Sari la conținut

Achizitionare Scooter


mihaiand
 Share

Postări Recomandate

Salut ! Sunt nou pe forum . Stiu ca mereu se discuta pe aceasta tema dar as vrea sa ma sfatuiti ; nush ce sa fac : vreau sa imi schimb scuterul . Momentan am un Aprilia Amico de 49cc dar lam luat Sh si chiar dak merge .. da doar 65 :wave: nu prea am avut MARI probleme la el decat unele minore de reglaj si mam saturat sa descopar ca nu ii mai merge un bec , un indicator , ba tre sa ii mai repar ceva ; As dori sa imi iau un scuter NOU ; ma gandeam la un Kymco Agility 50 . cei care au as dori sa posteze aici sa imi spuna cum se comporta . Am citit ca First-Bike nu prea e nimik de capu lor ; de asemenea ma gandeam la un SH da mie sa am batai de cap dupaia cu el :baldy: . SI inca ceva. De ex dak ar fi sa aleg intre Agility 50 (motor in 4 timpi) si tot un Kymvo : Super fever ZX(in 2 timpi) care ar fi mai bun (am inteles ca e diferenta la schimbul de ulei) ? Pe mine ma intereseaza nu sa fuga cine stie ce ... pe la un 75-max 80 delimitat si sa nu stau in spatele unui tractor pt k nu pot sal depasesc :lol: PLS sfatuitima.

 

 

:lol: :cheers: Asfalt uscat si cati mai multi km fara probleme :lol: :agree: :10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea e sa nu iti iei chinezarii gen Kymco...vai de capu lor de scutere...mai bine iti iei la mana a doua ceva...un prieten de al meu si-a cumparat un Piaggio NRG cu 500 eur si merge de rupe,la mana a doua nu iti iei neaparat tzeapa.

pei da ma gandesc ca dupa ceva timp ii gasesc tot felu de probleme... si dak ar fi sa imi iau unu la SH de unde imi recomanzi ?? si care ar fi mai FIABILE : in 4 timpi sau in 2 timpi ????? :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

k sa iti iei un scuter nou cu care sa nu ai mici probleme de genul celor mentionate...un bec etc...tb sa scoti 2000-3000 din buzunar

vreau sa spun ca dc dai in jur de 1000 pe un scuter nou vei avea aceleasi mici probleme, chiar dc este peugeot sau (cu atat mai mult Kimco)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca vrei scuter nou... daca vrei ceva ieftin si destul de fiabil (mai bun ca FB si GoPop) Agility 50, este tare popular.

Daca vrei un 2 timpi nou dar nu ai bani de Aprilia, Peugeot... iti sugerez un Kymco Super 9 Sport. Are un baiat, si-a pus toba sport, filtru de aer sport... deci poti sa faci si ceva tuning. :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vrei ceva fiabil,bun si sa fuga..iati Rs50 la mana a 2-a...nu o sa ai probleme dak il verifici cu cineva cre se pricepe..nu te mai juca cu destea goale(kymko,agility)..Salutari!

Da frate da Rs50 pt me e motocicleta in toata regula ... daca ma vede potilia cu una daia pe strada ma opreste din 10 in 10 km k nu stiu ei k are 49 cc. Care ati auzit de aia din Rm. Valcea ??? merita sa imi iau dacolo. E in jur de 20 de mil la mana a 2a unu. Credeti k merita . Ei le aduc din Italia si le aranjeaza acolo. Am auzit ca le duc la vanzare si in bucuresti . Pe asta de il am lam luat de la unu "bijnitzar" si miam cam luat tzeapa k nu prea cunosteam si vroiam neap scuter . Io as vrea unu la mana a 2a da tre sa gasesc unu gen Aprilia , Piagio BUN si ne"obosit" prin afara :lol:

 

 

cam cat coasta un SR 50 de prin 2001-2002 SH ???

 

:wave: SALUTARI si asfalt uscat :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vladone cat ai dat pe-al tau?

 

Nu, sub pod la valcea nu's baieti de incredere...asa fac le aduc din it si dum sunt in vitan. De-acolo merita in cel mai rau caz sa iei piese de schimb (care au un pret enorm de mare)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da frate da Rs50 pt me e motocicleta in toata regula ... daca ma vede potilia cu una daia pe strada ma opreste din 10 in 10 km k nu stiu ei k are 49 cc. Care ati auzit de aia din Rm. Valcea ??? merita sa imi iau dacolo. E in jur de 20 de mil la mana a 2a unu. Credeti k merita . Ei le aduc din Italia si le aranjeaza acolo. Am auzit ca le duc la vanzare si in bucuresti . Pe asta de il am lam luat de la unu "bijnitzar" si miam cam luat tzeapa k nu prea cunosteam si vroiam neap scuter . Io as vrea unu la mana a 2a da tre sa gasesc unu gen Aprilia , Piagio BUN si ne"obosit" prin afara :cheers:

cam cat coasta un SR 50 de prin 2001-2002 SH ???

 

:rusinica: SALUTARI si asfalt uscat :cheers:

 

 

 

 

eu am un aprilia sr50 din 2000....care merge super klumea......49ccm.......aproape 100km/h....numai toba sport...parerea mea....dak iti iei nu vei regreta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un SR din 2001-2002 eu te-as sfatui sa nu dai mai mult de 600 eur aici in Romania,pentru ca ei le aduc din Italia cu 300-400 eur si le vand aici cu 700-800 eur de parca ar fi nave spatiale.Acum depinde si cum arata scuterul si cum merge. :10:

Poi are un prieten un SR 50 BELEA RAU , are toba sport arrow 120 pe bord , ia 90 :rusinica: nu are nici urma de zgarietura , 4000 km pe bord , i la adus taicaso din Belgia cu 1300 euro....

sincer la cum arata nu mi se pare mult . mi-as lua si eu sincer da nu stiu de unde sa iau un SR50 imi place super mult modelu... ma int sa mearga bine...

aaa ... am gasit un APRILAI SCARABEO in 4 timpi 100cc ..merge de rupe : am luat 95 pe drum drept si mai mergea da mia fost frica :D are demaraj sooper e putin zgariat si "chituit" .... acte de italia. cere 18 mil. nu stiu ce sa fac ... la design nu se compara cu SR da ma enerveaza ca nu ii merge bine pedala... ce ar putea avea? :cheers: :finger: :blink: :D

 

Un SR din 2001-2002 eu te-as sfatui sa nu dai mai mult de 600 eur aici in Romania,pentru ca ei le aduc din Italia cu 300-400 eur si le vand aici cu 700-800 eur de parca ar fi nave spatiale.Acum depinde si cum arata scuterul si cum merge. :rock:

Poi are un prieten un SR 50 BELEA RAU , are toba sport arrow 120 pe bord , ia 90 :cheers: nu are nici urma de zgarietura , 4000 km pe bord , i la adus taicaso din Belgia cu 1300 euro....

sincer la cum arata nu mi se pare mult . mi-as lua si eu sincer da nu stiu de unde sa iau un SR50 imi place super mult modelu... ma int sa mearga bine...

aaa ... am gasit un APRILAI SCARABEO in 4 timpi 100cc ..merge de rupe : am luat 95 pe drum drept si mai mergea da mia fost frica :D are demaraj sooper e putin zgariat si "chituit" .... acte de italia. cere 18 mil. nu stiu ce sa fac ... la design nu se compara cu SR da ma enerveaza ca nu ii merge bine pedala... ce ar putea avea? :hug: :hug: :ok: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...