Sari la conținut

Era sa o "rezolv"si eu


RENEGADE
 Share

Postări Recomandate

Mergeam pe Ion Ionescu de la Brad unde e sediul PSD :D si un tembel cu Dacia :yikes: papuc vrea sa intre la partid dar frineaza brusc odata cu semnal stinga. Aveam cam 40 km/h, frinez usor fata si vad ca nu ma opresc. String putin mai tare si fuge fata. Brusc las frina si ma strecor la milimetru intre Dacie si un Cielo parcat pe dreapta. Cam 1 metru intre ele. Latimea motorului meu cu tot cu scaritele suplimentare este de 90 cm.

Cam doi litri de transpiratie si tot repertoriul de "colinzi de sezon" pentru dobitoc. Am avut bafta, asta e! :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mergeam pe Ion Ionescu de la Brad unde e sediul PSD  :D  si un tembel cu Dacia  :yikes:  papuc vrea sa intre la partid dar frineaza brusc odata cu semnal stinga. Aveam cam 40 km/h, frinez usor fata si vad ca nu ma opresc. String putin mai tare si fuge fata. Brusc las frina si ma strecor la milimetru intre Dacie si un Cielo parcat pe dreapta. Cam 1 metru intre ele. Latimea motorului meu cu tot cu scaritele suplimentare este de 90 cm.

Cam doi litri de transpiratie si tot repertoriul de "colinzi de sezon" pentru dobitoc. Am avut bafta, asta e! :baldy:

Ai avut bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ca n-ai patit nimic....

 

 

prea multe incidente, ce dracu' ,am ajuns sa ma repet :D

 

sper ca nu va mai trebui s-o spun sezonu' asta

 

 

Nucu

 

 

 

:yikes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e una din concluziile la care am ajuns intre incident si mesajul de aici. Am si subliniat asta in mesaj ( :D ). Sper ca toti sa aveti macar bafta mea in asemenea situatii ca sa nu fie nevoit nucu sa se repete prea des :yikes: .Homarule tu stii ce super e drumul ala, m-as caca pe el. Cred a Basescu de oftica pe ei nu-l asfalteaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca un exemplu unde factorul decisiv, a fost viteza.

 

Bafta? nu cred. 80% VITEZA apoi experienta, atentia distributiva, viteza de reactie, conduita preventiva, sange rece in situatii limita, ... si doar 0.5% bafta.

 

Prea multi "n-au avut bafta" anul asta, din cauza vitezei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca un exemplu unde factorul decisiv, a fost viteza.

 

Bafta? nu cred. 80% VITEZA apoi experienta, atentia distributiva, viteza de reactie, conduita preventiva, sange rece in situatii limita, ... si doar 0.5% bafta.

 

Prea multi "n-au avut bafta" anul asta, din cauza vitezei.

De acord.

 

O sa imbatranim straduindu-ne sa educam shoferii pe cand colegii noshtri motociclistii zburda cu mai mult de 100 km/h prin orashe.

 

Nu vreau sa judec pe nimeni si fiecare este liber sa faca ce vrea (suportand consecintzele care din pacate de multe ori nu-i includ numai pe ei) dar aceshtia sa nu se planga de creshterea accidentelor grave ale motociclishtilor cand ei se dau in spectacol zi de zi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai avut ..viteza de reactie as zice eu ..mai degraba decit noroc!

Si am observat ca se merge mai ciudat acum de cind a venit frigul.. cel putin dimineata si seara cind sint doar citeva grade, cu moto ar trebui sa fim mai atenti. Eu una, am vazut diferenta f clar ...cind ies cu Suzy, simt cum frineaza mai greu, cum pierde mai usor aderentza (datorita asfaltului f rece si a cauciucurilor rigide pt ca nu au unde sa se incalzeasca in oras) si cum derapeaza un pic in diferite situatii sau daca plec de pe loc mai repede. Trebuie doar sa fiu de doua ori mai atenta, pt ca conditiile de vreme s-au cam schimbat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...