Sari la conținut

Discutii Despre Orice...


kawa_z750
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 6,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

corect da am crezut ca ieistzi asa mai multzi numa tu erai singur.....

gasca mare era la negreni pe curbe ... eu nu am reusit sa ma duc ca am fost mai ocupat... asa ca am dat o iesire loco :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Propun deschiderea unui topic care ar functiona ca un sistem, in HU am observat ca aproape pe toate forumurile apare un topic cu titlul "LISTA NEAGRA" - asta ar insemna un punct negru pentru soferi, o scurta descriere ce a facut soferul cu un MOTOCICLIST si la sfarsit scris Nr. Inmatr. - daca ne obisnuim cu acest "system" o sa identificam soferii neatenti sau rau voitori. Ce ziceti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa si scrii nr de inmatriculare si o sa ne punem sa`l cautam prin tot orasu ?

nu, dar daca face de mai multe ori porcarii cu motociclist macar ii poti reprosa omului ca ii 0 la condus si daca mai face mofturi paccc. macar o bila de paint ar merita pe parbriz, un gest frumos sau ceva inselegi?

Editat de zozo88
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

legat de paccc... niciodata nu stii peste cine dai

asa si este, si poate dau de un vecin de al tau cu care te intelegi bine si il poti lua la vorbe frumoase, poate intelege si asa ... daca nu ... in viitor sigur nu tre sa il cauti ca odata si odata tot dai de el, ajunge daca iti amintesti de el

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai ca iti povestesc doar o faza ce am citit in careva zi ...

 

unul se plimba prin oras si a prins galben si rosu, a accelerat dar nu a ajuns la timp si s-a facut galben, nu a mai fortat intrarea in intersectie si s-a oprit, tovarasul sau din fata a trecut inca pe verde si chiar cum a trecut peste intersectie la cativa cm in spatele lui a trecut o masina pe rosu perpendicular cu bulevardul pe care circula, motociclistul care era sa sufere un accident f grav nici nu a observat ca ce a facut conservarul, asta care s-a oprit dupa aceea s-a luat dupa masina si l-a si ajuns la urmatorul semafor, ala a inceput sa strige la el ca ce naiba face, era sa prinda din plin un motociclist pe care celalalt ia telefonul de la ureche si ii zice ce strigi asa mai? ... asta furiat nu i-a facut nimik caci stie si el f bine, poate da de un idiot si o poate pati si el, dar conservarul in ziua urmatoare s-a trezit cu toate 4 rotile dezumflate si cu un autocolant pe parbriz "Te tinem minte!"

 

la noi ce s-ar fi facut? ti-ai beli ochii si ii multumeai Domnului ca nu s-a nenorocit celalalt ... dar in rest NIMIC!!!!!!!

 

P.S. si asta e mai mult decat nimic

Editat de zozo88
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa si cu chestia asta poate sa faca si el acelasi lucru... iti vede motoru ti`l zgarie iti dezumfla rotile si ramai si tu cu buza unflata sau ii de ajuns sa te mai intalnesti cu el in trafic si sa inceapa sa faca acolo figuri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa si cu chestia asta poate sa faca si el acelasi lucru... iti vede motoru ti`l zgarie iti dezumfla rotile si ramai si tu cu buza unflata sau ii de ajuns sa te mai intalnesti cu el in trafic si sa inceapa sa faca acolo figuri

duci garajul cu tine :), daca nu facem nimik si asa isi fac multi de cap. Ex. parerile postate pe bihon de cativa "soferi" oradeni (cand este accident moto)

 

PREFER O ZGARIETURA decat sa MOR! (la asta te-ai gandit?)

Editat de zozo88
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta nu decizi tu cand mori sau nu ... nu vezi is tot felu de specii la noi in oras numa nu vb si din tara care`s forjatori merg k nebunii si aia nu mor si altii care`s cu familie capu pe umeri nu viteza, cu experienta si mor ... tot am vazut k ati scris de ala care umbla cu caciula... nush ce aveti cu el... fiecare umbla cum ii place nush dc va bateti capu pt altu/altii? credeti k pe altii ii intereseaza k voi umblati echipati sau nu? fiecare ii pe painea lui fiecare are parerea lui fata de motociclism ... pe mine unu nu ma intereseaza de nimeni cum circula incet/cu viteza , echipat/neechipat ma intereseaza numa de mine ii exact k vb aia dak tu ai grija de tine si D`zo are

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prognoza meteo pe următoarele 6 luni

Ne aÂşteaptă o iarnă lungă Âşi călduroasă. Cel puțin în sudul Âşi sud-estul țării. AÂşa arată previziunile specialiÂştilor de la Administrația Națională de Meteorlogie.

Nu va lipsi nici zăpada, iar temperaturile se vor înscrie în limitele normale, specifice perioadelor prognozate. Nici precipotațiile nu se vor abate de la normal, astfel că România nu se va confrunta, cel puțin până în martie, cu inundații sau alte fenomene extreme.

 

În noiembrie, temperatura se va înscrie în limitele prevăzute. În jurul datei de 24 noiembrie, vom avea parte d eprima ninsoare. Vor cădea între 40 Âşi 60 de litri pe metru pătrat de precipitații.

 

Decembrie ne aduce temperaturi de la -2 la 2 grade Celsius, cu precipitații de 43.2 litri pe metru pătrat. În ianuarie, temperaturile mai scad cu câteva grade, înregistrându-se între -4 Âşi -2, cu o medie climatologică de -3 grade Celsius. Precipitațiile vor atinge 40-60 de litri pe metru pătrat.

 

Februarie se înscrie Âşi ea în limitele normale. Vor cădea între 40 Âşi 60 de litri pe metru pătart de precipitații. AceeaÂşi situație Âşi în martie Âşi aprilie, unde temperaturile Âşi precipitațiile se vor înscrie, de asemenea, în limitele climatologice. sursa:Antena3.ro

 

 

sigur prima zapada o sa ne ia prin surprindere ... din nou

Editat de gixxxer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prognoza meteo pe următoarele 6 luni

Ne aÂşteaptă o iarnă lungă Âşi călduroasă. Cel puțin în sudul Âşi sud-estul țării. AÂşa arată previziunile specialiÂştilor de la Administrația Națională de Meteorlogie.

Nu va lipsi nici zăpada, iar temperaturile se vor înscrie în limitele normale, specifice perioadelor prognozate. Nici precipotațiile nu se vor abate de la normal, astfel că România nu se va confrunta, cel puțin până în martie, cu inundații sau alte fenomene extreme.

 

Ce bine a scris aici jurnalistul ... inundatiile la noi nu mai sunt fenomene extreme, ne-am obisnuit de tot cu ele :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...