Sari la conținut

Grup De Plecat La Sibiu


deleted
 Share

Postări Recomandate

La iesirea din Ploiesti(spre Valeni - Cheia) sa nu uitati sa ne pescuiti si pe mine+prieten - Kawa zzr 250 .

Am vb cu Laur si ne auzim la un telefon.

MENTIUNE : eu am 500-600km pe 2 roti si prietenul meu vreo 300km,deci se stie cine va fii coada-vacii :crack: (ca sa zic asa).De asemenea va spun ca weekendul trecut am facut o plimbarica Ploiesti-Valeni-Cheia si vreau sa mentionez ca in unele curbe mai dai de pietris deci mare grija fratilor,in rest drumul este excelent).

Oricum,eu o sa merg incetisor ca ma cam sperie curbele in coborare (nu pun frana in curba si nici nu retrocedez,am luat curbe cu 30km/h la 2500-3000 ture de frica :) ),dar nimeni nu s-a nascut invatat :cheers:

 

Asfalt uscat si ne auzim sambata dimineata :cheers:

 

mai e zanulmasesluta care are vreo 30Km pe 2 roti :cheers:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 136
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Pentru cei care merg spre Brasov pe DN1:

 

Tocmai mi-a spus cineva care a fost ieri spre Brasov ca intre Predeal si Brasov in zona timis, in serpentine (!!!) sunt cateva semafoare si se lucreaza la drum. Nu am inteles cate sunt (daca e unul sau mai multe) dar oricum aveti grija.

Editat de andreisamoil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De plecat, vad ca plecam! :) Dar unde v-ati gandit sa stati la Sibiu? Eu o sa stau la Hotel Cort pe Iarba!

 

Iar in privinta vitezei, mammalousa, nici o problema, ne mai asteptam, mai mergem, totul e sa ne simtim bine pe drumul respectiv... :drink:

 

cort .... :cheers: de 2 stele :cheers: :cheers: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De plecat, vad ca plecam! :cheers: Dar unde v-ati gandit sa stati la Sibiu? Eu o sa stau la Hotel Cort pe Iarba!

 

Iar in privinta vitezei, mammalousa, nici o problema, ne mai asteptam, mai mergem, totul e sa ne simtim bine pe drumul respectiv... :drink:

 

Stai linstita draga mea ca nu ma dau la ea chiar daca ajung ultimu' si radeti si cu curu' de mine :crack:

Merge baiatu' calm si relaxat mai ales ca e aer curat la munte si vreau sa inhalez cat se poate :cheers: .Oricum sunt convins ca ne vom imparti in 2 cel putin,cei care se duc(si asteapta dupa,ca asa e frumos) si cei care vin(si tot vin saracii ca "e si ei mai mici si nestiutori si ei " :) )

Hai ca nu mai am rabdare pana maine :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da' ce-are? Si un mare avantaj al cortului e ca, daca nu iti place locatia, poti sa te muti imediat! In privinta dezavantajelor, sa imi aduc aminte sa imi iau dopuri pentru urechi :cheers:

 

Iar tu unde stai, de faci misto de cortul meu?

 

pai nu faceam mishto de cortu tau... ziceam ca si eu stau la cort... de doua stele :)

 

poate o sa fim vecini :cheers:

Editat de Ducati_RIder
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai nu faceam mishto de cortu tau... ziceam ca si eu stau la cort... de doua stele :cheers:

 

poate o sa fim vecini :cheers:

Hai ca pana la urma nu te mai sun...vin direct la arc maine dimineata pe la 6.45-7.00

Si ca sa va fac in necaz io am cort de 5 stele... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca pana la urma nu te mai sun...vin direct la arc maine dimineata pe la 6.45-7.00

Si ca sa va fac in necaz io am cort de 5 stele... :)

 

Cort 5 stele = buda in camera,cablu TV si a.c ???? :cheers:

As opta pentru cel de 2 stele in cazul asta,ca daca se strica colegu' de "camera" la stomac atunci situatia nu e una tocmai placuta cu tot cu cele 5 stele :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca pana la urma nu te mai sun...vin direct la arc maine dimineata pe la 6.45-7.00

Si ca sa va fac in necaz io am cort de 5 stele... :cheers:

 

cine are bani... :cheers: isi permite cort jmecher. Glumeam evident, sa ajungem acolo cu bine si sa bagam o ...2...5 beri :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cort 5 stele = buda in camera,cablu TV si a.c ???? :cheers:

As opta pentru cel de 2 stele in cazul asta,ca daca se strica colegu' de "camera" la stomac atunci situatia nu e una tocmai placuta cu tot cu cele 5 stele :cheers:

:cheers: :crack: :drink:

Nu lasi omu sa viseze si el....ma spargeam si io in figuri... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci programul va fi urmatrorul:

 

- ne intalnim la arc intre 6:30 si 7

- plecam la cel tarziu 7:30

- trecem prin ploiesti sa mai adunam 2 "biciclisti" (atac la persoana :))

- dupa care directia cheia

 

 

in alte oridine de idei ... facem 2 grupuri daca sunt doritori de speed pe viraje si ne asteptam. Opriri de cate ori este necesar.

 

Mersul in grup organizat (zig-zag) si rog frumos sa nu se faca depasiri prin dreapta.

 

sanatate maxima si sa ne vedem maine la arc... si dupa 4-5 ore la Sibiu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cort de 5 stele e ala cu piscina in el :) am dormit la snagov in unul din asta si nu mai vreau :cheers:

 

 

Ioana - vezi in carrefour salttele meseriase cu aproape 1 mil mai ieftine decat in cora

 

 

 

 

 

HAI MAH DIN SEARA ASTA 0722.233.921 - cine vrea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cort de 5 stele e ala cu piscina in el :cheers: am dormit la snagov in unul din asta si nu mai vreau :cheers:

Ioana - vezi in carrefour salttele meseriase cu aproape 1 mil mai ieftine decat in cora

HAI MAH DIN SEARA ASTA

 

seara e nasol sa mergi pe cheia ... si sincer sa ii dau ca nebunu pe autostrada nu e nimik amuzant :cheers: ma plicitisesc repede. :crack:. Hai tu de maine dimineata :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

seara e nasol sa mergi pe cheia ... si sincer sa ii dau ca nebunu pe autostrada nu e nimik amuzant :cheers: ma plicitisesc repede. :cheers:. Hai tu de maine dimineata :cheers:

drum tehnic in seara asta, putem merge pe drumul vechi pana la pitesti ca e mult mai misto decat autostrada

 

nu am chef sa gonesc. viteza o da cel mai lent din grup, ma adaptez dupa el

 

 

eu am o problema grava cu trezitul dimineatza - absolut imposibil sa fac asta :)

 

maine daca plecati pe cheia faceti 3 - 4 ore pana la brasov si inca atat pana la sibiu (eu pana in cheia am facut 2 ore si am mers tarisor 80 - 160, ) - ajungeti obositi si tre sa bagati somn ca duminica inapoi. asa sambata seara ajung pe la 11, cort - bere-somn si sambata sunt fresh, ma duc sa vad orasul, etc.

Daca va faceti probleme cu mersul noaptea pot sa merg eu cap de coloana - am destule mii de km facute pe intuneric si in alte conditii aiurea. restul merg superlejer in coloana, mult mai putin periculos decat ziua cand e plin de raceri cu dacii tunate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la brasov e drumul foarte bun,indiferent ce ruta alegeti,predeal,cheia...etc.Daca alegeti varianta Pitesti sa nu va puie mama dreaq sa mergeti pe transfagarasan ca e un drum de toata jena.gropi adanci si foarte foarte dese+nisip in majoritatea curbelor.Drumul este rau exact de unde incepe barajul vidraru pana sus la tunel,adica cam 35 km.daca totusi va incumetati sa rupeti motoarele pe acolo,partea buna e ca la coborarea de pe trans spre sibiu drumul este foarte bun.

Daca hotarati traseul ....Brasov - Sibiu ,intradevar,drumul este in lucru si intalniti semafoare pe DN1 insa nu mai sunt la fel de multe ca pana acum.acum 2 luni pe traseul Fagaras - Sibiu doar erau 37 semafoare numarate de mine.Acum 1 saptamana am fost iarasi si erau aproximativ 15.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la brasov e drumul foarte bun,indiferent ce ruta alegeti,predeal,cheia...etc.Daca alegeti varianta Pitesti sa nu va puie mama dreaq sa mergeti pe transfagarasan ca e un drum de toata jena.gropi adanci si foarte foarte dese+nisip in majoritatea curbelor.Drumul este rau exact de unde incepe barajul vidraru pana sus la tunel,adica cam 35 km.daca totusi va incumetati sa rupeti motoarele pe acolo,partea buna e ca la coborarea de pe trans spre sibiu drumul este foarte bun.

Daca hotarati traseul ....Brasov - Sibiu ,intradevar,drumul este in lucru si intalniti semafoare pe DN1 insa nu mai sunt la fel de multe ca pana acum.acum 2 luni pe traseul Fagaras - Sibiu doar erau 37 semafoare numarate de mine.Acum 1 saptamana am fost iarasi si erau aproximativ 15.

 

merci de info :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba cari tu cortul meu te rog? Ca nu ai pasager pe spate si poti sa pui o sarsana. Am studiat spatiul peURalul Solo si este absolut imposibil sa il pun.

Te roog, sau vin cu atashu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba cari tu cortul meu te rog? Ca nu ai pasager pe spate si poti sa pui o sarsana. Am studiat spatiul peURalul Solo si este absolut imposibil sa il pun.

Te roog, sau vin cu atashu...

plm acolo sunt legate bagajele mele. incercam sa il legam, sa vedem ce iese

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Traseu Bucuresti - Cheia - Brasov - Sighisoara - Medias - Sibiu.

 

e cel mai ok eu sunt din Brasov da plec tot

Brasov - Sighisoara - Medias - Sibiu

 

Pe partea ceaslalta e drumu in lucru si innebunesti cat stai la semafoare asa ca e sfatul meu drunu e mai liung cam cu 40 km da ca timp iesi tot acolo si e mult mai frumos

 

Asfalt uscat ne vedem la SIBIU

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...