Sari la conținut

Grup De Plecat La Sibiu


deleted
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 136
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salutare ... hai sa ne organizam din timp, sa alegem traseul si sa vedem ce si cum plecam din Bucuresti.

 

Astept propuneri. :wave:

 

Si eu ma bag.

 

Cam asta ar fi un posibil traseu :

 

http://www.viamichelin.co.uk/viamichelin/g...ving_directions

 

Daca se cunosc trasee mai marfa, spuneti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adi nu merge linku......

 

am avea cam 2 trasee interesante:

 

1. Bucuresti - Ploiesti - cheia - Brasov - Sibiu

sau

2. Bucuresti - Pitesti - RM Valcea - Sibiu

 

Prima varianta ar fi frumos pe cheia, iar a doua varianta pe dealul negru

 

astept propuneri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adi nu merge linku......

 

am avea cam 2 trasee interesante:

 

1. Bucuresti - Ploiesti - cheia - Brasov - Sibiu

sau

2. Bucuresti - Pitesti - RM Valcea - Sibiu

 

Prima varianta ar fi frumos pe cheia, iar a doua varianta pe dealul negru

 

astept propuneri

 

Salut,

 

Un traseu frumos: Bucuresti - Cheia - Brasov - Sighisoara - Medias - Sibiu.

 

Avantaj: drumul este foarte bun, nu sunt atat de multe TIR-uri ca pe Valea Oltului. Se ocoleste portiunea in lucru Brasov - Sibiu.

Dezavantaj - e ceva mai lung :wave:

 

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da ce naiba se intampla la Sibiu? :wave:

 

mai este o varianta frumoasa ptr enduro-touring: Buc-targoviste-Moroieni-Sinaia-Brasov-......etc

Din ceea ce s-a enumerat mai bine mereti pe Cheia sau Transfagarasan!

 

Cand vreti sa plecati? Vineri dupa ora 17 as pleca si io spre Sibiu!

 

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai e intalnire organizata de Crazy Bike. in dumbrava pe perioada 27-29

 

 

aaaahhh :wave: ok!

Ok! Eu cred ca voi ajunge acolo insa mai astept sa vaz ce ruta alegeti; din ce observez io sunteti cam toti pe sportive!

 

Io-s mai pasnic! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aaaahhh :wave: ok!

Ok! Eu cred ca voi ajunge acolo insa mai astept sa vaz ce ruta alegeti; din ce observez io sunteti cam toti pe sportive!

 

Io-s mai pasnic! :lol:

 

:lol: pai si daca avem sportive ??? Nu inseamna ca zburam + ca o sa se faca grupuri. Dont worry! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aaaahhh :wave: ok!

Ok! Eu cred ca voi ajunge acolo insa mai astept sa vaz ce ruta alegeti; din ce observez io sunteti cam toti pe sportive!

 

Io-s mai pasnic! :lol:

 

chiar daca suntem pe sportive, stai linistit. Nu o sa ii dam prea tare ca sa-i lasam pe ceilalti in urma. Alegem o viteza de croaziera si cu aia mergem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu (BMW F650GS) cu tatal meu (BMW R1200GS) o sa mergem de vineri de pe la pranz pe drumul consacrat Bucuresti - Pitesti Ramnicu Valcea, Sibiu (probabil) iar sambata vom incerca sa facem Transalpina sa ne intoarcem tot in tabara. La intorcere nu stiu. Noi nu mergem tare (120 - 130 max pe autostrada si in rest legal +- 10km/h).

 

DDU te astept sa iti vad scula (BMW-ul ce credeai...).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e prea lung drumul asa... bate de 400 km (cred) cam arde la buzunar dupa aia :lol:.

 

Apropo mergi?

 

Pe deasupra sa stabilim si locul si ora de unde sa plecam.

 

Nu, am sa merg spre mare zilele urmatoare. La Sibiu am fost de doua ori pana acum pe traseul despre care am povestit mai sus. Cu alta ocazie, cu mare placere :wave:

 

Asteptam poze :lol:

 

Afafalt uscat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare

propun varianta cu transfagarasanul

eu as pleca vineri...poate mai gasesc ceva cazare....am inteles ca e problema.....dar daca nu sunt multi care pleaca atunci o sa vin de sambata

in caz ca plecam pe aici as propune ca loc de intalnire metro militari

Editat de horseman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Semnez si eu condica si inca mai caut de cazare poate poate gasesc ceva decat sa ma omoare tantarii langa motoreta.

Dark la asta nu te-ai gandit? :lol:

 

:wave: pam pam ... sa sti ca nu m-am gandit :lol: ...dar exista crema ... multa crema :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am fost niciodata la o intalnire moto insa va voi insoti acum...dar daca tot mergem cu grupul, nu ar fi bine sa stam in acelasi loc cu totii? eu zic ca nu moare nimeni o noapte in cort, desi as prefera sa stau la o pensiune...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

problema e ca majoritatea locurilor s-au ocupat. Eu nu ma duc cu cortul (daca nu fac rost), ci cu sacu de dormit (nu e prima data). :rusinica:. Si normal ca din moment ce mergem impreuna, stam si ne intoarcem impreuna (asta daca nu suntem prea multi). Sanatate si cred ca mai avem timp sa discutam detalii, ca doar mai sunt 2 saptamani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

putem sa facem rost de niste corturi si saci de dormit. Nu e mare problema asta. Daca aduce cineva, va da-ti seama ca o sa dormim mai multi in el. Depinde de grupul care o sa vina.

 

La 10 oameni ajung 3 corturi de 2 persoane, de alea mici. Intr-un cort de ala incap lejer 3 persoane. Nu asta o sa fie problema. Pentru cei care nu au mai fost, sa va luati haine groase ca mai pe noapte si dimineata o sa cam inghetam de frig. Eu cred ca as putea sa fac rost de un cort pt 2 persoane. Daca mai sunt si altii care dispun de corturi e si mai marfa. Daca am sti un nr aproximativ de motoare, am putea sa ne interesam si sa rezervam o pensiune pt o noapte. Sa aiba si curte sa putem sa lasam motoarele linistiti.

 

Majoritatea decide. Cort sau pensiune. Pensiunea costa, cortul NU. :cheers:

 

:rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu (BMW F650GS) cu tatal meu (BMW R1200GS) o sa mergem de vineri de pe la pranz pe drumul consacrat Bucuresti - Pitesti Ramnicu Valcea, Sibiu (probabil) iar sambata vom incerca sa facem Transalpina sa ne intoarcem tot in tabara. La intorcere nu stiu. Noi nu mergem tare (120 - 130 max pe autostrada si in rest legal +- 10km/h).

 

DDU te astept sa iti vad scula (BMW-ul ce credeai...).

 

 

Andrei suna interesant ce spui tu mai ales de sambata...pastram legatura sa vedem daca scam mai devreme vineri....daca nu o sa plec sambata de dimineatza f devreme ca sa prind ziua intreaga...duminca e posibil sa merg la o nunta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...