Sari la conținut

Bikers' Party Iasi


orestte
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 55
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ceva detalii despre cine va concerta la iasi anul asta? Si inca o intrbare: in afara de casute se poate sta si la cort?

 

 

da ma berbecule...se poate sta si la cort! :blink: formatii??? esti nebun??? iarasi o sa fii pe pastile??? :bigstar: :)

POATE...repet...POATE...o sa va onorez cu prezenta! :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceva detalii despre cine va concerta la iasi anul asta? Si inca o intrbare: in afara de casute se poate sta si la cort?

se poate sta si la cort normal

lista cu cei care vor concerta anul acesta la iasi va aparea miercuri seara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vine si o mica parte din "Cavaleria de Titan" :bigstar: plecam vineri dimineata la 7 pe varianta Tecuci- Barlad- Vaslui (din motive obiective) ne vedem acolo, abia astept sa imi revad prietenii din iasi, si nu numai :)

Editat de cehu'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

danutza Posted 46 minutes ago

Pare ca o sa iasa ceva super! Sper sa reusim sa venim si din Galati cativa, nici nu am mai fost la Iasi asa ca o sa merite!

din galati vor canta trupa Cromleh

 

 

cine vrea camere la pensiune 100ron/noapte (pensiunea inclusa in locatia intrunirii)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pot sa plec si eu vineri la pranz

 

ati stabilit de unde se pleaca si la ce ora??

 

 

CMA noi plecam la 11 din benzinaria Petrom de la capatul podului, imediat dupa Metro colentina

 

0729.600.990 asta e nr meu

 

sau id msnger kombinatoru

 

....pana la urma se pare ca o sa fim doar 3 , sa speram ca mai ajung inca 2-3 pe ultima suta de metrii :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

 

stie careva cum va fi vremea pe traseu?

 

sunt tentat sa vin si eu

 

<small>--- Mesaj completat în 01 Aug 2007 22:10 -------------</small><br/>si cum este mai bine prin Bacau sau prin Barlad ? ca drum si ca radare

pe Tecuci , Barlad e drum bun dar nu prea era marcat acu 2-3 saptamani......pe Bacau ar fi mai indicat dar e mai plin de radare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ANUNT

pt cei care trec prin Bacau in drumu spre iasi, podul peste bistrita este daramat .Prin urmare trebuie mers pe drumu ocolitor prin localitatea Letea Veche; adik drumu pentru camioane.

Respectiv, cum se intra in Bacau din directia Bucuresti, Metro la primul semafor faceti drepta si tineti drumu principal pana in Iasi :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CMA noi plecam la 11 din benzinaria Petrom de la capatul podului, imediat dupa Metro colentina

 

0729.600.990 asta e nr meu

 

sau id msnger kombinatoru

 

....pana la urma se pare ca o sa fim doar 3 , sa speram ca mai ajung inca 2-3 pe ultima suta de metrii :bigstar:

 

 

se pare ca o sa ploua in draci tot weekend-ul. Dar asta nu-mi schimba planurile.

 

Din punctul vostru de vedere se pleaca oricum??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se pare ca o sa ploua in draci tot weekend-ul. Dar asta nu-mi schimba planurile.

 

Din punctul vostru de vedere se pleaca oricum??

 

 

CMA poa' sa tune sa fulgere ca noi suntem in benzinaria Petrom la 11, imediat cum ai coborat podul :)

 

 

hai ca suntem pe ultima suta de metrii,......ungetzi lantzurile, stergetzi castile, maine avem drum destul de lung de facut!!!! :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se pare ca o sa ploua in draci tot weekend-ul. Dar asta nu-mi schimba planurile.

 

Din punctul vostru de vedere se pleaca oricum??

unde ati observat voi ca o sa plua? mai pe toate siteurile sunt maxim 25% sanse de ploaie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum este mai bine prin Bacau sau prin Barlad ? ca drum si ca radare

 

 

Drumul intre Tisita si Barlad e OK, calitate buna, radare doar in Tutova Si Badeana (doua sate la rand), la vreo 25 de km de la Tecuci la Barlad. Dupa Barlad, chiar de la iesire pana in localitatea Crasna, e proaspat pusa criblura. De la Crasna la VS drumul e perfect, dar din Vaslui se impute treaba urat de tot, adica drumul nu a mai fost reparat de multa vreme, viteza maxima nu prea poate sa depaseasca 80-90 decat daca esti kamikaze sau ai enduro-touring cel putin.

Prin Bacau drumul e mai lung cu fix 30 de km (ma rog, acum cu ocolul de rigoare mai faci vreo 5 km in plus), in schimb calitatea e super.

Ai grija la radare (dupa Focsani le stiu cam pe toate, ca Iasi-Focsani il fac saptamanal) in:

- Garoafa-Bizighesti - radar fix sau mobil Logan rosu sau Logan alb, nemarcate

- Tisita

- Adjud - Logan de Politie

- Sascut - Logan sau Vento de politie

- Racaciuni - Logan sau Vento de politie

- imi scapa numele localitatii, dar e la 7 km de BC

- Filipesti, Secuieni, Harlesti (cam toate localitatile dintre BC si Roman, de fapt) - Logan Galben, Alb sau bleumarin

- Tg Frumos - rareori, Logan de Politie

- Razboieni - imediat cum intri in sat, dupa curba, Logan

- Budai - Pou Iloaiei - Logan alb (B 16 CIZ) sau Logan bleumarin (B 07 JLT)

- Letcani

 

 

Bafta si drum bun!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va rugam respectati pe cat de mult posibil viteza legala....

pt cei din iasi se pune la dispozitie un microbuz de la intertrans company cu trasport gratuit fundatie-locatie bikers' party va merge de la ora 18 pana tarziu (cred 22)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...