in germania

in plus motoarele care merg in pista sunt mult mai intretinute si cu un numar de km mult inferior celor stradale. skimb de ulei la fiecare 1500-2000km, motoarele puse la punct..etc ..in plus cu o multime de accesorii

nu vad care'i dezavantajul ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motorul nu e cu nimic deosebit....e doar frumoasa si are ambreaj anti-hopping bun....

are cei mai multi cai da r1 e mai rapida si la viteza maxima si la acceleratie...

deci are cai pe care nu ii poate folosi....are mai multi decat ii trebuie....

overall e un motor bun

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea... se poate generaliza cum ca mobrele de la macaronari is mai rele din pct de vedere tehnic decat alea din Germania.

 

Cat despre K1... cand a aparut ala, Suzuki a dat de pamant cu tot ce misca la clasa SS la momentul respectiv. A fost altceva! Fireblade era departe, la fel ZX9le. R1 ce mai misca in front da-i dadea imediat peste gura Gixxeru si-l linistea. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca asta conteaza pt tine,are cuplu beton si te ridici intr-o roata foarte repede, la turatii mai mici ca alte motoare din clasa ei.

e rea, musca cum se spune.demaraj bun, nu stiu la viteza maxima, s-ar putea R1 sa o faca, nu is sigur.

in schimb, nu e asa de stabila in curbe.bagi mana in gaz si derapeaza, are power mult, ca toate gsxr-urile de 1000.

singurul care nu are problema asta e K7-le asta nou ,e alta mancare de peste, cea mai rapida moto de viteza pe care am vazut-o pana acum.

noroc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...