Sari la conținut

Aprilia RS 125


Postări Recomandate

Pentru ca peste vreo 3 saptamani ( SPER ) o sa-mi iau si eu una si pentru ca este (dupa cate am citit eu) cea mai buna si rapida motocicleta de 125 , va propun sa spune-ti +urile si -urile ale acestei motociclete .

off topic-dogg si elf , intr-o zi as vrea sa vorbesc si eu cu voi despre ceva , dar asta mai peste o saptamana , doua , vreau sa ma ajutati si pe mine.

Baga-ti!!!

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In curand o sa intru si eu in clasa asta, de 125cc 2T racitzi cu apa (gilera cacao). Cine mai e in "club" ? Am si eu o singura intrebare care ma macina la "polizoarele astea mici cu carene". Se pot pune cauciucuri mai "cramponate", ca sa poti intra fara frica si pe drum forestier si pe iarba ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In curand o sa intru si eu in clasa asta, de 125cc 2T racitzi cu apa (gilera cacao). Cine mai e in "club" ? Am si eu o singura intrebare care ma macina la "polizoarele astea mici cu carene". Se pot pune cauciucuri mai "cramponate", ca sa poti intra fara frica si pe drum forestier si pe iarba ?

gilera DNA ? aia nu e 4T?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D)))))))))))) bai asta a fost premeditata... deci modelul este gilera kappa kappa, care se scrie cu doua litere de k una dupa alta, dar forumul asta a considera ca gilera mea e de cacao :yikes:)))))) Oricum, nu e de cacao, nu e dna, e doar un model mai rar gilera _kk (fara _)
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:baldy:)))))))))))) bai asta a fost premeditata... deci modelul este gilera kappa kappa, care se scrie cu doua litere de k una dupa alta, dar forumul asta a considera ca gilera mea e de cacao :angry:)))))) Oricum, nu e de cacao, nu e dna, e doar un model mai rar gilera _kk (fara _)

Lasa mah ca stim ca e de cacao :hurt: Nu ai ce sa cauti cu barzaunele inafara asfaltului, pe motiv de suspensii si garda la sol, indiferent ce gume de paris-dakar ii gasesti tu.Asta e , vitezomaniacii sunt condamnati la asfalt :D :yikes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In cazul asta, ma apuc deja sa redactez anuntul de vanzare/schimb cu un enduroi. La cum evolueaza traficul in bucuresti, caut un enduroi cu garda la sol de vreo 150cm asa, daca se gaseste, sa pot sari peste conserve fara probleme :D) . Acum pe bune, cum as putea sa "endurizez" un pic carenata respectiva... ? o roata mai mare pe fatza, suspensia pe spate inaltzata si cauciucuri cu talon mai mare (si crampoane) mi-ar mai da vreo 10cm de garda la sol in plus...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
In cazul asta, ma apuc deja sa redactez anuntul de vanzare/schimb cu un enduroi. La cum evolueaza traficul in bucuresti, caut un enduroi cu garda la sol de vreo 150cm asa, daca se gaseste, sa pot sari peste conserve fara probleme :D) . Acum pe bune, cum as putea sa "endurizez" un pic carenata respectiva... ? o roata mai mare pe fatza, suspensia pe spate inaltzata si cauciucuri cu talon mai mare (si crampoane) mi-ar mai da vreo 10cm de garda la sol in plus...

Nu ii poti face absolut nimik de genul asta. Nu poti schimba dupa bunul tau plac marimea cauciucurilor sau profilul acestora, asta ca sa nu mai zic de restu, decat in cazul in care vrei sa te faci kamikaze. Orice modificare de genul asta chiar si un cauciuc mai lat schimba semnificativ (in rau) comportamentul motocicletei. Eu am avut un rs si se simtea foarte bine in traficul din bucuresti fiind ingusta, micuta si usoara, chiar cu un pic de viata in motor (fiind de 125). Garda e ok la motocicleta asta, nu stiu la ce te gandesti cand spui ca vrei o garda mai ridicata, pentru ca nu ai probleme cu cea pe care o are motocicleta. Eu am avut un vfr-u care avea garda la sol inexistenta si mergea si ala fara probleme, doar ca din cand in cand mai atingeai o bordura, intr-o groapa, o denivelare, dar asta numai cu doi galigani pe ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

:lol: :D :eek: :P :D :crack: Parca aici trebuia sa se vorbeasca de aprilia rs 125 nu de gilera sau altele .... nu ? ????? ? mie mi se pare rs 125 destul de buna pt clasa ei ( defapt cea mai buna) si eu tot un rs vreau sa imi iau. in 2 saptamani incep scoala si sper ca dupa ce termin imi iau ai mei. :) :kiss:

 

 

 

uau ... acuma m-am uitat si la data topicului ........

Editat de Bogdan16ro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...